Törzskönyveztetés

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: steve » szer. dec. 03, 2008 7:41 pm

Felületesen ismertem az Akitákat, de most kiváncsiságból utána is olvastam egy kicsit.

Valóban nem lesz vele könnyû dolgod, az évszázadokon át harcoltatásra tenyésztett ebekbõl nehéz Nobel-békedíjast faragni.

Egy barátomnak Tosa-ja van, kicsi kora óta ismerem. Kölyökként \"tejbe-tök\" volt, de amint az ivarérettség környékére jutott õ is elkezdett feszíteni. Jellemzõ a kutyáknál, hogy a verekedés a szemezéssel kezdõdik, tehát akkor is ingerelhet támadást a kutya, ha látszólag semmit sem csinál. Szóval a Tosa is remekül elvan mindenkivel addig, amíg az nem mutat domonancia-jeleket, utánna már balhé van.

Szóval nem egyszerû a mutatvány, soha nem lesz teljesen kezelhetõ a kutyusod, de sokat lehet tompítani rajta, elviselhetõ szintre, sok munkával. De nem fog ártani, ha a fél szemed mindig rajta tartod.

További kellemes kutyázást!

Steve
Avatar
steve
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » szer. dec. 03, 2008 8:37 pm

Na ezt már nevezem!Köszönöm,hogy utánna néztél!Mert alig akarják elhinni nekem,amikor azt mondom,hogy mindíg lesz egy kis süketelés a parancsokat tekintve,és hogy nagyon makacs fajta.
És tényleg így van a nézéssel.Hiába nem õ mordul elõször,szinte mondja a másiknak a szemével,hogy \"tedd meg az elsõ lépést,és én adok neked.\"
Nekem visszajön a kutya,csak ha nagyon megfegyelmezem,akkor nem.De már éppen meséltem Enixnek,hogy haladtam vele egy kicsit!De csak picit.De lesz ez még jobb is!
És tényleg örülök,hogy kíváncsiságból megnézted,hogy milyen a természete ennek a fajtának!Mert nem lehet úgy nevelni,mint pl egy vizslát.
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » szer. dec. 03, 2008 8:37 pm

Na ezt már nevezem!Köszönöm,hogy utánna néztél!Mert alig akarják elhinni nekem,amikor azt mondom,hogy mindíg lesz egy kis süketelés a parancsokat tekintve,és hogy nagyon makacs fajta.
És tényleg így van a nézéssel.Hiába nem õ mordul elõször,szinte mondja a másiknak a szemével,hogy \"tedd meg az elsõ lépést,és én adok neked.\"
Nekem visszajön a kutya,csak ha nagyon megfegyelmezem,akkor nem.De már éppen meséltem Enixnek,hogy haladtam vele egy kicsit!De csak picit.De lesz ez még jobb is!
És tényleg örülök,hogy kíváncsiságból megnézted,hogy milyen a természete ennek a fajtának!Mert nem lehet úgy nevelni,mint pl egy vizslát.
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » szer. dec. 03, 2008 8:47 pm

István
Van egy honlap az akitásoknak,akita.mindenkilapja.hu
Ott van egy olyan menüpont,hogy a \"fajtáról\".Ott elég sok infó van még róluk írva.Csak ha szívesen megnézed még azt.
Üdv
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: nawaihnohu » szer. dec. 03, 2008 11:33 pm

Tipp Lindának:
Csináltass egy szemszûrést a kutyádnak!!
(mennyire lát jól, meddig)
Avatar
nawaihnohu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » csüt. dec. 04, 2008 9:01 am

Aplena!
Miért kérded,hogy mennyire lát még jól?
Akarok neki szemszûrést csinálni.Tudom,hogy hajlamosak egy szembetegségre.
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » csüt. dec. 04, 2008 9:02 am

Ja,amúgy még teljesen jól lát,túl jól.Mindent kiszúr.
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Enix » csüt. dec. 04, 2008 9:06 am

Steve köszi a választ!

Nálam mondjuk félreértelmezted, a behívásnál nincsen gond, pont azért mert nálam ez az alap. A németjuhász, akirõl írtam nem az enyém. Anyukámé, csak kezelésbe kell vennek. Lévén nekem vadászkutyáim vannak, a behívás nem lehet kétséges! :)
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » csüt. dec. 04, 2008 9:23 am

Enix
Újabb fejlemény!Ma reggel a sétánál,amikor egyet puffogott az emberekre,rászóltam,hogy \"nem\",és abbahagyta!Tök jó.Okos kutya.Vagy nem?:::))))
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Enix » csüt. dec. 04, 2008 9:30 am

Amúgy a behívástanítás is egyedfüggõ. egyrészt sokat számít ki mikor kezdi el. A pályán való tanításban nem hiszek. (Mármint igen, valahol el kell kezdeni, kutyasuli tökéletes erre , de csakis alapoknak.)

Minden normálisabb kutya tudja, hogy a pályán érdemes a hozzám parancsra odafutni, mert a kerítés úgyis megállítja... Nekem a golden szukám volt ilyen. Pályán gyönyörûen dolgozott, kivittem a mezõre, levettem a pórázt, mondtam h mehetsz, és 2 perc múlva már csak 1 pötty volt belõle. Fújhattam a sípot, integethettem, ment a szagok után. Na akkor változtattam a startégián. A labimmal más teljesen más volt a helyzet, õt alapjáraton terepen kezdtem el tanítani, sokkal stabilabb is a kutya. Amúgy van amely kutyáknál nem elég a másik irányba futok... Meg egy biztonyos életkor után ez elég \" nevetséges\" is.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég