Kiskutya érkezik a családba

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Kiskutya érkezik a családba

HozzászólásSzerző: Yorkie girl » szer. aug. 02, 2006 2:44 pm

Szia Mandy!
Én nem tudom,hogy a mopsznak hullik-e ennyire a szõre!?
Én éppen az ellenkezõjét halottam, hogy egyáltalán nem hullik a szõrük!!Onnan hallottam ,hogy nem hullik, hogy a rokonom is ilyet akar, és allergiás a kutyák szõrére, ezért szeretne mopsz-ot mert annak nem hullik!!
Én végülis így tudom, de nézz utána mindenesetre!!
Sok szerencsét a kiskutya megtalálásához...:)
Pusz: Melitta&Maya
Avatar
Yorkie girl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kiskutya érkezik a családba

HozzászólásSzerző: Pug » szer. aug. 02, 2006 2:48 pm

Nagyon kössz a gyors választ! Mindenképp utánanézek, de már jó jel, ha Te másként tudod :), remélem Te értesültél jól! Bár engem még ez sem fog eltántorítani szándékomtól, mert imádnivalóak!
Pusz Kép
Avatar
Pug
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Kiskutya érkezik a családba

HozzászólásSzerző: Pug » szer. aug. 02, 2006 2:49 pm

Nagyon kössz a gyors választ! Mindenképp utánanézek, de már jó jel, ha Te másként tudod :), remélem Te értesültél jól! Bár engem még ez sem fog eltántorítani szándékomtól, mert imádnivalóak!
Pusz Kép
Avatar
Pug
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Kiskutya érkezik a családba

HozzászólásSzerző: Yorkie girl » szer. aug. 02, 2006 2:55 pm

Háth az bizti ,hogy nagyon arik:D
Ha gondolod segithetek neked keresni!!
Persze elõször tudd meg a fajta jellegzetességeit meg ilyesmit!!(pl.:természetét...):)):D
Megadom neked az e-mail címem!!:
melcsi94@freemail.hu
pussz: Melitta&Maya
Avatar
Yorkie girl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kiskutya érkezik a családba

HozzászólásSzerző: Frankó Márti » szer. aug. 02, 2006 3:36 pm

Szia Mandy!

Annyiban tudok a segítségedre lenni, hogy találtam pár fajtaismertetõt, bár lehet, ezeket már te is olvastad:

http://www.kutya.hu/read.php?u=belso/../0308/04.htm
http://www.kutya.hu/read.php?u=belso/../9810/fism1.html
http://www.kutya.hu/read.php?u=belso/../0507/34.htm

Esetleg barangold végig a http://mopsz.lap.hu/ oldalt, biztosan találsz ott értékes információkat a fajtáról.:)

Üdv.:Márti
Avatar
Frankó Márti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Kiskutya érkezik a családba

HozzászólásSzerző: pera » szer. aug. 02, 2006 6:28 pm

Szia Mandy!

Én kétszeres mopsz gazdi vagyok. Van egy beige kan mopszom, Zulu és egy fekete kislány, Zoé.
Sajnos tényleg igaz a hír, hogy rettenetesen hullik a szõrük. És sajnos nem csak a vedlési idõszakban, hanem állandóan. Ehez hozzá kell szokni. Nekem már fel sem tûnik, hogy az összes ruhámon megtalálom a szõrüket, minden nap a söprésnél egy kutyára való szõrt söprök össze, stb.
Viszont olyan tündéri egyéniségek, hogy minden mással kárpótolnak ezért. Rengeteg szeretetet adnak és nagyon nagy bohócok. Én imádom õket.:)

Erika
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Kiskutya érkezik a családba

HozzászólásSzerző: Pug » csüt. aug. 03, 2006 9:41 am

Nagyon köszi a választ, legalább már tudom elsõ kézbõl az infot. Biztos hogy hozzá lehet szokni és igazad van, ha ránézek az ennivaló pofijukra, ez nem fog zavarni. :)
Avatar
Pug
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Kiskutya érkezik a családba

HozzászólásSzerző: Köbci » szomb. szept. 16, 2006 8:40 pm

Sziasztok én most írok elõszõr....
szeretnék egy Doberman kiskutyát...naponta elég sok ember megfordul nálunk!
Mennyire lehet kiskorába rászoktatni a társaságra és egyáltalán számít nála hogy mennyi ember fordul meg nálunk??? ( mert elég agresszív kutya és gomndoltam mielõtt kiskutyát kapok tájokozódok a fajtáról ne hogy késõbb csalódás legyen belõle )
Avatar
Köbci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Kiskutya érkezik a családba

HozzászólásSzerző: Dodó001 » hétf. szept. 18, 2006 11:32 am

Szia Máté!

Szerintem az csak jó egy kiskutyának, ha több ember veszi körül, akkor nemcsak a családtagokat fogja ismerni! Gondolom családi házba lesz!
Semmi kép nem árt neki, ha sok ember megfordul nálatok, csak arra kell figyelni, hogy amikor már fáradt, akkor nem szabad folyton nyúzni, had pihenjen õ is! Ha játszani akar akkor úgyis \"szólni\" fog...
Amit még nekem mondtak az elején, hogy ne nagyon emelgessék a kiskutyát, mert sérvet kaphat!
A dobermann is olyan kutya, hogy olyanná válik, amilyenné neveled!
TEhát, ha sok emberrel ismerkedik meg és persze ami még fontos kutyákkal, akkor abból késõbb nem valószínû, hogy vad kutya lesz!

Ami még igen fontos, hogy ne legyen megkötve, nem szereti egyik kutya sem, ha meg van kötve, attól fog megvadulni!

Röviden ennyit tudok csak tanácsolni, én sem vagyok szakértõ, csak olvasok utána, nézem neten a dolgokat és van egy 8 hónapos spánielem...

Tehát, nyugodtan vegyél csak dobermannt szerintem, ha úgy érzed, hogy elég erõs vagy a kutyához képest! Egy dobermannt kemény kézzel kell fogni, különben elkanászodik és akkor fog bedurvulni!!!

HA bármit szeretnél még tudni nyugodtan írj, de keresgélj interneten, esetleg keress rá Dobermann fórumokra, mert ugyebár a dobermann gazdik tudnak neked igazán segítséget nyújtani...

Dorina és Morty
Avatar
Dodó001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég