Üdv Rattler!

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Üdv Rattler!

HozzászólásSzerző: Ördög » csüt. jan. 28, 2010 12:20 am

Háát Évánk...lehet üres lesz az udvar...de rend is lesz mert ezek az \'ördögfiókák\' mindent gallyra vágnak!
De bevallom nem vok jó tenyésztõ.
Azt is megmondom miért.
Itt van az \"F\" alom és szívem szerint mindegyiket megtartanám,de a 4-bõl 3-at bíztosan...pedig már 6.hetesek...és nem tok dönteni...bár bíztosan közrejátszik ama egyszerû/logikus tény(mármint szerintem logikus)hogy saját tenyésztésû kutyám gyermekein kellene túladnom...ami nem is olyan egyszerû feladat...amikor alig várják,hogy meghallják a hangom és játszak velük...7-8 hetes korukban már jobban ragaszkodnak hozzám mint az anyjukhoz...én nem csak egy \"kétlábonjárótáposvödör\" vagyok a számukra.
Nah most aztán jól megmondtam a magamét...de remélem Te megértesz...hisz Te is átmentél ezeken a dolgokon...most jön:\"akasztjákaHóhért\" szöveg...tudom-tudom nem tarhatok meg minden alomból minden kölyköt...
De akkor mitévõ legyek?
Nehéz a döntés,de nagyon...

Tanács?

I the devil
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Üdv Rattler!

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. jan. 28, 2010 11:33 am

A kölyköket nagyon kell szeretni és gondozni, szocializálni is. DE azt soha nem szabad elfelejteni, hogy a fajtáért dolgozol és a munkádnak a gyümölcsét más fogja élvezni. Történetesen az, aki a gazdája lesz a kölyöknek.
Tehát nem magadnak csinálod. Ha erre áll át az agyad akkor könnyebb lesz az egész. Hat hetesen már engedj mást is a közelükben ne csak Te legyél az istenük. Legalábbis a snacinál így kell, mert ha nem, akkor 10 hetesen elfutnak az idegen hang hallatán. Ezt pedig nem lehet engedni.

Szerintem 6 hetesen még nem tudsz dönteni ha tényleg akarsz meghagyni. Én egyébként is úgy szoktam, hogy a választásnál a vevõt úgy irányítom hogy lehetõleg ne az általam legjobbnak tartott kölyköt vigye. Érzelmi alapon döntsön. Így a végére tudom hagyni a legjobbnak gondolt kölyköt, /így nem lesz akkora baj, ha netán véletlenül is megmarad/. Közben ahogy nõnek, látom hogy melyik milyennek igérkezik.
A gazda pedig boldog, hogy milyen kedves kutyát választott, ha nem is a legjobb a standard szerint. Kép
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Üdv Rattler!

HozzászólásSzerző: Ördög » szomb. jan. 30, 2010 11:31 pm

Hát én másképp csinálom...nem vok ilyen fondorlatos...hanem a számomra legígéretesebb egy szukát és egy kant kiválasztok...innentől fogva ÖK NEM ELADÓAK...legfeljebb füllentek:ÖK MÁR ELKELTEK/LEFOGFLALÓZTÁK...de akkor is van még5-6 kölyök amik közül választhat és agonizálhat egy óra hosszán keresztűl,melyik is tetszik...nem úgy mint a \"menő\" kennelekben ahol dupla áron kínálják a selejtjét és levisznek a kapuba az egy kölyköt...!
Lehet választani KELL VAGY NEM KELL!!!
De hát ez van...
I the devil
Juhász Györgyné írta::
A kölyköket nagyon kell szeretni és gondozni, szocializálni is. DE azt soha nem szabad elfelejteni, hogy a fajtáért dolgozol és a munkádnak a gyümölcsét más fogja élvezni. Történetesen az, aki a gazdája lesz a kölyöknek.
Tehát nem magadnak csinálod. Ha erre áll át az agyad akkor könnyebb lesz az egész. Hat hetesen már engedj mást is a közelükben ne csak Te legyél az istenük. Legalábbis a snacinál így kell, mert ha nem, akkor 10 hetesen elfutnak az idegen hang hallatán. Ezt pedig nem lehet engedni.

Szerintem 6 hetesen még nem tudsz dönteni ha tényleg akarsz meghagyni. Én egyébként is úgy szoktam, hogy a választásnál a vevőt úgy irányítom hogy lehetőleg ne az általam legjobbnak tartott kölyköt vigye. Érzelmi alapon döntsön. Így a végére tudom hagyni a legjobbnak gondolt kölyköt, /így nem lesz akkora baj, ha netán véletlenül is megmarad/. Közben ahogy nőnek, látom hogy melyik milyennek igérkezik.
A gazda pedig boldog, hogy milyen kedves kutyát választott, ha nem is a legjobb a standard szerint. Kép
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Üdv Rattler!

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. jan. 31, 2010 3:55 pm

Hát kinek mi jön be. Általában jól választok, de azért 6 hetes korban még nagyon rizikós. De én ezt általában minden alomnál követem akkor is ha nincs szándékomban megtartani senkit sem. Csak ha mégis megmarad valaki, akkor az biztosan használható legyen, ne az alom leggyengébbje maradjon itthon.

3 éve jártam úgy, hogy volt egy olyan kan az alomban, hogy azt mondtam, ilyen csúnya kutya még nem született nálam. Hosszú virsli test, vékony magas ceruza lábak...... szörnyû. Elajándékoztam mert nem akartam érte pénzt kérni. Azóta már cacib, bob címei vannak.
Szerencse hogy ismerõsnél van, és az én nevemen.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég