Törzskönyveztetés

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Re: Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Ba9 » szomb. máj. 21, 2011 3:47 pm

Sziasztok!
Én most fogok elhozni egy 6 hetes német juhász kölyköt.Az apa és az anya is t.k.-es.Szeretném idővel törzskönyveztetni.Miután a szülőknek más a gazdája és sem a kan gazdájának sem a szuka gazdájának nincs kennel neve(saját),Így mindenképp szükség van egy fedeztetési nyilatkozatra (amit utólag is kiállíthat a kan gazdája)amit mind a ketten aláírnak ez nagyon fontos e nélkül kár foglalkozni tovább az ügyel,majd kell a szülők t.k.-ről fénymásolat.Ezekkel már talán ellehet indulni.Szükség van alom bejelentőre is melyet a szuka gazdájának kell megtenni(ez az amit nagyon sokan nem tesznek meg.....bár milyen okból is.De sajnos ez miatt nagyon szigorú a MEOE szabályzata)ezt egyébkén utólag is bejelentheti de valamennyi büntetés fizetni kell.Székesfehérváron a chipp ára 6000.-és 10000.-Ft között mozog attól függ,hogy regisztrált avagy nem.Nekem amerikai buldogjaim vannak (van amikor nyolcan vagyunk).A kanom t.k a szukámnak nincs ha lenne akkor is csak B-s lehetne.At.k ára egyébként nem tudom mennyi lehet de biztos más a tarifa ha tenyésztő csináltatja más ha a leendő gazdi és más ha meoe tag.
Avatar
Ba9
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szomb. máj. 21, 2011 3:24 pm

Re: Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Ba9 » szomb. máj. 21, 2011 4:15 pm

Szia szuszu01!
Bár régen kérdezted, de én csak most regisztráltam így most válaszolnék neked ha nem baj.Az,hogy a törzskönyvben nem a te neved van beírva ez sajna a te hibád.Én kilenc hónaposan vettem meg Ramszeszt .Már volt t.k.-ja.A tulajdonosa a tenyésztő.A törzskönyvet postán elküldtem Budapestre a nem tudom melyik szövetséghez ahol átírták a kutyát az én nevemre ezzel egyidejűleg a volt tulajdonos is jelezte,hogy a kutyát eladta.Az állatorvosunk ellenőrizte a kutya chippet és ott is,és az én nevem szerepelt.Új t.k.kaptunk és egy fillérembe nem került.
Avatar
Ba9
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szomb. máj. 21, 2011 3:24 pm

Előző

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég