Utazas kutyaval

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: rfeher » pén. szept. 08, 2006 10:21 am

Sziasztok! honapok ota gondolkodom, hogy legyen e kutyam vagy sem.En minidg kertes hazbanlaktam, mignem egyszercsak egy berhaz 2. emeletere koltoztem,igy meg kell tanulnom lakasban kutyat tartani. MIvel havonta utazom eleg sok idot (6-8 orat), busszal, vonattal,autoval es a leendo kutyat vinnem magammal. Szerintetek miylen fajtat valasszak, illetve hogy birna ki a kolyok kutyus az utazas megrazkodtatasait? Ha valakinek van tapasztalata ebben a kerdesben, illetve tanacsa a kutyatartasom elinditasaban koszonettel veszem.
Avatar
rfeher
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: desther » pén. szept. 08, 2006 10:38 am

Szia!

Szerintem leginkább kutyafüggõ a dolog.Ha kiskorában szoktatod az utazáshoz és figyelsz arra, hogy ne legyenek kellemetlen emlékei az úttal kapcsolatban, akkor szépen hozzászokik...
Eleve a tömblakás és a sok utazás miatt szerintem kisebb termetû,nem túl mozgásigényes kutyust kéne választanod.
Mi Zeuszzal az elejétõl kezdve sokat utaztunk,elõször az ölemben volt, amíg vezettem (ameddig elfért) aztán kialakult, hogy az anyósülés kutyapléddel az õ helye.
Mára már annyira megszokta és megszerette az utazást, hogy ha nyitom a kocsiajtót, már ugrana fel a helyére.Ha pedig fent van, felteszi a két mellsõ lábát az ablakra és nézelõdik.Vagy alszik.
Buszos, vonatos tapasztalataim nincsenek sajnos, de biztos van itt olyan gazdi, aki ezzel kapcsolatban tud tanácsot adni.
Avatar
desther
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: desther » pén. szept. 08, 2006 10:43 am

Az mindenesetre jó, hogy ennyit filózol a kutyuson és hogy ilyen körültekintõ vagy...:)nem csak úgy bevállalsz egyet gondolkodás nélkül.Remélem mielõbb megtalálod a neked való fajtát,akármilyen is lesz az,garantáltan sok szeretetet kapsz majd tõle.
Avatar
desther
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: Dodó001 » pén. szept. 08, 2006 11:36 am

Szia!

Azt nem tudom pontosan milyen fajta illene így hozzád, de minden kutyával meg lehet szoktatni az utazást, én utaztam már Mortyval kocsiban és buszon is! Szoktatás kérdése az egész, szerintem nagyon hamar meg lehet szoktatni egy kuttyal az utazást!
A lényeg, hogy az elsõ utazásokkor ne érje trauma, kellemes emlékként emlékezzen rá...vagyis, elõször inkább az öledben legyen!
Nekünk egy gondunk volt, a hányás, sajnos nem mindig bírta a pocija az utat, fontos, hogy utazás elõtt 8órával ne adj neki enni, ha hosszú útra mentek, ha rövidebb, akkor elég, ha 5órával elõtte nem eszik, de persze ez is kutyafüggõ!
De mindenképpen kisebb testû kutyát választanék...
Elfogultan tudom ajánlani a spánielt, eddig minden ismerõömnek kellemes tapasztalata volt a spániellel való utazásnál, de igazán nem tudom melyik fajtát ajánlhatnám...
HA sikerül dönteni, vagy legalább van már ötleted azt írd meg nekünk, érdekelne...
Sok siekrt elõre is

Dorina és Morty
Avatar
Dodó001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: rfeher » vas. szept. 10, 2006 9:42 am

Sziasztok.

nagyon koszonom a valaszokat. en is aprobb kutyusra gondoltam, es foglalkozom a gondolattal hogy esetleg havanese lenne? nem is tudom, nem tul \"kenyes\" az utazasra? Erre a hanyasos dologra nemis gondoltam. ZSerintetek menniy idos kortol vigyem magammal? azonnal? (pl2 honaposan?) Es milyen \"kellekeket\" vigyek majd? :-) Az ut hosszat illetoen csak annyi, hogy en kulfoldon lakom, es hazajarok magyarorszagra. Szoaval ezert a hosszu ut. Mindenkeppen itt szereznem be a kutyust, es tudodm valami csip (utlevel) is kell majd neki. De errol sem tudok meg pontosat. HAt monst \"nagy gondban\" vagyok! Koszonom megegyszer mindnekinek a segitseget, es feletetlenul irok ha valami fordulat all elo.
Avatar
rfeher
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: rfeher » vas. szept. 10, 2006 12:21 pm

Azt hiszem fajtat illetoen dontottunk. Beagle lesz. Szerintetek szeret utazni? :-)
Avatar
rfeher
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: rfeher » szer. szept. 13, 2006 4:04 pm

szia Krisztina

nagyon sokat segitettel. magyarorszagon sokkal olcsobbak a kutyak. erdekes.koszi!
Avatar
rfeher
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: Yorkie girl » szer. szept. 13, 2006 4:55 pm

Szia!!


Nekem Bichon-om van, és szerintem egyáltalán nem kényes az útra!! Mert amikor hoztuk haza, (1 és fél órás út) akor nagyon szépen birta az utat, se hányás, se pisi, se ilyesmi, nézelõdöt az ablakon, vagy aludt (õ is):-)
Bár, tõled függ, milyen kutyát választasz, de egyetértek a többiekkel, mindenképp kis termetû legyen! Én szerintem a Beagle nem egy alkalmas kutya az útra, mert nagyon izgága játékos természetû kutyus:-):D
A spánielt én is jobban ajánlom! De te döntesz, ismétlem te döntesz! Mi csak segíteni akarunk, mi lenne a megfelelõ!!! :-):D

Mégegyszer sok-sok szerencsét a választáshoz, utazásokhoz stb....!!!!:)


Melitta & Maya
Avatar
Yorkie girl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: rfeher » kedd szept. 19, 2006 7:56 pm

Szia. koszi a valaszt. Most epp kutyakeresoben vagyunk. Remelem max oktoberben mar minden rendben lesz. Orulok, hogy megtalaltam ezt az oldalt, sok hasznos dolgot olvastam. Minden jot nektek es szep napot
Avatar
rfeher
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: Christina » kedd szept. 19, 2006 8:26 pm

Hello!Sok szerencsét a kereséshez és remélem majd mi is láthatjuk itt az oldalon a kiskutyusod:-)Szia!
Avatar
Christina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég