Tyson, a törpördög

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Tyson, a törpördög

HozzászólásSzerző: Zsanee » kedd aug. 28, 2007 4:38 pm

Megnéztem az oldalatokat és láttam, h 2008ra várod az első almot. Mit kell ahhoz megteremteni, hogy ezt be lehessen vállalni?Úgy értem, hogy gondolom, ha meg lesznek a kicsik, Neked nagyon sok időt kell velük lenned, ezt meg tudod oldani?
Avatar
Zsanee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Tyson, a törpördög

HozzászólásSzerző: Zsanee » kedd aug. 28, 2007 4:44 pm

Most jut eszembe...bocsánat, h ennyi kérdésem van!!!
Vettünk a kezdetekben hámot is meg pórázt. A hámot ki nem állhatja, a pórázon nagyon szépen jön. Sokat olvastam róla, és megoszlanak a vélemények a két megoldásról! A hámot kicsit idétlennek látom rajta... :/ Melyik a jobb??
Avatar
Zsanee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Tyson, a törpördög

HozzászólásSzerző: borntobesmile » kedd aug. 28, 2007 4:48 pm

Hát igen, nem egyszerû... az utolsó hétben és a császár után 2 hétig biztosan otthon leszek és a kicsik minden mozdulatát lesem. Még fél évem van hátra a suliból (februárban tehát a kicsik elõtt végzem) és a gyakorlati helyemen a legrendesebb fõnököm nekem van :)) azt mondta meg fogjuk oldani, majd váltott mûszakban leszünk a 2 hét letelte után is, ha fontos valami 10 perc alatt bent vagyok és a párom is sokat tud majd segíteni. Suli mellett nem vállaltam volna be, hogy egész nap egyedül legyenek úgyhogy pont jól jött ki. Természetesen elengedhetetlen az anyagi fedezet, és a megfelelõ körülmény (elletõláda, infralámpa és még sok sok dolog). És van egy nagyon rendes tenyésztõm aki mindenben segít :)
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Tyson, a törpördög

HozzászólásSzerző: borntobesmile » kedd aug. 28, 2007 4:53 pm

Õszintén én a hámot ki sem próbáltam, mivel a fiammal már 4-5 hónaposan kiállításra mentünk így elengedhetetlennek tartottam hogy pórázon szépen menjen illetve felvezetõn (ugye az vékonyabb, ha húz benne kicsit a nyakának is feszül). Általában a hámot akkor szokták használni hogyha pórázon nagyon húz, szinte belefeszül és alig bírod visszatartani. Hogyha a pórázon szépen megy én nem tartom fontosnak a hám használatát, persze ez az én véleményem :) Angol bulldogokon amúgy többet látok hámot mint francián, szerintem õk még egész jól visszatarthatók :)

Semmi baj, nyugodtan kérdezz hiszen ezért van ez az oldal :)
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Tyson, a törpördög

HozzászólásSzerző: Zsanee » kedd aug. 28, 2007 5:33 pm

:DD Tényleg rendes fõnök!!! És az mégjobb, h nem lax messze a lakástól. Nálam ez potom 50 km :(, de már készül a terv, h vagy a lakást vagy a melóhelyet viszem a másikhoz közelebb, mivel nekem is jó munkahelyem van :)
Azt sajnálom, h a legtöbb szülés császárral kell megoldani ez biztos nem tesz jót nekik. Ez gondolom kevesebb alomszámot jelent, mint egy természetes úton szülõ kutyánál, nem? Jó mondjuk nem is az a lényeg, hogy egy kutyussal lássuk el a Föld francia bulldog állományát :)
A kiállítás elõtt voltatok más kiállításokon, h megnézzétek mit hogyan kell csinálni? Mert gondolom erre készülni kell és tanítani a kutyust még akkor is ha a bébi osztályban nevezik és kevesebbet tud, mint egy felnõtt.
Avatar
Zsanee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Tyson, a törpördög

HozzászólásSzerző: borntobesmile » kedd aug. 28, 2007 5:49 pm

Hát én nem merem bevállalni hogy megakadjon a baba szülés közben vagy bármilyen komplikáció történjen mondtam is az orvosunknak hogy mesterséges megtermékenyítés és császár :) Természetesen az almok száma császározással a szukától is függ az orvosok általában 3-at szoktak javasolni. De szerintem egy természetesen szülõ kutyánál sincs sokkal több 4-5 maximum hiszen regenerálódnia is kell és a MEOE szabályzatában benne van hogy 2 évenként maximum 3 alom törzskönyvezthetõ egyazon szukától.

Egy tenyészszemlén voltunk mint nézelõdõ és hogy hozzászokjon a törpe a többi kutyához de semmi gondunk nem volt így március végén már a ringben szerepeltünk :) A Westminster Kennel Club-nak van egy videósorozata a neten az éves kiállításokról, azt megnéztem jópárszor és itthon gyakoroltam vele, nem nagy ördöngõsség és télleg én mindenkinek azt javaslom hogy pár alkalommal vigye bébibe és kölyökbe mert ott még nincs olyan tétje mint késõbb. Szokja a légkört, a többi kutyát és azért a kiállítás sem olyan sétagalopp egész nap (a franciák a legnagyobb melegben is a végén vannak...) nálunk utána mindig 1 nap relaxáció van amit kisebb szünetekkel végig is alszanak :)
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Tyson, a törpördög

HozzászólásSzerző: Zsanee » kedd aug. 28, 2007 5:56 pm

Pár alkalommal?Ezt hogy érted? Többször is lehet jelentkezni a kiállításokra?Mert ha mondjuk az elsõn nem éppen jó dolgokat mondanak róla, akkor miért kéne többre elvinni???
Avatar
Zsanee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Tyson, a törpördög

HozzászólásSzerző: borntobesmile » kedd aug. 28, 2007 6:01 pm

Mert nem egy bíró bírál mindenhol :D és nem azonos a véleményük... :D szerencsére hiszen milyen unalmas lenne ha mindig egy kutya lenne az elsõ? Sokan elkedvetlenednek mikor az elsõ alkalommal nem a legjobbat kapja a kutya de lehet épp rossz napja volt a bírónak vagy nem éppen az a kedvenc fajtája. Amíg ki nem növi a korhatárt Baby (3-6 hónapos korig) Kölyök (6-9 hónaposig) addig nyugodtan mehet elõbb az egyikbe utána a másikba majd 9 hónapos kor után Fiatalba ahol már tétje is van.
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Tyson, a törpördög

HozzászólásSzerző: Zsanee » kedd aug. 28, 2007 6:07 pm

:DD De jóóó!!! A téten azt érted ugye, hogy ha ott jót kap, akkor lehet tenyészteni és mehet más versenyekre is? Naah de azért ennyire ne szaladjunk elõre, örülök, ha végre a kezembe kaphatom a törzskönyvét végre! :))
A Te kutyusaidnak is száraz az orra? A dokinõ azt mondta, ha nincs más tünet, akkor ez normális...engem viszont zavar, mert így pláne nem tudom majd, ha vmi baja van ne adj Isten!
Nemrég láttam egy képet ahol szegény francinak fel volt kötve a füle. Nekik nem kell ez a macer úgy tudom, hiszen maguktól állnak ilyen szépen, csak legyen elég kálcium bennük.
Avatar
Zsanee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Tyson, a törpördög

HozzászólásSzerző: borntobesmile » kedd aug. 28, 2007 6:14 pm

Hát nem egészen :) Ahhoz hogy tenyészteni tudj vele tenyészszemlére kell menni és ott tenyészthetõ minõsítést elérni. Törzskönyvvel természetesen bármennyi kiállításra nevezheted! :)
Nekünk inkább az a gond hogy vmi varacskosdisznó vér is beléjük került és ha rájukjön az 5 perc elkezdik túúúúúúrni a földet és tiszta szutykos ilyenkor az orruk :) olyankor leáztatom és vazelinnel bekenem, ezt javaslom neked is mert ha kiszárad az nem jó nekik, felrepedezik :S Nem beteg attól hogy száraz az orra ez fajtasajátosság a turcsi orr miatt :)

Elõfordul hogy felkötéssel/ragasztással segíteni kell nekik hogyha nem áll fel, ettõl semmi bajuk nem lesz egy kis rásegítés nem árt :)

Nincs msn-címed? felvennélek hogy ne offoljuk szét az oldalt :D
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron