utazás kutyával

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: edina » kedd jún. 06, 2006 10:59 am

Éva!
Olyan kapszulát kaptam az állatpatikában, ami homeopátiás, 4 órával az indulás elôtt kellett beadni neki és nagyon jól viselte lefele az utazást, hazafele már nem volt rá szükség, mert kifáradt nagyon, végigaludta a közel 3.5 órás utat.
Szerencsére minden rendben volt.
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd jún. 06, 2006 12:26 pm

Ennek mi a neve?. Gyógyszertári vagy állatpatikában vetted?Nagyon érdekel, mert a snacisok között is sokan kérnek ilyen segitséget
Nagyon örülök, hogy megoldódott. Lehet, még 1-2 szer alkalmazod és utána többet nem is kell.
Most egy hétig külföldön leszek.
Sziasztok
Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: edina » kedd jún. 06, 2006 2:51 pm

Éva!

Otthon megnézem a nevét és majd megírom!
Direkt hosszabb utazásokra ajánlják, izgô-mozgó és agresszív kutyáknak. (mondjuk a mienk nem az)
Nekünk bevált, sokkal nyugisabb volt, nem ugrabugrált annyira, alig nyáladzott, inkább csak az út végén egy kicsit, hányni 1x ugyan hányt egy kicsit ébredés után, de az belefért.
Egyébként azóta tegnap is utaztunk és már nem nyáladzott úgy, mint régen.
Hosszabb utaknál mindig fogjuk használni.

Egy kérdés, tudod nem itt van a helye, de gondolom megkérdezem, hátha még olvasod. Reggeli séta közben lent valamibe belszagolt és vérzett a kis orra feketéje jó ideig, tüsszögött iszonyú sokat és nyáladzott nagyon. A közérzete azóta jobb, már csóválja a farkát is. Ha már este nem lesz semmi gond, akkor nem kell azért orvoshoz vinni, ugye? Mit javasolsz?
A foltocskáinknál nincs még eredmény, kenegetjük.

Jó utat neked, várom, hogy hazagyere!
Edina
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: edina » kedd jún. 06, 2006 5:27 pm

Megnéztem, Dr. Hertz termék, FITall-at nyugatató.
Hosszú autóút elõtt, állatorvosi vizsgálat elõtt, viharban vagy tüzijátéknál ajánlják.
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd jún. 13, 2006 5:49 pm

Na szóval ujra itthon vagyok. Hogy van az orra?. Meg is szurhatta valami, vagy fölszippantott valamit?
Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: edina » szer. jún. 14, 2006 8:30 am

Szia Éva!
Örülök, hogy itthon vagy, remélem jó volt az utad!
Szerintem megszúrhatta valami az orrát kívülrôl, az vérzett csak neki. Még aznap a délutáni sétánál találkozott egy kis barátjával és már semmi baja nem volt, egybôl azt mutatta, hogy ô meggyógyult. Még másnap tüsszögött kicsit, amikor szimatolt, de azóta semmi baja.
Edina
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: PeppeNero » csüt. jún. 15, 2006 8:45 am

Sziasztok!
nekem a 4 kutyám közül az egyik nagyon hisztis.Kiállításokra járunk, folyton autókázunk.Igazából nyugton marad de rettentõen sípol, nyifog, hisztizik és ha kell a kiállításokon is amikor beállítom áll de vinnyog közben.Ez rettentõen nem jó.Próbáltam már nyugatató teát, utazáshoz tabletát-én az easy travell tabletát próbáltam semmi...Mintha nem is adtam volna neki.Ha valaki tébnyleg megbízható jó készítményt tud amitõl a kutya megnyugszik rendesen de nem alszik el az szóljon mert nagyon fontos lenne. Nem akarok neki gyógyszert adni mert sokszor utazunk hanem valami természetes szert ami használ is.... Köszi!

leannsayton@yahoo.com
www.peppenero.mindenkilapja.hu
Avatar
PeppeNero
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. jún. 18, 2006 2:59 pm

Szia Rita!

Sajnos ez nagy gond, Nem tudunk ilyenrõl, mindenki mással próbálkozik, de még senki nem oldotta meg a gondot.
Hogy a körben beállitás közben is nyüszög, ez azt jelzi nekem, hogy õ egyáltalán nem tudja elfogadni a helyzetet. Annyira jó a kutya, hogy érdemes a kiállitással gyötörni? Õ bizony nem egy show kutya.
Ugy próbáltad már, hogy rövid autóut után valami játszóhelyen megállni, hogy biztosan jó élménye legyen az autóval kapcsolatban?

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. jún. 18, 2006 3:05 pm

Edina, mindenesetre nagyon hosszú volt az utunk, nem annyira jó. Sajnos a kiállitás sem volt túl sikeres a számunkra, és Finnország nagyon messze van.
Autóval nem szabad ilyen messzire elindulni. Át kell szelni egész Lengyelországot, majd az egész Baltikumot, borzalmasan fárasztó.
De túléltük, itt vagyunk, készülünk a következõ utakra.

A lényeg, hogy a kutyaorr rendbe jött.
Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: edina » vas. jún. 18, 2006 8:07 pm

Éva!
Akkor elhiszem, hogy fárasztó volt az út- mi a 250 km-nek is nehezen indultunk neki- de a lényeg, hogy itthon vagytok. És volt valami eredményetek a kiállításon? Több országba is jártok a kutyusokkal?

Egyébként azóta is hetente 2x utazunk a kutyival és azóta semmi gond nincs vele, kicsit nyáladzik, de hányás nem volt. Legalábbis eddig pozitív a helyzet.
Edina
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég