utazás kutyával

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: lonci518 » csüt. júl. 27, 2006 8:15 am

Én Budapesten belül villamos és buszjegyre godoltam...
Avatar
lonci518
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. júl. 27, 2006 7:49 pm

Én biztosra veszem, hogy nem kell jegyet venni neki.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Frankó Márti » csüt. júl. 27, 2006 8:03 pm

Kedves Mariann!

A BKV honlapján a következõ információkat találtam:

\"Állatok szállítása

Kutya csak vonaljegy érvényesítésével vagy a kutya részére váltott teljes árú bérlettel szállítható. A rendõrségi és vakvezetõ kutya szállítása díjtalan. Egy jármûvön csak egy kutya szállítható, szájkosárral, pórázon és tiszta állapotban. Egyéb kisebb élõ állat díjmentesen szállítható legfeljebb kézipoggyász méretû, tiszta csomagolásban.\"
Forrás: http://www.bkv.hu/feltetelek/index.html

Természetesen biztos sok múlik a sofõr vagy éppen a jegyellenõr hozzáállásán is. :)

Remélem, tudtam neked segíteni.

Márti
Avatar
Frankó Márti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Kata manó » csüt. júl. 27, 2006 11:12 pm

Arra nagyon figyelj még amikor szállítod h ha nincsen nálad szájkosár 20000 huffal megbüntethetnek. Engem majdnem sikerült ,és láttam is egy nõt h megbüntettek, nem volt hajnalndó fizetni és kihívták a rendõrséget... Nem kell h a kutyán legyen, de mindenképpen legyen nálad vagy ha látod h jön az ellnõr akkor akaszd a nyakába gyorsan, mert vannak akik sajnos nem valami nagy kutyabarátok. Bonó 3 hónapos kölyökkéntg utazott elõször buszon és akkor belém kötöttek és leakartak szállítani mert nem volt nálam szájkosár...
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Rattler » pén. júl. 28, 2006 7:11 am

Szerintem Mariann hordozója tökéletesen m3egfelel a kézipoggyász méretû tiszta eszköznek, bár õ nem egyéb állatot rak bele. A szájkosárral meg az a gond, hogy a legkisebb méretû is nagy az õ kutyájának.
De persze a BKV megnyugtatására érdemes venni, nem olyan nagy beruházás.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Kata manó » szomb. júl. 29, 2006 4:13 pm

Tisztában vagyok ezekkel, csak hiába kézipottyász ide oda, abban az idõben Bonó is pincsi mértû volt és ölben vittem, mégis belém kötöttek. Mivel az én kuttyomra is csak a kettes méretû való, természetesen nem lehet apró kuttyokra venni szájkosarat, és röhejes is, szerintem, de pont barátnõmmel száltunk fel a hévre, akinek yorkija van és egy kislány visítva rohant el elõle, erre az egész famíliája elkezdett szapulni mineket, és h azért egy szájkosárt lehetett volna rakni a kutyára... Mindenki tudja mekkora egy yorki... És valszín ha szájkosér van a kutyán akkor is visít a kislány... Úgyhogy másik kocsiba száltunk. De sajnos ilyen is van... Éncsak ezért mondtam, h ha nem is teszi a kutyára, ne is tegye, de legyen nála lehet már 600 hufért is kapni, és elmondhatod h van nálad
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Re: utazás kutyával

HozzászólásSzerző: niko » pén. jún. 03, 2011 10:25 pm

sziasztok!én és a kis kutyám készülünk egy nagyon hosszú útra vonattal ,13 óra.Az út 2 szakaszból áll,vagyis az első:7 óra,aztán pihenő(3 óra),aztán jón meg 6 óra vonatozás.A kutya akkor lesz 3 hónapos.Tudom hogy kaját és vizet ne adjak neki utazás élőt pár órával,de a pihenő allat agyak inni és enni? :?:
nagyon varom a segitségéteket :D köszönöm elöre is
Avatar
niko
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: vas. máj. 22, 2011 6:52 pm

Re: utazás kutyával

HozzászólásSzerző: drakulina » kedd jún. 21, 2011 12:09 am

Èn Magyarországról hoztam ki a kutyusomat Ausztriába vonattal,de szinte végig aludta.5 és félóra volt az út.Na azóta ám virgonc lett a nagy kislány....Nem lesz semmi gond.
Avatar
drakulina
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd jún. 21, 2011 12:02 am

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég