Divat kutya vagy csak népszerű....

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Divatkutya

HozzászólásSzerző: kiscsibe80 » szomb. ápr. 08, 2006 1:38 pm

Orsi!
Nudli felálló fülü.tehát norwich terrier,és szürke tigriscsíkos,és nagyon édi.Ha jól emlékszem,bár nem akarok hülyeséget mondani,2004 vagy 2005 júliusi kutyamagazinba szerepelet a kutyus.Nem emlékszem pontosan sajnos a tavalyi nyaram kissé zûrös volt,és összekuszálodtak a dolgok.
Avatar
kiscsibe80
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divatkutya

HozzászólásSzerző: kiscsibe80 » szomb. ápr. 08, 2006 1:41 pm

Orsi!
Nudli felálló fülü.tehát norwich terrier,és szürke tigriscsíkos,és nagyon édi.Ha jól emlékszem,bár nem akarok hülyeséget mondani,2004 vagy 2005 júliusi kutyamagazinba szerepelet a kutyus.Nem emlékszem pontosan sajnos a tavalyi nyaram kissé zûrös volt,és összekuszálodtak a dolgok.
Avatar
kiscsibe80
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divatkutya

HozzászólásSzerző: Kiskópé » szomb. ápr. 08, 2006 2:04 pm

A norwich is elég ritka :)
Kicsik, de mégis nagykutyák :)
Ha jól tudom egy ismert kennel van itthon, egy westys kennel, akik tenyésztenek norwichot is.
Norfolk kennel viszont egy sincs, legalábbis én nem találtam, talán csak kulföldröl lehet beszerezni. Ezért is vettuk Svédországban.
Ès igazából én sem számítok, mert hol kulföldön vagyok, hol otthon. A Prézli svéd-magyar kutyus. Kinn is vettuk.
Prézli igazi kalandozó!
Mindig jön-megy velem. Az elsö idöszakát persze egy helyen töltöttuk, mert nagyon fontos a kölyöknek a biztonság.
A spánielek is tundériek, nem ismerem annyira azt a fajtát, de a szomszédomnak otthon egy arany cockerje volt, Tóbiás! Nagyon szerettuk, sokat sétáltunk egyutt vele, a gazdijával és az elsö kutyimmal.
Avatar
Kiskópé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Divatkutya

HozzászólásSzerző: mercicica07 » vas. ápr. 09, 2006 8:43 am

Nekem 3 kutyám van :egy collie, egy leonbergi és egy \"divatkutya\"westie a neve Mili.Én 10éves voltam mikor kaptam.Azért választottam õt mert szép, inteligens és okos...Szerintem nyilvánvaló h senki sem vesz olyan kutyát ami nem tetszik neki!nem?Most 4 éves lesz.Nagyon aranyos, és nekem a világ legszebb kutyája(a leonbergim után)!A norfolk tényleg naon ritka kutya de néhány év múlva talán több lesz belõle Mo-n. Kép
Avatar
mercicica07
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divatkutya

HozzászólásSzerző: doggyangel » kedd ápr. 11, 2006 8:32 am

Szia Csilla!

Igazad van... hetesen, kicsit elírtam! :DDD Na de nem baj, mindenki értette szerintem.. Ha meg nem, akkor javítok, igen 8 és fél hetesen hoztam el a csivavámat (Alonso) a tenyésztõtõl... :DD


Pálmi
Avatar
doggyangel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divatkutya

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » szer. ápr. 12, 2006 6:35 am

Szia Orsi!

Gyönyörû szép ez a kutyus, Norwich terrier! Hát igen õ tényleg egy ritkaság, sokáig le akartak beszélni a Jack Russel Terrierrõl, akkor nézegettem a mopszikat de azt a férjem nem engedte, majd pedig a Norfolk-Norwich terriert.

Hát eszméletlen volt az az idõszak, külföldre is írtam levelet, fõképp németországi tenyésztõknek és hát olyan árakat mondtak, hogy nem tudtam volna megfizetni, még az utazási költségre azt mondom nem is vészes, autópályán még kibírom, mert úgyi repcsire nem igazán lehet kutyut felvinni, csak egy két járaton, de addig míg meg nem hallottam az árát addig nagyon érdekelt a kutyus.

Itthon valóban nem találtam csak talán egy-két kutyust belõle, rengeteg anyagot szedtem össze a neten róla, igazi kis különlegesesség, még véletlenül sem találkozni vele az utcán, pedig egy gyönyörû kis angyal.

Akkor mondtak nekem rá 1000 EUR- ot hát az rengeteg. És akkor még nem vettem neki helyet, játékot, oltások.

Végül maradtam a Jack Russelnél, amit sosem fogok megbánni, hisz Fíbi a mindenem, de neked nagyon gratulálok hogy sikerült egy ilyen csodálatos kiskutya tulajdonosává válnod!

Nekem ezek nagy dolgok!

Üdv (kérlek minnél több képet tegyél fel róla, hát egy tünemény) szép szõre van, a fülei meg! édik
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Divatkutya

HozzászólásSzerző: Kiskópé » csüt. ápr. 20, 2006 11:05 pm

Szia Èvi!

Bocs, most láttam, hogy irtál nekem, mostanában nem sok idöm volt itt lenni, de bepótolom :)
Szóval a kutyim a norfolk terrier!
Van saját topikja, ha van kedved látogass oda, a buszke gazdik közt van, Az én kicsi zsemlemorzsám cím alatt fut:)
Addig is, itt egy kép:)
A jack russel nekem is nagy kedvencem volt, mert olyan bohókásak, életrevaló kis csibészek :)
Szia
Orsi Kép
Avatar
Kiskópé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Divat kutya vagy csak népszerű....

HozzászólásSzerző: Gréta » szer. máj. 10, 2006 2:07 pm

Szia! Nekem is van egy Yorkshirem! Sajna nagyon el van kényesztettve!!!!! De szerintem ne a divatért válaszd!
Avatar
Gréta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Divat kutya vagy csak népszerű....

HozzászólásSzerző: babas » csüt. máj. 11, 2006 2:45 pm

Kedves Krisztina!

Valóban, bizonyos kutyafajták igen elterjedtek, az is biztos, hogy sokan csak \"divatból\" választanak maguknak kiskutyákat, (sokszor hallottam ismerõseimtõl). Nekem egy westie kutyám van immáron négy éve. Amikor én keretem magamnak egy szeretni való kis állatot, akkor még nem volt ilyen elterjedt a westie, sokat nézegettem az interneten, újságokban, hogy milyet is válasszak, de rögtön beleszerettem a fehér hógolyóba, én nem divatkutyát akartam magamnak, hanem egy kis társat.

Üdv: Barbi
Avatar
babas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Divat kutya vagy csak népszerű....

HozzászólásSzerző: barikitti » csüt. máj. 11, 2006 3:11 pm

Hello Barbi!
örölük h nem mindenki vesz magának azért westyt mert divat..
a véleményem mitsem változott :)
de mint írtam akinek nem inge..
1szer olvasnám azt h vki télleg azért vette mert másnál is látta a fajtát..
ezt persze senki sem vallja be.
de az még jobb h vannak azért olyan embere akinek a divat kutyafajtája van mégsem ezért vette :) meg mert divat

mellesleg hihetetlen d acsaládi kötnyezetemben van westy kutyus és imádnivalók, bár nekem airedale terrierrem van ami szinte a nagyközösség nem is ismer

Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég