utazás kutyával

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: PeppeNero » vas. jún. 18, 2006 9:48 pm

Szia! Nos igen annyira szép kutya.És nem magával a beállítással, ring dresszúrával van baja.Gyönyörûen áll, fut mellettem.De amint a bíró nem minket néz megy a nyafogás.Mondjuk neki abszolút olyan a természete, ha nem fogalakozik mindenki vele akkor hisztizik.A kocsiban is, kizárólag akkor van nyugi vagy még akkor sem ha vakargatom és kekeszet adagolok neki.
Az a baj, hogy odaérünk a kiállításra mondjuk 2 órával elöbb 10-re és ott vagyunk délutáénig akkor képes órákon át folyamatosan nyifogni.De ez nem sírás vagy hiszti, áll egyhelyben és sípol:) Többen humorosnak tartják, nos én nem annyira...:)
Már gondolkoztam kiképzésen , kutyasulin, hogy szakemebre próbálja meg hátha neveléssel elintézhetõ, de sajnos köztudott, hogy a sharpei nem kifejezetten egy sziolgalelkû kutya.
Csak ezért kérdeztem, hogy esetleg valami akinek bevált van-e mert tényleg nem akarom gyógyszerrel tömni.És nem is fogom. Nos az én kis hisztisem:
Kép
Avatar
PeppeNero
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. jún. 19, 2006 8:55 am

Hát sajnos erre nem tudok módszert ajánlani, ez szintiszta hiszti. Megértem, hogy nem jó folyamatosan ezt hallgatni. Talán kutyapszihológus adhatna tanácsot. Ez most egyre népszerûbb lesz, de én nem ismerek ilyet.

Edina!
Ha rájött, hogy hányás nélkül is kibirja az utat, akkor ugy gondolom, már a neheze elmult.

A kiállitáson nem értünk el rendes eredményt, voltunk 4-en snacisok, de senkinek nem sikerült. Most nekem is van feladatom, mert a kutyám nagyon tetszett mindkét birónak, de csak nagyon jót adtak, mert félõsen viselkedett. Ezt itthon még soha nem tette, és még nem tudom mi volt az oka.
Most tréningeznem kell vele, mert ezt nem fogják elnézni neki.
Egyébként rendszeresen járunk külföldre kiállitani, csak nem ilyen õrült messze, de a környezõ országok nem okoznak gondot.
Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: edina » hétf. jún. 19, 2006 9:53 am

Éva, biztos a hosszú út tette rá a bélyegét arra, hogy félôsen viselkedett a kutyud, még mi emberek is rosszul viseljük a hosszú külföldi utat, a kutyáknak még nehezebb lehet.
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: PeppeNero » hétf. jún. 19, 2006 11:40 am

Rajta a phszihológus sem segítene szerintem.:)
De a kiképzés biztos használ majd valamennyire.De azért köszönöm.
Poznanba jöttök?
Avatar
PeppeNero
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. jún. 19, 2006 3:04 pm

Eddig ugy készülünk, hogy megyünk Poznanba, de csak arra a napra amikor a 2-es fajtacsoportot birálják. Persze még alakulóban a dolog, de készülünk.
Elõtte valószinûleg azISPU-ra Olaszországba is eljutunk. Ez szeptember közepén a schnauzer világkiállitás.

Lehet, hogy az utazási körülmények okozták Farkinca félõs viselkedését, ezentúl jobban figyelünk rá.
Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: lonci518 » kedd júl. 25, 2006 9:44 am

Ki tudja, hogy kell-e jegyet venni a kiskutyának akkor, ha hordozóban viszem?
Köszi
Avatar
lonci518
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: nelli » kedd júl. 25, 2006 6:15 pm

szia

Szerintem igen.de nem drága.
Avatar
nelli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: pera » kedd júl. 25, 2006 6:27 pm

Szia!
Szerintem ez csak a sofõrtõl függ, de elvileg kellene.
Én kétszer utaztam Belgával Pestre buszon. Elõször kellett jegyet vennem(50 kilométerenként 50 Ft), másodjára viszont ingyen utazhatott.
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. júl. 26, 2006 7:41 pm

Sziasztok!

Én ugyan nem nagyon szoktam velük utazni, de szerintem ilyen pici kutya ölben biztosan ingyen utazik.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Detty16 » szer. júl. 26, 2006 7:58 pm

Sziasztok!!!
Igen kell fizetni,vonaton tuti!!Ha intercityvel mennél,akkor az már rossz,mert oda nem lehet állatot vinni!!
Vonaton meg hoztam Údót tegnap...
220kmes távért fizettem 500ft-ot
bár csk pestig mentem
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég