Vigyázz harapok

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Vigyázz harapok

HozzászólásSzerző: kőpek » pén. dec. 02, 2005 4:50 pm

Sziasztok Magdi vagyok.
Aki tud segitsen hogytudom leszoktatni a kis németjuhász kutyusomat Kõpeket az ugrálásrol és a harapdálásrol.
Várom válaszotokat ûdv mindenkinek:Magdi
Avatar
kőpek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Vigyázz harapok

HozzászólásSzerző: Toncsi » pén. dec. 02, 2005 8:19 pm

Attól függ hogy hány éves?
Mert ha kölyök akkor adj neki valami rongyot amit tud rágcsálni vagy valami ilyesmit!!!!!
Szerintem!!!!
Deha idõsebb vagy felnõt akkor nem tudom lehet , hogy ez így már megrögzõdött harapás!!!
Meg attól is függ, hogy hogy harap:játékosan vagy kicsit durvábban.
Majd várom a választ!!!!!
Avatar
Toncsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Vigyázz harapok

HozzászólásSzerző: kőpek » szomb. dec. 03, 2005 10:17 am

Szia
A kutyusom még kõlyõk 3-4 honapos .
Néha egy kicsit vadul harap de majd egy rongyot adok neki.
Kõszõnõm a tanácsot:Magdi
Avatar
kőpek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Vigyázz harapok

HozzászólásSzerző: Rattler » szomb. dec. 03, 2005 6:10 pm

Szia Magdi!
Néhány nappal ezelõtt itam hozzászólást a Hiperaktivitás rovatba ugyanerrõl a problémáról. Olvassátok el, mert mivel én tenyésztõ vagyok, tapasztalatból tudom, hogy igen ritkán fordul elõ, hogy ez a gond felnõtt korban megszünik. Idõvel nagyon terhes lesz, hogy nem lehet egy rendes ruhában végigmenni az udvaron! A harapási vágyát kemény csontokon, kemény, nem szálkásodó fadarabokon élje ki!.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Vigyázz harapok

HozzászólásSzerző: Kata manó » csüt. dec. 08, 2005 12:37 am

Az én kutyusom két hónapos és skót juhász, õ is harap, bár nem erõsen, de gondolom ez leginkább amiatt van mert pici. Amúgy csak játszik ha rádörrenek rögtön abbhagyja. De õ rajtunk kívül (mármint a családtagokon kívül) rengeteg mindent rág. a Kedvence a sípoló tyúkja, de van legalább 8 rágókája, engem nem nagyon zavar ha rág, de a tesóimt annál inkább, õk nem tudják mesidni nem is hallgat rájuk. A tenyésztõm, azt mondta ez természetes és nála m9inden kutya ilyen volt, mégis nyugodt felnõttek lettek belõlük és ez csak addig tart amig a rendes fogsora ki nem fejlõdik.
És én tényleg láttaam a kutyusait, egyik sem harapós, nagyon kedvesek.
Kérlek nehogy azt hidd hogy kétségbe vonom azt amit mondtál, egyzserûen csak kiváncsi vagyok a véleményedre abban, hogy lehetnek- e fajtákon belül ekkora különdbségek, vagy sürgõsen tiltsak be nála mindenféle harapást./tudom, ez nem lesz olyan könnyû monuka/
Elõre is köszi a segítséget
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Vigyázz harapok

HozzászólásSzerző: Kata manó » csüt. dec. 08, 2005 12:41 am

Milyen kutyusokat tenyésztessz?
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Vigyázz harapok

HozzászólásSzerző: Kata manó » pén. dec. 09, 2005 9:35 am

Nagyon köszönöm a segítséget. Láttam amúgy nála egy 8 ónapos kölyköt is aki hat hónaposan még ímmel ámmal harapdált, de mostmár egyáltalán nem. De nagyon köszönöm a tippet a száj lefogásáról.
Én az ellen nem tudod mit tehetnék, hogy ne sírjon fojton, ha egyedül van. Nem mehet be a nappaliba,de úgy van megcsinálva ahelye hogy mindig lát minket. Ha nem vagyok otthon sosem sír, de ha otthon vagyok, csak én tudom megnyugtatni, és addig vinnyog amíg meg nem simogatom. Nem tudnám errõl valahogy leszoktatni?
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Vigyázz harapok

HozzászólásSzerző: Kata manó » pén. dec. 09, 2005 10:07 am

Megnéztem a honlaodat. Tüneményesek a kutyusok. Gratulálok. Majd tudsz a késõbbiekben tanácsokat adni arról, hogy hogyan kell a kiállításra felkészíteni egy kutyust? Mármint lelkileg. Nem viseli meg? Mikor vihetném el elõször? Lesznek kutyusaid a champion vagy a derby kiállításon, mert én ott leszek és akkor figyelném a schnaucereket is.
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Vigyázz harapok

HozzászólásSzerző: Rattler » pén. dec. 09, 2005 9:17 pm

Ott leszünk a Derbyn 3 kutyával! Egy fiatal osztályos hölgy, a fiú testvér növendék, és még egy legényke fiatal kan osztályban. Ha akarsz megkereshetsz, a snacisok engem mind ismernek.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Vigyázz harapok

HozzászólásSzerző: Kata manó » szomb. dec. 10, 2005 11:18 am

Sajnos nem tudtam kimenni a derbyre de majd biztos találkozunk a késõbbiekben kiállításokon, ígérem megfoglak keresni. Különben is nagyon szeretem a schnaucereket. A szomszédunkban egy gyönyörû fekete Óriás schnaucer lakik, akit nagyon szeretek.
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég