Törzskönyveztetés

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Enix » szer. dec. 03, 2008 11:17 am

Ajjaj. Szóval magyarán megsértõdött. Ez elég komoly viselkedésprobléma. Én rúgni mondjuk sosem rúgtam meg egyik kutyát sem, de láttam példát arra mikor valaki így tartotta kordában, nekem nem jön be ez a módszer.
Nézd, itt két dologról beszélünk. Egyrészrõl muszáj erõt demonstrálnod abból a szempontból, hogy az agresszivitás ilyen formáját nyomban lekezeled. De! A behívás sosem lehet kérdéses. Ilyen esetben ha megrángattad tedd utána pórázra és menjetek tovább. Ha szépen megy, lehet dícsérni. És csak késõbb engedni el újra. De tartom, erre szakember kell. Kutyasuliban. Ezt saját magad nem fogod tudni megoldani. Legfeljebb csak enyhítesz rajta. ráadásul minnél hamarabb, mert ha egyszer egy hasonló kutyával ugrik össze, abból nagy balhé lesz, és lehet h õ húzza a rövidebbet.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Enix » szer. dec. 03, 2008 11:23 am

Én mondjuk nem tûröm egyimeknél. (Mondjuk õk retrieverek, ennél a fajtánál tûrhetetlen is lenne). De a kanom domináns. Ez sem baj, csak féken kell tartani. Ha majd a kutyaiskolában \"együtt\" dolgozik a többi kannal, jobb lesz a helyzet, de igenis el kell kapni a grabancát. Nem azt mondom hogy szét kell verni, de keményen meg kell bûntetni.

de ez a kisebbik gond... De emberre nem támadhat sohasem közterületen! Én ezért nagyon nagyon megbüntetném. Pórázzal láb mellé igazítani, ha morogni kezd megrángatni. amúgy az meg \"ez nem az a fajta amit pórázon lehet rángatni\" nem értek egyet. A póráz kiképzõeszköz, 1 kg-tól 100 kg-ig... Minden kutyára érvényesek a szabályok. Az meg h \"nem hajlandó megtenni semmit\", szintén képzési hiba. Ha én megrángatom a kutyámat (Volt rá példa, pld behívás tanításánál ha nem jött vissza), neki akkor is kell csinálni mindent, ha más nem kikényszerítéssel. De a parancs az parancs.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Enix » szer. dec. 03, 2008 11:28 am

És mégvalami. Egy általam nagyrabecsült vadászkutyás ember szavaival élve, minden kutya olyan mint a rádió. Nem egyformák. Meg kell találni, mennyire tekered fel. Van amelyik kutyának elég a hangos szó, van amelyiknek egy szügyönrugás is kevés... Ismerned kell nagyon õt, hogy tudd mi a küszöbe. ez a nehéz feladat.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » szer. dec. 03, 2008 12:20 pm

Teljesen egyetértek.Bár õ még életében nem sértõdött meg.Behúzza fülét,farkát mikor szólok neki,és fél,hogy kikap.Sztem ez nem sértõdés.Volt már a másik kutyám megsértõdve,õ elfordult tõlem,stb.Õ még ilyesmit nem csiinált.
A rángatás után,amit írtam,hogy nem akart leülni,akkor jól csináltam idáig is,mert kikényszerítettem,csak sokkal nehezebb volt,mert normális esetben nem kell sokszor szólni neki,max. 2x.
Nem baj Enix,ez a kutya kezes bárány lesz!Így vagy úgy,le fogom(fogjuk,kutyasuliban)szoktatni errõl,ha a fene fenét eszik,akkor is!
Volt már olyan,hogy miután megrángattam,nehezen jött be,aztán megkötöttem,pórázon szépen sokáig,elengedtem,megint alig tudtam behívni.Ezt azért írtam le,hogy többet tudj róla,tehát tényleg sunyi,vagy nem tom.Sztem érzi,hogy ha meg van kötve,akkor nincs mit tenni,szépen kell jönni,amikor meg elengedem,akkor azt hiszi,rosszalkodhat,és makacskodhat,de ez csak szídás után van.
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Enix » szer. dec. 03, 2008 12:58 pm

Türelem, sok munka... És egyszer majd 99%-os lesz. Én most anyukám németjuhászát fogom elkapni. Õ teljesen nyers, 3 éves szuka. Pórázt, ilyesmiket nem is ismeri. anyám szerint nevelhetetlen. Én meg majd bebizonyítom neki, hogy nincsen rossz kutya, csak idõ és energiaráfordítás kérdése. Most nem nagyon van rá idõm, mert a labimmal kell visszaszoktató tréningeznem, de tavasszal kezelésbe veszem a kutyát.
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » szer. dec. 03, 2008 1:10 pm

Na látod?És tudod milyen sok embertõl hallottam már,hogy egy kutyát csak 2 éves koráig lehet nevelni.Hát lehet addig könnyû,de utánna is meg lehet tanítani sok mindenre.
Sok sikert!Neked tuti menni fog!
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Enix » szer. dec. 03, 2008 1:19 pm

Hát tény h sokkal nehezebb munka ha késõn van elkezdve. Én egy sima engedelmesséi vizsgát fogok letenni ha sikerül. Mert amúgy qrva jó a kutya. Példa. anyu labdázni szokott vele. ez úgy mnûködik h dobja neki, vissza is hozza vagy 3X, de oda nem adja. Nekem ugye retijeim vannak, akik puha szájúak, ereszd parancsra mindent eresztenek. Átmentem anyuékhoz, dobáltam a kutyának, de nem hagytam h cibálja meg ne adja oda. 3 alkalom után úgy belejött, hogy simán 15X utánamegy, visszahozza és parancsra ereszti. Ülni megtanítottam 2 nap alatt... Pedig nem velem él. :):):)
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Linduka és Hachi » szer. dec. 03, 2008 1:30 pm

Namár most ez azért van,mert egyrészt nagyon értesz az állatokhoz,és a kutya is nagyon okos.Sztem nem lesz vele sok gond.Biztos lesz majd,ami nehezebben megy,de úgy gondolom,hogy sikerül majd!
Avatar
Linduka és Hachi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Enix » szer. dec. 03, 2008 2:24 pm

hát érteni még annyira nem , inkább nagyon érdekel! :-)))

Vele a kutyákkal való szocializáció lesz nehéz (enyémeket ismeri csak, de õk nem számítanak, mert ugye arany természetûek meg meg vannak nevelve). Meg a behívás... Mondtam is férjemnek lehet kiviszem a mezõre, elnegdem oszt vissza jön soha! :DDD
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: steve » szer. dec. 03, 2008 7:32 pm

Sziasztok!

Ahogy olvastam a leveleiteket rengeteg mondani valóm támadt, de nem fogok Rátok zúdítani mindent. :-)))

Az egyik legfõbb gondotok, hogy nem jön vissza a kutya. Az a lényeg, hogy a behívásnál a kutya akarjon odamenni a gazdihoz. Alapszabály a fenyítésnél, hogy nem szabad odahívni elõtte és adni neki, mert azt szûri le belõle, hogy azért kap mert odament. Kergette már barátom a boxerét át a városon, majd mindig telefonált, hogy menjek és szedjem össze, mert nekem azonnal bejött.

Az egyik legjobb gyakorlat a hosszú behívás nevezetû. Ilyenkor valaki megfogja a kutyát, a gazdi gyorsan megdögönyözi, majd sarkonfordul és elszalad jó messzire. Onnan hívja a kutyát, akit a segéd elenged. Általában a kutya megijed, hogy a gazdi otthagyja és ezerrel utánna fut. Ilyenkor nem fegyelmezgetjük, ha odaér csak hatalmas dícséretet és/vagy jutit kap. Ha nem egyenesen feléd szalad, vagy túlszalad rajtad, akkor kezdj el újra szaladni (fontos!) mindig a kutya tartózkodási helyével ELLENTÉTES irányba. Ezt adig kell folytatni, míg a kutya oda nem ér és jöhet a nagy juti. Soha ne üldözd, úgy sem éred utól ha nem akarja. Keress egy nagyobb bekerített helyet, ahonnan nem tud kijönni és ott gyakorold a futkározós részt vele, Elõbb-utóbb rájön, hogy mindig valami jó történik ha a gazdihoz ér, így szívesebben jön vissza.

Sok sikert! :-)))

Steve
Avatar
steve
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron