új jövevény

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

új jövevény

HozzászólásSzerző: editkeke87 » csüt. jún. 02, 2011 4:55 pm

Sziasztok!

Egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni!
A helyzet az hogy szeretnék egy yorki kiskutyát, de nem tudom, hogy be merjem-e vállalni, mert már van egy kutya a háznál (német vizsla) és a baj az, hogy elég sok baj van vele! Az emberekkel barátságos, de más kutyákat gyűlöl! Ez a meglátásom! Minden kutyát megugat ami elmegy a ház előtt!

A kérdésem az lenne, hogy hogyan szoktathatnám hozzá ahhoz a "tényhez", hogy lesz még 1 kutya? Vagy lehet ilyet egyáltalán?

Remélem tudtok nekem segíteni!
A választ előre is köszönöm!

Üdv: Edit
Avatar
editkeke87
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. jún. 02, 2011 4:46 pm

Re: új jövevény

HozzászólásSzerző: melikevi » csüt. jún. 02, 2011 6:15 pm

Szia!
Hát a vizslát kölyök korban szocializálni kellet volna.
De általában a kis kutyát nem szokták bántani a nagyok.
Gondolom szoba kutya lesz a yorki, így ha kiviszed ott leszel mellette és figyeled a nagy kutyus
reakcióját aztán majd kiderül hogy elfogadja vagy nem.De ha mellette vagy a yorki mellet akkor nem hiszem hogy bántódása eshet :)
Sok sikert és türelmet a yorkihoz :)
Avatar
melikevi
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: pén. okt. 22, 2010 4:40 pm

Re: új jövevény

HozzászólásSzerző: editkeke87 » csüt. jún. 02, 2011 7:11 pm

Köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltál!
Igen, szobakutyának "szánom"! De majd odafigyelek rá!
Ám írtad, hogy "sok sikert és türelmet a yorkihoz", ez azt jelenti, hogy sok baj van vele? :D
Avatar
editkeke87
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. jún. 02, 2011 4:46 pm

Re: új jövevény

HozzászólásSzerző: melikevi » pén. jún. 03, 2011 7:16 am

Én december 28-án hoztam haza a pici yorkim
és nagyon sok baj van vele :) eleinte csak aludt evet pisilt
de későbbiekben már nem csak a játékait rágta szét hanem
az ágy sarkát, a szék lábát meg amit tudott :) Aztán a pisivel is voltak gondok ,
nekem kan a kiskutyám és mikor és még kisebb volt akkor ha én ott voltam akkor kutya pelusra pisilt ha nem akkor a szőnyegre. (Ma már nincs ezzel problémánk mert ki megy az udvarra)
A mell magasságú virágos polcomra előszeretettel felmászik és lelökdösi a virágaim :)
De persze a sok rossz mellet rengeteg pluszt kapok tőle. Én is féltem hogy mi lesz hogy ha haza hozom mert nekem 5 nagy testű kutyám volt.Eleinte csak a cicákkal játszott ma már nagyon jól el van a nagyokkal is. Nagyon sok türelmet igényelnek,
Avatar
melikevi
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: pén. okt. 22, 2010 4:40 pm

Re: új jövevény

HozzászólásSzerző: cucubazsi » pén. aug. 19, 2011 5:52 am

Sziasztok.vásároltunk egy kiskutyát kaukázusi és moszkvai őr keverék.arra lennék kíváncsi hogy olvastam hogy ha kint tartjuk akkor pár nap alatt megszokja és nem sír többet ez részben be is vállt már kicsit kevesebbet sír viszont nem igen akarja abba hagyni teljesen lehet össze függésben azzal hogy a telek legvégén van az ólja kisebb kifutóval elkerítve és az lehet a baja hogy messze van a háztól az emberektől éjszaka?nap közben mikor nincs vele senki mindig a teraszon van az ablaknál és itt nyugodt előfordulhat hogy ha itt lenne a háza és helye éjszaka itt is nyugodt lenne és nem sírna?köszönöm előre is!
Avatar
cucubazsi
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: pén. aug. 19, 2011 5:48 am

Re: új jövevény

HozzászólásSzerző: livelygolden » pén. aug. 19, 2011 10:09 am

cucubazsi írta:Sziasztok.vásároltunk egy kiskutyát kaukázusi és moszkvai őr keverék.arra lennék kíváncsi hogy olvastam hogy ha kint tartjuk akkor pár nap alatt megszokja és nem sír többet ez részben be is vállt már kicsit kevesebbet sír viszont nem igen akarja abba hagyni teljesen lehet össze függésben azzal hogy a telek legvégén van az ólja kisebb kifutóval elkerítve és az lehet a baja hogy messze van a háztól az emberektől éjszaka?nap közben mikor nincs vele senki mindig a teraszon van az ablaknál és itt nyugodt előfordulhat hogy ha itt lenne a háza és helye éjszaka itt is nyugodt lenne és nem sírna?köszönöm előre is!


Mennyi idős korban hoztátok el?
9 hetes kor előtt NEM illik egyedül hagyni, baba még... (8 hetes kor előtt meg elhozni)
Igen, természetesen az embertől elszigetelve sír utána, nem érzi a társ közelségét.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég