utazás kutyával

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

utazás kutyával

HozzászólásSzerző: barikitti » vas. ápr. 09, 2006 7:50 am

Jó reggelt mindnenkinek!
kövi héten húsvét vasárnap hozom haza Debrecenből a kiskutyomat (4 hónaposan)
Auróval megyünk és ilyen szempontból totál nemtom h mi kell neki, gondoltam fekhely, mármint pokróc nyakörv meg ilyesmi, de beszéltem már a tenyésztőmmel Ő is mondott dolgokat. De érdeklne h miket tanácsoltok, elég hosszú lesz az út lgalább 3 vagy 4 óra. lehet h végigalussza az egész utat? vagy ez csak vágyálom.
Üdv Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: kiscsibe80 » vas. ápr. 09, 2006 9:35 am

Szia! Nincs kizárva hogy átalussza,de lehet hogy meg kell állnotok pisi kaki ügyben,ugyhogy mindenképp kell póráz,kistál,esetleg víz.A kajálással várjatok míg hazaértek,hátha hányni fog.Mármint ha az utazás elõtt megetetitek.Nem minden kutya bírja az autózást.Reméljük nem lesz gond. :D
Avatar
kiscsibe80
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » vas. ápr. 09, 2006 9:53 am

Meg nemtudom esetleg ha az anyósülésen fogsz ülni akkor vigyél vmi kis türcsit vagy pokrócot, amit le tudsz rakni a lábadhoz és akkor oda le tud feküdni, nem kell kézben fogni, oda le tud feküdni, ha jó neki.
Mi is 3 órát utaztunk és Bora vagy nézelõdött vagy aludt, de inkább aludt :)
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: barikitti » vas. ápr. 09, 2006 8:04 pm

Szép estét!
Éva
már beszlétem atrról a tenyésztõvel h elõzõ este nme kap enni meg inni. Néztem ilyen kutyabiztonsági övet? annak van értelme? Vegyek majd bolhanyakörvet meg olyan kullancs elleni izét? ezt most jól megaszontam.

Mellesleg totál bevaok már sózva :)) már csak 6 nap :).

kispárna szerüséget vigyek? fekhely asszem. Hátó ülésen fogunk utazni. Pokrócot mindenképpen.
thx Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » szer. ápr. 12, 2006 6:41 am

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék tõletek, hogy mi elég sûrûn visszük-hozzuk Fíbit kocsival, és az elején persze csak ölben és simogatással jöttünk mentünk, de aztán folyamatosan ugrált, férjemet macerálta a vezetés közben a karomból oda-oda akart ugrani, hiába szóltam eréjesen, õ ezt játéknak fogta fel és begurult mindig.
ha letettem a lábamhoz akkor átbújt az ülésen és hátul ugrált,de azt nem lehet hisz egy két kanyar és dõlt jobbra balra.

Vettünk egy kutyaövet, becsatoltam hátul pokrócot helyeztünk el neki és most örjön, egy idõ után nyugszik csak meg, ha hátra ülök harapdál, azt nem bírom a tû hegyes fogait.
EGy idõ után megnyugszik, de már nem kell neki sok és szétrágja az biztonsági övét, ami egy dolog hogy 700 Ft, persze veszek másikat de meddig?
Ennyire utálja? Mindig tönkre fogja tenni?

Miért nem készítenek ebbõl egy könnyebb láncféle anyagú biztonsági övet ami azért nem is túl nehéz, de mégse tudja kivégezni az utazás közben.
Tud valaki praktikusabb megoldást, vagy türelem és leszokik majd róla? Remélem.

Üdv
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » szer. ápr. 12, 2006 7:54 am

Igen, igazad van. Csak mikor én vezetek nem lehet az ölemben, és szabadon sem a kocsiba. Sokszor egyedül viszem ki õt a kutyafuttatóra és akkor is megy a hiszti és volt már sajnos pofon is. Mert annyira örjöngött hogy nem tudtam a vezetésre koncentrálni és a piros lámpánál nevelést indítottam ellen.
Fíbi utána normális lett, nyüszögött, tudom hogy én vagyok a hibás, hiszen elsõ perctõl fogva ki kellett volna kötnöm hátul, de még így sosem volt saját kutyám, nem tudok tökéletes módon nevelni,
szerintem az elsõ gyerekkemmel is sokat fogok hibázni, de ugye ismétlés a tudás atyja. Sajnálom õt, valóban én követtem el a hibát, és tényleg a pofon segített.

De nem áll szándékomban õt ütlegelni, hiszen olyan picike törékeny, persze hozzáteszem, kapott már ki nem is egyszer. Szerintem sem lehet minden szét szóval elérni.
De késõbb szerintem rájön, hogy nem akarok neki rosszat és utána úgyis elengedem.

Üdv
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Tündi » szer. ápr. 12, 2006 8:24 am

Nekem az a kérdésem, h tömegközlekedéshez hogy lehet szoktatni? Azért az eléggé ciki, ha pl. a puszra pisil félelmében... Arra gondoltam, Maszattal elõször csak pár megállót utaznánk, aztán kicsivel mindig többet, hogy szokja. Mit ajánlotok?
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » szer. ápr. 12, 2006 8:32 am

Szia Tünde!

Bora eddig vonaton utazott 1x, ölben. Persze nekem könnyû, mert felnõtt súlyával is elbírom majd, Maszuattal már gondjaim lennének. :)
Sztem jó ötlet, hogy csak pár megállót menjetek és próbálj meg olyan idõpontot találni, amikor nincs túl nagy tömeg. Aztán hozzászokik, idõ kérdése az egész.
1x lementünk a metróaluljáróba Újpest-Városkapunál, nah az nem tetszett neki :PPP
Nézett a nagy bamba szemeivel, néha tolatott is hátra.
Biztos nem tetszett neki a nagy zaj.
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: pera » szer. ápr. 12, 2006 9:59 am

Sziasztok!

Én holnap megyek busszal Pestre és viszem Belgát is, mert szeretnénk elkezdeni szoktatni testvéremékhez. Már felhívtam a buszmegállót, azt mondták nem kell semmi a kutyának. Szerintetek vigyek azért valami kis kosarat, vagy jó lesz, ha az ölemben utazik? Kiváncsi vagyok, hogy fogja bírni. Az autózást jól tűri, de a busz azért mégis más. Remélem nem lesz semmi gond.
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: barikitti » szer. ápr. 12, 2006 10:23 am

Halika!
tö,egközlekedés elég huzós dolog. Nekem mikor még megvolt :( az óriás snacim, Blacky, akkoregészen jól bírt a buzsozást, de fél h hörög abusz és a motort õ érezte alul ezáltal mindig iszkolt az ajtó fele. Villamosnál az a ajtót jelzõ becsukó hang attól totál kész volt. ugy kellettt megnyugtatni h leültem és alábamközép vettem a kutyát. neki a termete is nagy volt ezáltal nme naon lehetett ölbe vinni és persze a szájkosár is kellett, pfuu azt h utálta...
Szal tapasztalatim szerint a kutyák utáljáka tömegközlekedést. én meg az embereket rajta... midig megakarták fogdosni a kutyomat a kutya meg uyg efélt és hááát morgott ésvolt olyan h szinte lenéztek minket a villamosról...
Én speciel utálom mikor akutyámat anno \"tutujgatni\" akarták..
De mindez h h viselkedik csak szoktatás kérdése, aza fontos h nem szabad hagyni h más ember ott elkezdjen vele foglalkozni még akkor sem ha csak jót akar..
a metro egy kölün tészta, ott nem volt gond csaka mozgó lécsõnél, föl kellett emelni a kutyát (50-55 kg) volt kb. Merta mozgó lépcsõtõl rettegett és hát becsípte egyszer a mancsát... Szal erre naon kell figyelni.
Üdv Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron