Utazas kutyaval

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: rfeher » szer. szept. 20, 2006 3:56 pm

Ma teljesen elkeseritettek, ugyanis en busszal jarok tobbnyire magyarorszagra, es a busz tarsasag nem engedelyezi a kutyas utat.. most vagy vonattal fogok jarni haza, (ami kutyaval joval dragabb) Autoval egyedul nem tudok 600 km-t. szoval lehet hogy kudarcba fulladt a nagy lelkesedesem. Hat erre nem is gondoltam...:-(
Avatar
rfeher
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: Christina » csüt. szept. 21, 2006 7:04 am

Hello!Hát ezt sajnálom!De ha nem jársz olyan sokat haza szerintem nem olyan nagy kölcség,ha vonattal utaztok ezután!(szeintem egy kutyus szeretette mindent megér!Tudnak sok rosszat csinálni,de annál több örömet,boldogságot!Lehet a vonat kényelmesebb is lenne,mint a busz.Pl.én mndig azzal megyek haza,mert legalább nem kell végig ülnöm)Szia Kép Kép
Avatar
Christina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: Dodó001 » csüt. szept. 21, 2006 9:29 am

Szia!

Szállítóboxban sem engednék a kutyát busszal? A helyi buszokra fel lehet vinni kutyát, csak szájkosár meg póráz kell, ezért gondolom, h talán oda meg ha boxba rakod, akkor úgy igen!

Az tény, h elég drága kutyával vonaton utazni, de jól fontold meg megéri-e, hogy ne legyen kutyád!
Minden örömödet megtalálod egy ilyen szõrmókban, ebben biztos lehetsz!! :-)

Remélem tudsz majd dönteni...nagyon sok sikert kívánok, és kívánom, hogy sikerüljön megoldnai, h legyen kutyusod!

Dorina és Morty
Avatar
Dodó001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: Christina » csüt. szept. 21, 2006 6:56 pm

Èn azért nem írtam ezt a lehetöséget(sz.box),mert lehet az út hosszúsága miatt nem lehet szállitani buszon!Pl. írtad,hogy 600km!Ez nagyon sok busszal,semmi hely sincs ezeken a jármüveken!Ezért nem is csodálom,hogy ilyen hosszú útra nem vihetnéd magáddal!De szerintem megér annyit egy kutyus,hogy ha kevesebbet jársz haza havonta akkor kicsit többet fizes a vonatra:-)Gondolj át minden lehetöséget,ezt neked kell legjobban tudni,hogy menni fog vagy nem!Szia
Avatar
Christina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: barikitti » pén. szept. 22, 2006 7:54 am

amugy nem olyan drága a vonat kutyáknka... kb anniy mint egy diák jegy... csak IC-n nem lehet szállítani állatot... én már utaztam kyrával 300km-ert és vmi nagyon csekély összeget fizettem.. olcsóbb volt mint nekem :D
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: rfeher » kedd szept. 26, 2006 1:42 pm

hello

kepzeld nem engedik a kutyakat boxban sem. nincs hely a buszon erre. de semmi gaz!!! a ferjem azt mondta ok a vonat, nem baj ha dragabb. En Pragaban lakom es ugy 1,5 havonta megyek haza. Mivel a ferj melozik -en nem- az auto is neki kell. ugy nez ki hogy itt vesszuk meg, es UGY NEZ KI par nap mulva be is koltozik hozzank!!
Egybekent a kutyajegy (vonatra) a teljesaru jegy felara. de belfoldon egyatlan nem szallithato, csak a kulfoldi IC-n. (ezeket az infokat a MAV-tol kaptam, nem a cseh vasuttarsasagtol, szoval nem tudom itt mi a helyzet) HU de be vagyok zsongva, es szerencsere a ferjem is! :-) kozsi mindnekinek a valaszokat es sok helyes bloki kepet! remelem hamarosan kuldok valami jo portret az uj csaladtagrol!
ja! es akkor szerintetek ne is vegyek szallito boxot? mondjuk ejszakara sem?
Avatar
rfeher
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: Dodó001 » kedd szept. 26, 2006 2:02 pm

Érdemes venni boxot!

Most egy kicsit megkavarodtam, tehát vonattal lesz szállítva a kutya vagy kocsival, azt értem, h ott kint szállítható. Egyébként itthon is szállítható a vonaton. Vagy én nem értem amit írtál.

Milyen fajtát választottatok?

Várjuk az új családtagot

Dorina és Morty
Avatar
Dodó001
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd szept. 26, 2006 2:08 pm

Sziasztok!

Érdemes venni boxot, mert, ha az megfelelõ méretû, akkor tekintheti a saját házának a lakáson belül. Ott lehet a fekhelye, mellette egyéb kellékek.
Az a tapasztalat, hogy az igy szoktatott kutyák könnyebben lesznek szobatiszták. Könnyebben megtanulja a helyedre utasitást. Ha vendég jön, könnyen bezárható és mellesleg utazáskor vihetõ a háza.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: rfeher » kedd szept. 26, 2006 2:31 pm

sziasztok. teljesen ossze vagyok keverve. :-)
szoval: Beagle lesz, es vonattal fog sokat utazni. Igen akkor nezek boxot is neki. koszi a tanacsokat!
Az erdekes, hogy itt csehorszagban keves a beagle tenyeszto, ezert gondoltuk eloszor hogy maygarorszagrol hozzuk. Amit kineztem kutyi az szuka, szoval majd viszem magyarorszagra paroztatni! (az elso ot eves terv szerint) :-)
Avatar
rfeher
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Utazas kutyaval

HozzászólásSzerző: niko » csüt. jún. 02, 2011 10:24 pm

sziasztok!!!nekem is lett egy kutyusom,és érdeklötem a MÁV nál és külföldi utazásnal lehet IC utazni.Nekünk is kell legaláb évente egyszer ki utazni :P


2011 informacio
Avatar
niko
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: vas. máj. 22, 2011 6:52 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég