újszülött kutyus

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

újszülött kutyus

HozzászólásSzerző: adryennm » szomb. aug. 21, 2010 3:53 pm

kérlek, ha valaki tud segítsen
Kiskutyáim születtek, az egyik elpusztult, és a másik sincs túl jól.(2 született)
Az a probléma, hogy sztem az anyjának nincs túl sok teje, pedig úgy tűnik, hogy jól szopik a kutyu, de nem gyarapszik. Ma két hetes, de a születési súlyának még csak másfélszerese ( és ennyi volt már 1 hetesen is). Az utóbbi hét alatt pedig stagnált a súlya, most pedig kezd csökkenni. Próbáltam tejpótlóval etetni, ami először még úgy tűnt tetszik neki és majd lenyelte az egész cumit, de ma már összeszorítja a száját és nem engedi, hogy beletegyem. (max kicsit nyalogatja és kész). Próbálom az anyja tejét szaporítani, de nem nagyon sikerül. Sokat alszik a kiskutya, néha sír ha nincs vele az anyja, de életrevalónak tűnik.
Tanácstalan vagyok, szeretném megmenteni de nem tudom hogyan.
Avatar
adryennm
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szomb. aug. 21, 2010 3:41 pm

Re: újszülött kutyus

HozzászólásSzerző: livelygolden » szomb. aug. 21, 2010 8:48 pm

adryennm írta:kérlek, ha valaki tud segítsen
Kiskutyáim születtek, az egyik elpusztult, és a másik sincs túl jól.(2 született)
Az a probléma, hogy sztem az anyjának nincs túl sok teje, pedig úgy tűnik, hogy jól szopik a kutyu, de nem gyarapszik. Ma két hetes, de a születési súlyának még csak másfélszerese ( és ennyi volt már 1 hetesen is). Az utóbbi hét alatt pedig stagnált a súlya, most pedig kezd csökkenni. Próbáltam tejpótlóval etetni, ami először még úgy tűnt tetszik neki és majd lenyelte az egész cumit, de ma már összeszorítja a száját és nem engedi, hogy beletegyem. (max kicsit nyalogatja és kész). Próbálom az anyja tejét szaporítani, de nem nagyon sikerül. Sokat alszik a kiskutya, néha sír ha nincs vele az anyja, de életrevalónak tűnik.
Tanácstalan vagyok, szeretném megmenteni de nem tudom hogyan.


Mielőbb állatorvos, hogy kiderüljön mi a baja a picinek/mamának!!!
Sok oka lehet, kezdve fertőzéstől (ami elvihette a másikat is) vagy fejlődési rendellenességtől.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron