utazás kutyával

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: pera » szer. ápr. 12, 2006 10:33 am

Tömegközlekedni mi szerencsére nem fogunk, mert a testvérem kijön értünk a buszmegállóba. De azt én se akarom engedni, hogy a buszon össze-vissza fogdossák szegény kutyát.
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. ápr. 12, 2006 12:23 pm

Évi!

Igy nem tudok más megoldást, minthogy vegyél neki egy szállitó boxot (műanyag ufót). Akkorát, amiben le tud feküdni illetve meg tud fordulni. Ülni, állni nem kell benne. Ez csakis addig jó amig tart az autózás. Először nem fog tetszeni, de hozzá fog szokni. Otthon a lakásban szoktasd bele 10-20 percekkel. Kapjon benne rágnivalót, esetleg aludjon el benne. Igy az autóban könnyebben elfogadja. Úgy fogja érezni, hogy megy vele a szobája is.

Tünde!
Szállj fel vele a buszra.(ne ölben, hanem bármilyen nehéz, a lábán menjen) Menjetek 3 megállót, és menjetek haza gyalog. Amikor nincs sok ember és éppen ráérsz, ezt ismételjétek egyre több megállóval. A kutya lehetőleg fekvő, esetleg ülő helyzetben legyen. Nem fog bepisilni, de biztosan fél majd. Ne álljon mert akkor nagyon bizonytalan, inog és nagyon fél. Nyomd le a padozatra, gugolj le hozzá. Ha már ez elfogadható, akkor próbálj felállni, de folyamatosan beszélj hozzá.
Biztos ami biztos, legyen nálad papirtörlő.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: krisz » szer. ápr. 12, 2006 3:01 pm

Az autóban való utazáshoz egyértelmûen a legpraktikusabb és a legbiztonságosabb megoldás a szállítóbox.

Ehhez elõzõleg kell hozzászoktatni, ahogy Juhászné Éva is írta. El kell érni, hogy pozitív élményeket társítsona dobozhoz. Én úgy csinálnám, hogy nyitva hagynám a dobozt, abban adnék neki enni, megtanítanám neki, hogy bemenni jó. Utána pedig nyújtanám az idõtartamot, majd szép fokozatosan pár percekre rá is csuknám.
Az a tapasztalatom, hogy ha a kutyának kijelölök egy helyet és kellemessé teszem a számára, akkor õ maga is szívesen fog ott tartózkodni. Ehhez viszont kell a fokoatosság.
Majd szoktatás után lehet használni autóban is. Elõször csak rövidebb, majd egyre hosszabb utakra.

Egyébként szerintem a box nem csak az autóban lehet praktikus, hanem bármikor, amikor kicsit \"félre akarom tenni\" a kutyát, nem tudok/akarok rá figyelni (kiképzés, verseny, kiállítás, de akár otthon is).
Avatar
krisz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: barikitti » szer. ápr. 12, 2006 3:08 pm

Hello Krisz!
a szájkosárhoz való szoktatás elég körülményes dolog.. :D mikor én ráadtama blackyre a szájkosarat ugy nézett rám mint aki ölni akar és halálosanmegvolt sértõdve ...
persze h nem a buszon kell ráadni a szájkosarat..elõtte kell szoktatni de ugyis megutálja :).
sajnos ez a szabály, nemegyszer akartak megbüntetni mert szájkosár nélkül sétáltattama kutyát mármint nem volt rajta de a kezemben volt...

A kutyabox nagyon jó ötlet.. gondoltam veszek én is.
De mivel csak egyszeri alkalom lesz h hazahozom ugy nekem az nem jó.. szal marad a nyugtatgatás..

Az én els kutyim blacky naon utálta a buszokat de maradt a helyén ha parancsot adtam neki h \"maracc\". eza kutyaiskola eredménye, nagyon szófogadó volt :\'(. habár az ellenõröket midnig utálta... vajon miért?

Fokozatosság alegjobb ahogy elõttem is mondták

Üdv Kriszti
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » csüt. ápr. 13, 2006 8:28 am

Sziasztok!

Köszi a tanácsokat, fontolóra veszem. Végül is ez a box nem lehet olyan szörnyû dolog, és biztonságos és valóban késõbb is hasznát vehetem, bár még egy kicsit rideg vagyok hogy bedobozoljam Fíbit, de szerintem ha végkép nem tudja megszokni a kutya biztonsági övet akkor bekövetkezik a szoktatás a boxhoz.

Tegnap is vittük elég hosszú útra, elõször örjöngött megállásnélkül, aztán szóltam neki jó párszor, majd nem vettem róla tudomást, lassan lenyugodott, viszont hazafelé semmi baj nem volt vele, olyan fáradt volt,hogy végig aludta az utat.

Üdv
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Mustyi » csüt. ápr. 13, 2006 8:44 am

Sziasztok!

Mikor Bubut először vittem egyedül kocsival, akkor hátra betettem egy dobozt, Bubut az anyós ülésre ültettem, és amikor az ölembe akart kérezkedni rászóltam, úgy voltam vele, ha nem ért a szóból, akkor megy hátra a dobozba:-))

Szerencsém volt, értett a szóból, a dobozt nem kellett alkalmazni, így bármikor autókázhatunk együtt:-))) Nagyon élvezem mikor mellettem ül útközben:-))) Általában alszik, mert nem lát ki az ablakon, de ha kilát, akkor mindenkit megugat:-)))

Valószínű, azért a biztonsági övet én is beszerzem majd neki ill. a kisasszonynak is, mert két kutyussal nehezebb lesz utazni.
Avatar
Mustyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: mercicica07 » szer. ápr. 19, 2006 8:50 am

Sziasztok!Mikor mi hazahoztuk a kikutyát õ szinte az egész úton aludt.Sztema te kiskutyád is ugyan ezt fogja tenni:Milike(westie) naon imádja az autót annyira ha valaki idegen kinyitja az autó ajtaját rögtön beugrik hozzá:(Veszélyes hogyha elszökik mert így bárki ellophatja!A mi autónban jól kilát mert felugrik a csomajtartó tetejére és ott bámészkodik.Naon aranyos....
Avatar
mercicica07
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: edina » csüt. jún. 01, 2006 9:42 am

Mi a hétvégén 300km-re visszük beagle kutyánkat, rokoni találkozóra. Ô szegény még 10 kmrt sem bír ki, folyik a nyála, néha hány is, de már elôre sajnálom a hosszú úttól. A délelôtti órában utazunk, amikor egyébként is aludni szokott, hátha most is alszik majd és persze megállunk közben, de hallottam valami hányás elleni tablettáról, amit kutyiknak lehet adni. Valaki próbálta már?
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: Fruzsi » csüt. jún. 01, 2006 9:46 am

Én nyugtató cseppekrõl hallottam. De a nevét sajnos nm tudom, állatovosnál biztos van. Ha nem rakjátok be kutyaszállítóba valószínû nem fogja stresszelni magát. Biztos az állatorvos jut eszébe az utazasrol:) szegenyke
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:utazás kutyával

HozzászólásSzerző: edina » csüt. jún. 01, 2006 9:55 am

Szia Fruzsi!
Biztos nem az állatorvos jut eszébe, több, mint 2 hónapja voltunk ott és végig csóválta a farkát, meg se nyikkant.
Minden hétvégén utazunk és mindig telekre, ahol imád lenni, mert szabadon garázdálkodhat. Nem hinném, hogy a doki miatt, bár sosem lehet tudni.
Mindig az ülemben (néha a nyakamban ül:-).
Megnézzük a cseppet, azért neki se mindegy, hogy hogy viseli az utat.
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég