Tüzelés/pároztatás

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: darkside » szomb. aug. 07, 2010 11:19 pm

Köszönjüka kimerotő válaszokat az állatorvosunk dr. szász viktor azt tanácsolta a páromnak hogy 4 hét mulva vigye be 2 inekcióra és a kölykök felszivódnak és nem tudom met a szakönyvek ilyenröl nem irnak egyenlöre nem látcik semmi elöjele már nem tüzel és nincs megdagadva a nemi szerve a szukának viszont a cicije igen. ésa kutyus szempotját szeretnénk figylemebe atarni nem szeretnénk ha elpusztulna.de a kölyköket sem szeretnénk föleg nagyon keverék kutyákat mert azán nem lehet elajándékozni agy a menhelynem lehet öket találni.
valakinek jó állatorvos akihez iylen esetben megbizik 100% kosan és nem lesz gondjaa kutyusnak valaki tud iylet ajánlani lehetöleg pesten kivve a kissállatkorházat XI kerben.

ha van ilyen kérém irják meg.
Köszönjük Gábor
Avatar
darkside
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: vas. aug. 01, 2010 9:40 pm

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. aug. 08, 2010 5:25 pm

Jó tanácsot kaptatok, vigyétek vissza az injekciókra amikor az orvos mondja. Nekem 2x bevált más-más szukánál. Miért is hnem szeretnétek ivartalaníttatni?
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: volgyesikriszti » hétf. okt. 18, 2010 2:16 pm

sziasztok!
Az normális, hogy az én 10 hónapos máltai kiskutyum úgy tűzelt, hogy csak akkor vettem észre ha megnéztem a kis punciát? ennyi lenne az egész?
Kriszti és Lili[size=150][color=#FF00FF][color=#FF00BF][/color][/color][/size]
Avatar
volgyesikriszti
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: hétf. okt. 18, 2010 1:56 pm
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: Bazsalikom » kedd nov. 09, 2010 1:18 am

Sziasztok!


Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy a whippetem nov. 20-án lesz 15 hónapos és még mindig nem tüzelt. Az egyik orvos azt mondja, hogy "lehet", hogy csendes tüzelő és tavasszal ki kell majd vizsgáltatni. A másik szerint nem baj, hogy nem tüzelt még a tenyésztő, az inkább adjuk. A legfőbb problémám az, hogy a kutyát tenyésztésre vettem hisz van mellette egy 4 éves kan. Ha a szuka nem tenyészthető tovább akkor mi van? Nem járna vissza az árából? Jelenleg a szukával kiállításokra és versenyekre járok, hogy ne csak a pedigréje legyen jó hanem eredményei is legyenek. Ha nem tenyészthető tovább akkor kevesebb kiállításra és versenyre vinném a szukát.


Válaszotokat előre is köszönöm.
Bazsalikom
Avatar
Bazsalikom
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd nov. 09, 2010 1:02 am

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd nov. 09, 2010 4:37 pm

Bazsalikom írta:Sziasztok!


Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy a whippetem nov. 20-án lesz 15 hónapos és még mindig nem tüzelt. Az egyik orvos azt mondja, hogy "lehet", hogy csendes tüzelő és tavasszal ki kell majd vizsgáltatni. A másik szerint nem baj, hogy nem tüzelt még a tenyésztő, az inkább adjuk. A legfőbb problémám az, hogy a kutyát tenyésztésre vettem hisz van mellette egy 4 éves kan. Ha a szuka nem tenyészthető tovább akkor mi van? Nem járna vissza az árából? Jelenleg a szukával kiállításokra és versenyekre járok, hogy ne csak a pedigréje legyen jó hanem eredményei is legyenek. Ha nem tenyészthető tovább akkor kevesebb kiállításra és versenyre vinném a szukát.


Válaszotokat előre is köszönöm.
Bazsalikom


Szia!

Ennyire ne szaladj előre :)
Whippetet nem ismerem konkrétan szaporodási oldalról, de beleférne, hogy még nem tüzelt. Azért 18 hós koráig illene, addig én nem bántanám.
Elég sok csendesen tüzelő szuka van, nem is véreznek, max a pérájuk duzzadt kicsit meg (de ha kan van mellette, akkor ő jelezné ezt is)

Ha febr.-márciusig nem tüzel, akkor én elvinném szaporodásbiológiában jártas szakemberhez! Egyetemen Turoczy Julianna, vagy Bp.-en még Szász Ferencet.
Sok oka lehet, h nem tüzel, ezek közül nagyon sok orvosolható, nem is érdemes ezt taglalni addig. (sokszor előfordul pajzsmirigy alulműködés pl ami okozhatja)

Ezek nem öröklődő rendellenességek, így a tenyésztőnek nem hiszem hogy lenne ezirányú felelőssége (hacsak nem tértetek ki a szerződésben ilyenre is külön!)
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: Bazsalikom » szer. nov. 10, 2010 12:55 pm

Szia!


Szerződésem van arról a tenyésztővel hogy a whippetemnek lesz 1 alma. Akkor mi a helyzet?
A Bp-i orvos elérhetőségét meg tudnád adni?


Köszi.
Bazsalikom
Avatar
Bazsalikom
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd nov. 09, 2010 1:02 am

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: livelygolden » szer. nov. 10, 2010 5:05 pm

Bazsalikom írta:Szia!


Szerződésem van arról a tenyésztővel hogy a whippetemnek lesz 1 alma. Akkor mi a helyzet?
A Bp-i orvos elérhetőségét meg tudnád adni?


Köszi.
Bazsalikom


Turóczy Julianna: (Állatorvosi egyetem)
http://www.univet.hu/units/Szuleszet/kl ... k.htm#Thuróczy_Julianna

Itt a Szász Ferencé (remélem ez még most is él)
http://www.animalrep.axelero.net

Szerződéssel kapcsolatban jogászt kéne megkérdezni. Ugyanis nem minden probléma öröklődő. Ergo ezekre nem lehet a tenyésztőnek felelősséget vállalni, mert nem az ő hibája. Viszont az, hogy vállalt ennek ellenére, az nem tudom hova esik.

De nem hiszem, h így előre kéne szaladnod, keressétek meg az okát, aztán még az is lehetséges, hogy minden a legnagyobb rendben ;)
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: Bazsalikom » csüt. nov. 18, 2010 10:46 pm

SZIA!


Köszi az elérhetőségeket. Mindenféleképpen ki fogom vizsgáltatni :) És nem érzem úgy hogy elébe szaladok.

pusszi
Avatar
Bazsalikom
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd nov. 09, 2010 1:02 am

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: Valentina17 » szomb. nov. 20, 2010 5:35 pm

Most műtötték a kutyusomat(a hátsó két emlőét műtötték le)
6 éves fajtiszta labrador szuka.Szeretném pároztatni,egy másik fajtiszta kutyussal.Érdemes ebben a korban még?
Avatar
Valentina17
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2010 3:21 pm

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: Snaci » hétf. nov. 22, 2010 2:18 pm

Nincs értelme, sőt hiba lenne több okból is.
Ha műteni kellett, akkor feltételezem hogy talán nem teljesen egészséges a kutyád. A 6 év még nem lenne önmagában egy egészséges szukánál nagy gond, de így!
Akár jó, akár rosszindulatú elváltozás miatt volt a műtét, mindenképpen felelőtlenségnek tartom. Bár az állatorvos esetleg mondhatta hogy ettől még akár további 6 évet is élhet, lehet hogy Te sem fogod betegnek látni.
Aztán a labrador amúgyis eléggé terhelt több problémától is, nem biztos hogy szaporítani kellene a nagy valószínűséggel nem 100%-ban biztosan nem egészséges példányokat.
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég