Tüzelés/pároztatás

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: Ördög » szer. jan. 27, 2010 11:14 pm

Ágikám!
Szerinted Évánk már hanyadik infarktuson/agyvérzésen esett át...na ugye.
Ha Évánk bírja akkor én is bírni akarom.
Bár Ő sokkal higgadtabb mint én...mert ha nálam \"teleapohár\"/\"kiborulabili\" akkor nem nézek se embert,se istent és megmondom neki akárki \"gróf/grófné\" legyen a kérdező.
Ki nem sz.rja le!
De gondolom ezt már tapasztalhattátok ;-)))...én vok az átok.
Hüm ez még rímel is...nem hiába vok költői vénából...sínen vok mint József Attila...de nem tűnök el mint Petőfi Sándor...
I the devil
U.i.:na lassan mek aludni mert 03 00 órakor ébresztő és lesem kell feküdni mert még fent vok...de hát az ördög nem alszik...csak néha azt is indigóval...tehát ha nem ütöm ki magam \"koppra\" akkor elég 3-4 óra alvás a 24-ből...aki sokat alszik keveset él/aki nem alszik az korán meghal...én az utóbbit választottam...már 42-ik éve haldoklom.
I the devil
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: darkside » vas. aug. 01, 2010 9:52 pm

Jó estét kívánok!

Egy kis segitséget szeretnék kérni barátnöm kutyusára vigyáztam 2 hétig amíg tűzelet és valahogyan kijutott a lakásól a kertbe és mire haza jöttem egy roti keverék kannal összevolt ragadva 8 hónapos stefi keverék kutyus és nem szeretnénk kölyköket. Az állatorvos szerint 2 inekció segitségével meg lehet szüntetni a vemheséget de várnunk kell 4 hetet.
Barátnöm már végig telefonálta válaszok miatt az állatrovosokat, de senki sem tudott megfelelő választ adni nekünk.azt olvastam hogy nem minden esetben sikeres a párzás vagy nem fogamzik meg a szuka.

Valami tanácsot szeretnénk kérni.
Előre is köszönjük szépen.
Gábor
Avatar
darkside
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: vas. aug. 01, 2010 9:40 pm

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: livelygolden » vas. aug. 01, 2010 10:33 pm

darkside írta:Jó estét kívánok!

Egy kis segitséget szeretnék kérni barátnöm kutyusára vigyáztam 2 hétig amíg tűzelet és valahogyan kijutott a lakásól a kertbe és mire haza jöttem egy roti keverék kannal összevolt ragadva 8 hónapos stefi keverék kutyus és nem szeretnénk kölyköket. Az állatorvos szerint 2 inekció segitségével meg lehet szüntetni a vemheséget de várnunk kell 4 hetet.
Barátnöm már végig telefonálta válaszok miatt az állatrovosokat, de senki sem tudott megfelelő választ adni nekünk.azt olvastam hogy nem minden esetben sikeres a párzás vagy nem fogamzik meg a szuka.

Valami tanácsot szeretnénk kérni.
Előre is köszönjük szépen.
Gábor


Ha már keverék a kutyus és nem szeretnétek kölyköket, legjobb lenne félidős vemhesen ivartalanítani! Innentől számítva 4 hét múlva. Ugyanis ekkor még kicsik a magzatok, így a fejlődő szuka szervezetében sem tesznek kárt a kicsik, és egyben a későbbi tüzeléseket és nemkívánt szaporulatot is megelőzöd.

Másik lehetőségként pont mivel fiatal a szuka és a hormoninjekciók - amiket ilyenkor be lehet adni, hogy ne tapadjanak meg a magzatok - könnyen felboríthatják a hormonháztartást, hogy szintén kivárjátok a 4 hetet, akkor egy ultrahang, és ha vannak picik akkor beadni az Alizint, aminek hatására felszívódnak a magzatok.

Ez a 2 legbiztosabb módszer.
Viszont egyik se olcsó, 20-30e ft körül van, szuka méretétől függően.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: darkside » hétf. aug. 02, 2010 10:04 am

Köszönjük szépen a segitséget ivartalnitani nem szeretnénk semmi féle képpen és hogy a kiskutyánk egészséges legyen a pénz nem érdekel menyit kell költenünk a kutyánkra válaltunk egy kiskutyát gondoskodunk róla élete végéig megfelelően-
muszáj kivárni a 4 hetet? elöbb semmit sem érne az inekció?

Az inexció mellet döntünk köszönjük szépen a segitséget,további szép napot kívánunk!

Gábor
Avatar
darkside
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: vas. aug. 01, 2010 9:40 pm

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: mayababa » szer. aug. 04, 2010 12:13 am

Sziasztok!
Nekem is lenne egy kérdésem.
Van egy kan yorkim szeptemberben lesz 2éves fedeztetésre ajánlottam,és ma jöttek is hoztak egy nagyon édes tündéri kislány yorkit,aki szintén 2éves a tüzelés 9.dik napjában volt.
Kedvelték egymást játszottak jól elvoltak,de a probléma az,hogy a kutyám nem mászott rá!Nyaldosta őt ott lent meg minden a lány kutya is hagyta-hagyta néha magát,csak az én kutyám nem mászott rá próbálkozott de ennyi.
Ez miért lehet?Még fiatal?vagy miért?
Megbeszéltük,hogy adunk ennek még egy esélyt holnap!!
Aki tud adni valami ötletet vagy tippet kérem írjon,fontos lenne nagyon!!
Előre is köszönöm:Marianna
Avatar
mayababa
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: livelygolden » szer. aug. 04, 2010 11:39 am

mayababa írta:Sziasztok!
Nekem is lenne egy kérdésem.
Van egy kan yorkim szeptemberben lesz 2éves fedeztetésre ajánlottam,és ma jöttek is hoztak egy nagyon édes tündéri kislány yorkit,aki szintén 2éves a tüzelés 9.dik napjában volt.
Kedvelték egymást játszottak jól elvoltak,de a probléma az,hogy a kutyám nem mászott rá!Nyaldosta őt ott lent meg minden a lány kutya is hagyta-hagyta néha magát,csak az én kutyám nem mászott rá próbálkozott de ennyi.
Ez miért lehet?Még fiatal?vagy miért?
Megbeszéltük,hogy adunk ennek még egy esélyt holnap!!
Aki tud adni valami ötletet vagy tippet kérem írjon,fontos lenne nagyon!!
Előre is köszönöm:Marianna


Ez nem így működik.
Mértek a szukánál progeszteront? Időben van egyáltalán?
Általánosságban a szukákat a 12-15. nap körül szoktuk fedeztetni. Viszont ez egyedileg változik. extrém esetben 6-25. napig terjedhet.
Ha megvannak a vizsgálatok és a doki azt mondja jó, akkor lehet fedeztetni. Addig se a kan nem mászik rá úgy, se a szuka nem engedi magát.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: livelygolden » szer. aug. 04, 2010 11:40 am

darkside írta:Köszönjük szépen a segitséget ivartalnitani nem szeretnénk semmi féle képpen és hogy a kiskutyánk egészséges legyen a pénz nem érdekel menyit kell költenünk a kutyánkra válaltunk egy kiskutyát gondoskodunk róla élete végéig megfelelően-
muszáj kivárni a 4 hetet? elöbb semmit sem érne az inekció?

Az inexció mellet döntünk köszönjük szépen a segitséget,további szép napot kívánunk!

Gábor


Dehogynem, előbb is lehet. Ugyanezt az injekciót kapja meg. Csak nem túl jó a szuka kutya szervezetét hormonnal kezelni fölöslegesen.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: Callisto » szomb. aug. 07, 2010 7:29 pm

Én egyszer adattam ilyen injekciót a szukámnak és méhrákja lett. Inkább a kiskutyák.
Avatar
Callisto
 
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: vas. júl. 11, 2010 4:29 pm

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: livelygolden » szomb. aug. 07, 2010 7:44 pm

Callisto írta:Én egyszer adattam ilyen injekciót a szukámnak és méhrákja lett. Inkább a kiskutyák.


Méhrák nem hiszem. Legalábbis nem ettől.
Ez a hormont zavarja meg, ezért gyakori a méhGYULLADÁS (pyometra).

Leverék kölyköket meg nem kell gyártani. Aki nem tenyészkutyákat tart, azt vagy vigyázzon rá, vagy ivartalanítsa első tüzelés előtt/után.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: Tüzelés/pároztatás

HozzászólásSzerző: livelygolden » szomb. aug. 07, 2010 7:45 pm

Még egy gondolat:
Nem hiszem, hogy ezt kaptátok anno.
Ez a szer (alizin ha jól emlékszem) csak pár éve van, jóval drágább is, mint a régi fajta és sokkal kisebb a kockázata.
A régi szert bevonták, nem is lehet már használni, pont a sok mellékhatás miatt.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég