Yoko

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Yoko, a kiskutyám

HozzászólásSzerző: csiil » szer. márc. 28, 2007 11:05 am

játszás közben.. Lehetetlen nem mozgó képet csinálni :) Még a videó sem tudja követni :D Kép
Avatar
csiil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Yoko, a kiskutyám

HozzászólásSzerző: csiil » szer. márc. 28, 2007 11:06 am

na itt nagyon harcolunk.. Elég gonoszan néz :) Kép
Avatar
csiil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Yoko, a kiskutyám

HozzászólásSzerző: csiil » szer. márc. 28, 2007 11:07 am

na és persze hol folyik a játszma?? Na?? Hát persze, hogy az ágyban... :) Kép
Avatar
csiil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Yoko, a kiskutyám

HozzászólásSzerző: dibidobi » szer. márc. 28, 2007 11:47 am

Szia Ildi!

Nagyon találóak a képek!:D
Azt tudnám neked ajánlani, hogy a másik fajta kutyapelust próbáld ki amit csak le kell teríteni a földre (általában 60*60cmesek).Az bizots jobban beválik hisz nem zavarja õt.Csak akkor megy majd rá ha el kell végeznie a dolgát.Persze nem egy nap alatt fogja megtanulni de kell egy kis türelem és meg fogsz vele spórolni egy csomó takarítást.Elvileg át is van itatva valamivel ami oda vonza õket de lehet is kapni rá való szert amivel be lehet fújni és az id oda vonza.Nálunk ez a pelus nagyon bevállt.Pötyke 1hét után már csak arra járt pisilni, a kaki kicsit tovább tartott de most már minden dolgát ott végzi el.Sajnos szükségünk lesz rá mert amíg dolgozunk csak egyedül van otthon és õ a sok futkározás miatt rengeteget iszik és nem bírja 10 óráig vissza tartani.Nektek is csak ajánlani tudom.

A foghulláshoz még szerintem túl fiatal.Most nõnek/nõttek csak ki a tejfogai.Én úgy tudom 5-6 hónaposan kezdik a foghullást.Elõszõr az alsókat majd a felsõket váltják.Nálunk 2 hete zajlott le.Most már kezdetleges csontfogaink vannak amik nagyon viccesek, mi meg szenvedünk mert azóta olyan erõs lett a harapása, hogy az már nem vicc.

További jó hancúrozást Yokóval!
Avatar
dibidobi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Yoko, a kiskutyám

HozzászólásSzerző: Tia001 » szer. márc. 28, 2007 9:18 pm

Sziasztok!

Ne aggódj, a sírdogálást, ha elmentek, kinövi. Kicsinek Spamy is sokat sírt, de idõvel megszokják. A papucsomat a mai napig Spamyke odacipeli magának, de nem rágja, csak gondolom abból érzi a szagomat. Szoktam neki egy ruhámat is elõlhagyni, mert általában arra fekszik (szintén a szagok miatt)... :)
A fogváltást én is késõbbre tenném, olyan 4-5 hónapos korára!

A kakievés miatt ne aggódj, tényleg rossz szokás, én az hallottam, ez a vadászkutyákra jellemzõ, mert így tüntetik el maguk után a szagot, és az ellenség nem találja meg õket. Szóval ez egy ösztön. Volt nálunk egy kis beagle, õ is ette a kakiját :)

Én is a kiteríthetõ kutyapelusra gondoltam, 60*60, vagy 60*90 cm-es méretekben kapható, és lehet hozzá szoktatósprayt is venni. Ahogy Andi is írta, nekünk is hamar ment a rászokás , kb. 1 hét volt. Utána máshova nem is piszkított :) Ez a felvehetõ kutyapelus biztos nem lehet kényelmes :)

Amúgy nagyon aranyosak a képek, fõle a kis kendõs :) Hát a játék nálunk is az ágyon történik...

Jó éjt, simi Yokonak!

Anita&Spamyke
Avatar
Tia001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Yoko, a kiskutyám

HozzászólásSzerző: jennyke » csüt. márc. 29, 2007 9:14 am

Szia Ildi
Nagyon tündéri a kutyud,ebben a pelusban haláli.Én ilyennel nem mertem kisérletezni mert Jenny ha egy papírzsepit talál apró cafatokra szedi.Maradt az hogy naponta nagyon-nagyon sokszor kiengedni és mondhatom ez bevált.Most 5 hónapos lesz és 99% -ban szobatiszta.Sokat segített hogy a spanival van.
Avatar
jennyke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Yoko, a kiskutyám

HozzászólásSzerző: csiil » csüt. márc. 29, 2007 12:46 pm

Sziasztok!

Azt hiszem ma csoda történt. Yoko ma még nem pisilt be!!! (leszámítva a kora reggeli balesete, de hát az szokásos.. :)
Szóval nagyon örülök.. Annyira jó, hogy nem kell 20 percenként pisit törölgetnem a padlóról, vagy ami még izgibb, a szõnyegrõl.. Nem tudom mi lelhette ma, de nem bánnám, ha ez így maradna :)
Viszont még mindig iszonyúan rág... Ami nem is lenne ban, de hiába veszünk neki egy halom játékot, akkor is a kezünket rágja. És tûéles foga van.. Nem tudom, hogy lehetne leszoktatni róla.. Meg hát elég kajla, és elég gyakran az arcba, meg a fül-orr-száj-ra is kap..
Jaj, de rossz kutya... De tényleg.. Ha nem rosszalkodik, akkor nyüszög, hogy menjek oda hozzá, had rágcsáljon meg..:) De hát imádjuk, nem tudok mit csinálni vele :)

Szerintetek érdemes még vennünk olyan pelust, vagy most már inkább gyúrjunk a teljes szobatisztaságra??

Ja, és még egy kérdés. Milyen kutyatápot ajánlatok? Mert mi Pedigret, meg Frishkist (na nem igen tudom, hogy kell leírni) vettünk neki, de azt mondta az orvos, meg az állatkereskedõ is, hogy van egy sokkal jobb és sokkal drágább.... Háát, nem tudom.. Nálunk felnõtt már 2 kutya, és hát õk még Pedigret se igen ettek... Tudtok valamit ajánlani? (ugyanis azt mondták, hogy lehet hogy azért eszi a kakiját, mert nem megfelelõ tápot adunk neki..)

Rakok fel pár friss hancúros képet. (Mivel csak ebbõl áll a nap :)

Kép
Avatar
csiil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Yoko, a kiskutyám

HozzászólásSzerző: csiil » csüt. márc. 29, 2007 12:49 pm

rágunk, rágunk,rágunk... Kép
Avatar
csiil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Yoko, a kiskutyám

HozzászólásSzerző: csiil » csüt. márc. 29, 2007 12:51 pm

ez a kép nagyon tetszik :) Yoko és a plüss shar-peiünk, Boozi (mi eredetileg shar-peit szerettünk volna, és úgy is volt hogy shar-pink lesz, de hát Yoko elbûvölt minket.. ) Kép
Avatar
csiil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Yoko, a kiskutyám

HozzászólásSzerző: LizaBaba » csüt. márc. 29, 2007 2:38 pm

Szia Ildi! Én a pedirgree-t meg a friskies-t meg a chappit és társait semmi képpen nem ajánlom! Pláne azért mert még Yoko igencsak növésben van,és ezekben nincs megfelelö tápanyag ami segitené a növésben! Ezek csak átmennek a kutyán! Igaz hogy a többi drágább,de legalább egy éves koráig valami jó minöségü kajcsival kéne etetni! Ezeket pedig csak állatkereskedésben tudod beszerezni! Én ajánlom a royal canint! Abbol rengeteg féle van,van olyan is ami Yokonak a legjobb: kölyök kistestü kutyusoknak valo! Ez rávan irva a zacsira h milyenek,de az elado is biztos segit majd! Pláne Yoko biztos nem eszik olyan sokat és nem lesz vészesen drága,de ha azt akarod h egészségesen nöjön fel akkor én mindenképp ezt ajánlom!!!!
Avatar
LizaBaba
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron