Totó, a westie

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Totó, a westie

HozzászólásSzerző: totóbaby » csüt. márc. 23, 2006 11:54 am

Sziasztok Totóka vagyok egy kis westie, Nyíregyházáról. Még kölyök vagyok, és csak egy hónapja lakom az új helyemen, de nagyon szeretek itt élni. Ezt két héttel ezelõtt megírtam a mamámnak is, hogy ne aggódjon értem. Most beillesztem ide, hogy ti is el tudjátok olvasni. És csatolok magamról egy képet is. Jó szórakozást az olvasásához!

Kedves anyukám, Kelly!

Én a középsõ kisfiad vagyok, még biztosan emlékszel rám. Már lassan két hete lakom az új gazdáimnál és gondoltam értesítelek, hogy jól vagyok, és ne aggódj értem. Bár az elsõ órákban és napokban nagyon hiányoztál nekem, de mégsem mertem sírni, nehogy csalódást okozzak az új maminak és papinak. Mindig úgy hívnak, hogy Totó, Totika, Totya, azt hiszem ez a nevem lehet, bár még nem vagyok teljesen biztos benne. Azért gondolom, hogy ez lehet a nevem, mert ezt írták az oltási lapomra is: Fedor Totó Béla.
Szerintem nagyon szerethetnek engem, mert mióta itt vagyok mindenki csak az én mozdulataimat figyeli és a mami sokszor az ölébe is vesz. Vannak olyan esték, amikor egy nagyon aranyos fiatal néni és bácsi látogat meg, a mami mindig azt mondja, hogy õk a keresztszüleim, és itt laknak a szomszédban. Képzeld anyu, õk is imádnak engem, mert mindig megsimogatják a buksimat és gyönyörködnek bennem. Van olyan is, hogy a mami és a papi itt hagynak egyedül a lakásban és azt mondják, mennek pénzt keresni, hogy nekem legyen mindig finom falat a tálkámban, de minden nap megígérik nekem, sietnek ahogy csak tudnak haza hozzám. Ilyenkor bár egyedül vagyok nem merek rosszalkodni, mindig hagynak nekem itthon csuda jó dolgokat, amivel lehet játszani, vagy pedig alszom a kosárkámban. A papitól kaptam egy csomó érdekes dolgot: egy szép nagy és puha kosárkát, abban szoktam pihenni, játékokat, kefét és még egy jópofa etetõt is. Csak egy valamit nem értek, hogy miért kell mindig éjszaka egy dobozban aludnom? Bár nagyon jó a hely, mert az új szüleim ágya mellett van, de én nem szeretem, ha bezárnak. A mama mindig azt mondja, hogy azért kell ott aludnom, hogy éjszaka ne pisiljek össze-vissza, viszont így mindig felkeltem, ha pisilnem kell és együtt elintézzük a dobozon kívül. Azt hiszem nagyon gonoszka vagyok, mert mindig össze-vissza pisilek és kakilok, mert azt nagyon élvezem, amikor kergetnek az újsággal, majd amikor már megtörtént a dolog a fertõtlenítõs ronggyal. Ilyenkor a mama mindig megfenyeget, hogy kidob a kukába, kitekeri a nyakam, összetör, meg hogy csinál belõlem kutyakomposztot, de tudom, hogy nem gondolja komolyan, csak rám akar ijeszteni, de én úgy sem engedek a konokságomból. Valamelyik nap nagyon furcsa dolog történt. Elõvettek egy olyan gépet, amit tologattak a padlón és nagyon zajos volt. Én rendkívüli módom megijedtem tõle, de aztán rájöttem, hogy nem engem akar bántani. Meg esténként szoktak nézni egy olyan fura dobozt is, de az a zaj nem hangos és néha mutatnak érdekes dolgot is, ami engem is érdekel. Azt még nem írtam, hogy mindig adnak nekem finomakat enni, a napokban már husit is kaptam egy fura kis dobozból, ami nekem nagyon ízlett. Képzeld anyu, felfedeztem, hogy van hangom és tudok ugatni is, bár a mama mindig azt mondja, hogy nem szabad nagyon hangosnak lennem, mert ez egy társasház ahol lakunk és még rajtunk kívül 4 család lakik itt, akik beleegyeztek abba, hogy ide költözzek, de a családom nem szeretné, hogy engem kiközösítsenek. De mint ahogyan már írtam engem mindenki csak szeret és jól meggyömöszöl. Viszont ha valami nem tetszik szoktam nekik nyüszizni és akkor rögtön rám figyel mindenki és próbálják kitalálni, vajon mi lehet a problémám. Mint például hétfõn, amikor elvittek egy különös helyre, ahol fura szag volt és egy fehér köpenyes bácsi megnézte a fülem, a szemem, a pocakom, meg a körmeimet is és valami nagyon hegyesett belémdöfött. Elõször nem szóltam én egy szót sem, de nem bírtam türtõztetni magam és csak nyüsziztem egy kicsit.
Most csak ennyit írok, azt hiszem nagyon jó lesz itt nekem, mert mindenki imád és én is próbálok jó kisfiúhoz méltóan viselkedni. Szóval ne aggódj értem anyu, velem minden rendben van és remélem veled is. Küldök neked néhány fotót rólam és a lakóhelyemrõl. Üdvözlök mindenkit otthon téged, a tesókámat és azt a kedves nénit is, aki addig törõdött velünk, amíg a mami és a papi el nem hozott ide meg még az õ családját is.
Nagyon szeretlek anyu és köszönöm, hogy jó helyre adtál!

Ha tudok, még késõbb is adok hírt magamról.


Ezerszer puszil kicsi fiad: Totó


U.i.: A legjobb történetet nem is meséltem még, pedig ezt nekem is a mami mondta el. Mindig ráfeküdtem az ágytakarónak használt plédjükre, mert jó puhának találtam és mert rád emlékeztet anyu. Erre a mami kitalálta, hogy én is kaphatok egy saját bejáratú plédet, ami csak az enyém. Kimentek a piacra és mondtak az eladónak, hogy gyerek méretû plédet szeretnének. Az meg megkérdezte, hogy kisfiúnak vagy kislánylak lesz-e, és nagyon meglepõdött, amikor azt a választ kapta, hogy kiskutyának.

Szóval ezt ítram a mamámnak, és a mami tulajdonosa fel is hívott, hogy ilyen szép levelet még nem is kapott, és hogy megsirattam vele, pedig én nem szeretttem volna bánatot okozni, én azt szeretem amikor mosolyognak az emberek. Kép
Avatar
totóbaby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Totó, a westie

HozzászólásSzerző: totóbaby » csüt. márc. 23, 2006 12:02 pm

Ez is én vagyok! Kép
Avatar
totóbaby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Totó, a westie

HozzászólásSzerző: totóbaby » csüt. márc. 23, 2006 12:03 pm

És ez is! Kép
Avatar
totóbaby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Totó, a westie

HozzászólásSzerző: totóbaby » csüt. márc. 23, 2006 12:05 pm

Na jó még egy utolsót, mert annyi jó kép van rólam, bár nem szeretek fotózkodni. Kép
Avatar
totóbaby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Totó, a westie

HozzászólásSzerző: Lilluska0707 » csüt. márc. 23, 2006 3:42 pm

Tímea!
Annyira gyönyörû westie kutyusod van!Én is veszek egy westie fiúcskát áprilisban!Már nagyon várom ,hogy itt legyen!

És mesél milyen a te kis kutyid?Kíváncsi vagyok rá! És már szobatiszta?

Lilla
Avatar
Lilluska0707
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Totó, a westie

HozzászólásSzerző: Lilluska0707 » csüt. márc. 23, 2006 3:46 pm

Timi!
Amúgy nagyon köszönöm ,hogy írtál nekem a múltkor!Sokat segítettél ,most már biztos ,hogy westiet fogok venni!Úgy érzem õ lesz az igazi! Ha van valami kérdésem remélem fordulhatok majd hozzád!Szia

Lilla
Avatar
Lilluska0707
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Totó, a westie

HozzászólásSzerző: totóbaby » csüt. márc. 23, 2006 4:08 pm

Szia Lilla!

A kutyimról írtam Neked a másik topicban, ha nem haragszol ezt most nem ismételném meg. Persze szívesen segítek a kutyussal kapcsolatban, akár e-mailben is: funygirl@freemail.hu. A kis hamis most is itt ugat mellettem, ami azt jelenti, hogy ne ülj itt, inkább gyere játszunk együtt!
Avatar
totóbaby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Totó, a westie

HozzászólásSzerző: Lilluska0707 » csüt. márc. 23, 2006 4:10 pm

Timi!
Tudom ,hogy írtál a másikba azt köszöntem meg!
Akkor ha nem bánod majd írok neked ide is meg az emailedre is!!!

Jó játszást a kutyival!!
Ja és nem tudom eldönteni hogyan hívjam az én kicsi fiúkám!Neked van esetleg ötleted??
Lilla
Avatar
Lilluska0707
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Totó, a westie

HozzászólásSzerző: totóbaby » csüt. márc. 23, 2006 4:16 pm

Lila, ha van msn-ed az gyorsabb lenne!
Avatar
totóbaby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Totó, a westie

HozzászólásSzerző: totóbaby » csüt. márc. 23, 2006 4:17 pm

Hû, bocsi véletlenül egy l lett a 2 helyett!
Avatar
totóbaby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron