Utazas kutyaval

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd szept. 26, 2006 2:08 pm

Sziasztok!

Érdemes venni boxot, mert, ha az megfelelõ méretû, akkor tekintheti a saját házának a lakáson belül. Ott lehet a fekhelye, mellette egyéb kellékek.
Az a tapasztalat, hogy az igy szoktatott kutyák könnyebben lesznek szobatiszták. Könnyebben megtanulja a helyedre utasitást. Ha vendég jön, könnyen bezárható és mellesleg utazáskor vihetõ a háza.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: rfeher » kedd szept. 26, 2006 2:31 pm

sziasztok. teljesen ossze vagyok keverve. :-)
szoval: Beagle lesz, es vonattal fog sokat utazni. Igen akkor nezek boxot is neki. koszi a tanacsokat!
Az erdekes, hogy itt csehorszagban keves a beagle tenyeszto, ezert gondoltuk eloszor hogy maygarorszagrol hozzuk. Amit kineztem kutyi az szuka, szoval majd viszem magyarorszagra paroztatni! (az elso ot eves terv szerint) :-)
Avatar
rfeher
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: niko » csüt. jún. 02, 2011 10:24 pm

sziasztok!!!nekem is lett egy kutyusom,és érdeklötem a MÁV nál és külföldi utazásnal lehet IC utazni.Nekünk is kell legaláb évente egyszer ki utazni :P


2011 informacio
Avatar
niko
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: vas. máj. 22, 2011 6:52 pm

Re: Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: Fully » kedd jún. 21, 2011 4:26 pm

niko írta:sziasztok!!!nekem is lett egy kutyusom,és érdeklötem a MÁV nál és külföldi utazásnal lehet IC utazni.Nekünk is kell legaláb évente egyszer ki utazni :P


2011 informacio

Szia!

Lehet utazni MÁV-val venni kell kutya jegyet.

Külföldi utazás esetén az adott országnak megfelelő papírokkal, oltásokkal, vizsgálatokkal, iratokkal kell rendelkezzen. Más kell, ha EU-n belül, más, ha EU-n kívül utazol.
Útlevél, microchip, szabályos oltási sor a minimum.


Itt részletesen olvashatsz az utaztatásról:
http://www.maok.hu/allatutlevel/utazasok
Avatar
Fully
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szer. okt. 20, 2010 10:51 am

Re: Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: Minike » kedd okt. 11, 2011 5:00 pm

Sziasztok!
Látom régen járt erre bárki is,de azért hátha :) Már egy hónapja nagyon rá vagyok kattanva a kis kutyus vásárlásra :) Én Pécsen tanulok, és a kis csöppséget nem akarom otthon hagyni, hogy 5 napig távol legyen tőlem. Anyuék persze ellennének vele,de nekem a szívem szakadna meg. Egyenlőre vonattal járunk,de később kocsi lesz. Kis Bolognese-t szeretnék. Van esetleg tapasztalata vele kapcsolatban? Bírná a 2 órás utakat? Előre is köszi :)
Avatar
Minike
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: hétf. okt. 10, 2011 5:13 pm

Re: Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: antaistv » hétf. márc. 19, 2012 11:56 am

Sajnos nekünk még nincs mikrochip beültetve Shelbybe, így nekünk csak a belföldi utazás jöhet szóba!

Szomorúan tapasztalom, hogy más országokhoz képest nagyon kevés az olyan szálláshely, ahová kisállatot is lehet vinni!

Nekünk egy spánielünk van, igazán nagy mozgásigénnyel...néha-néha már hiperaktívnak mondanám :)

Inkább vidéki szállásokat szoktunk keresni, mivel türelmetlen, nem szeret várakozni a zebránál, stb. :), és nagyon szeret erdőkben sétálni és szaglászni.

Tavaly nagyon szép hegyvidéki településen voltunk, és az igazán nagyszerű az volt, hogy nem panzióban szálltunk meg, hanem hotelben! Van két gyermekem, akik pancsolni szeretnek, a feleségem a masszázsért van oda, mindenki megkapta a magáét!

Bármilyen kisállatot szívesen látnak, nem számolnak fel értük semmilyen felárat, viszont ellátásáról a gazdiknak kell gondoskodni.

Ajánlom minden gazdinak:
http://www.medves.hu/belfoldi-utazasi-ajanlatok
Avatar
antaistv
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: hétf. márc. 19, 2012 11:51 am

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég