Törzskönyveztetés

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Enix » csüt. dec. 04, 2008 9:32 am

Linda ez haladás, nagyon jó. A cél a minnél kevesebbszeri rászólás, valamint h simán megállhass beszélgetni valakivel akár face to face, úgy h egy morgás se legyen. :)
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Enix » csüt. dec. 04, 2008 9:36 am

Steve amúgy erre általában õrzõ-védõsöknél látni példát.
Nekem is van ismerõsöm, a kutya a pályán gyönyörûen dolgozik. Póráz nélkül, simán megy láb mellett, ül, fekszik, hozzámra rohan, stb... aztán amikor kiviszi an gazdi \"idegen\" terepre, na akkor van a meglepõdés. Agresszor a kutyákra , behívásra nem reagál, stb. Persze ez is szélsõséges eset, és nem ez a jellemzõ, de vannak ilyen \"pályakutyák\" akik ott nagyon jók, de azon kívül kritikán aluliak. (Társítják a csekevést a helyhez)
Avatar
Enix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: zsuzskababa » vas. dec. 07, 2008 1:01 pm

Sziasztok!!!
Lenne egy talán kicsit buta kérdésem...
Van egy 11 hónapos staff kiskutyánk, \"iratok\" nélkül...
Engem nem zavar, hogy nem vihetem versenyekre és nem ismertek az õsök... csak az, hogy így szinte keveréknek számít...
A kérdésem az lenne, hogy van olyan papír ami csak a fajtisztaságot( vagy fajtatisztaságot...????) igazolja? Mert ahogy olvasgattam, a törzskönyv inkább sznob kenel tagságot testesít meg,és nem azt bizonyítja, hogy nem \"szerelem gyerekrõl\" van szó, vagyis hogy nem keverék...
A választ elõre is köszönöm.
Üdvözlettel: Kovács Zsuzsi
Avatar
zsuzskababa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. dec. 07, 2008 2:09 pm

Igen, teljesen egyetértek.
Éppen az a sznobság, hogy azért kellene valami papír a kezedbe, hogy ne számítson keveréknek a kutyád. Hát ha Te szereted és gondoskodsz róla akkor nem mindegy hogy \"keveréknek számít\" vagy fajtatisztának?
Nincs olyan papír ami csak a fajtatisztaságot igazolja. Vagy van törzskönyv ami a fajtatisztaságot igazolja, vagy nincs törzskönyv és akkor senki nem tudja igazolni hogy honnan származik egy kutya. Illetve sok 10 ezerért lehet genetikai vizsgálatot csináltatni ha apját és anyját ismered.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Ördög » vas. dec. 07, 2008 3:16 pm

Zsuzsa.
Kilenc hónappal ezelõtt nem zavart,vagy még akkor nem tudtad:a törzskönyv nélküli kutyák keveréknek számítanak.
Ha a \"sznob kennel tagság\" alatt a MEOE tagságot érted,na hát ez PONT NEM feltétele annak,hogy a kutya törzskönyvet kapjon.
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: zsuzskababa » vas. dec. 07, 2008 4:02 pm

Látom nagyon a lelki világotokba tapostam...
Bár ha egy internetes oldalon a törzskönyvvel kapcsolatban nem azt olvasom, hogy azt kell tudni honnan kiktõl származik, hanem hogy melyik kenelbõl..., akkor én arra következtetek amit leírtam...
Avatar
zsuzskababa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Ördög » vas. dec. 07, 2008 5:32 pm

Zsuzsa ne a mi lelkivilágunkal foglalkozz,hanem a kutyáéval.
Nos vettél magadnak egy két hónapos kölyköt törzskönyv nélkül.
Gondolom társnak és nem egyéb célból.
Az a kutya papír nélkül is ugyanolyan hűséges lesz hozzád,feltéve ha jól is bánsz vele.
És a leveleid mondandóját nehéz kibogozni,de ha ezek után ÁTÉRTÉKELŐDÖTT a szemedben a kutyád mert mások \"csak keveréknek\" tartják akkor valószínü a te lelkivilágoddal van a baj.
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. dec. 07, 2008 5:58 pm

Hogy honnan és kiktõl származik, azt éppen csak akkor lehet tudni ha valamelyik kennelbõl származik. Merthogy az õsöket csak a jól dolgozó tenyésztõ kennelének a nyilvántartásából lehet tudni. Kis fogalomzavar?
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Akiteki » hétf. feb. 02, 2009 7:01 pm

Sziasztok!

Az amerikai tk kiváltásának menete:
A kiskutyával a tenyésztõ ad egy igazolást, amin feltünteti a szülõket, a tenyésztõt és a megvásárló gazdit.
Ezt a papírt kell visszaküldeni az amerikai kennelclubnak és attól függõen kell valamennyi dollárt fizetni nekik, hogy 3-4 vagy 5 generációs törzskönyvet kérsz.
A postázási cím és egyebek rajta vannak azon az igazoláson, amit a kiskutyával kaptál.
Egyetlen bibi van a dologban, hogy csak és kizárólag dombornyomott hitel vagy bankkártyával tudsz fizetni. Ennek a számát kell beírni az igazolásra. Átutalást, készpénzt, egyéb fizetési módokat nem fogadnak el.
Ha minden klappol, néhány héten belül postán küldik a törzskönyvet és azt tudod a MEOE-ban honosítani.
Sok sikert hozzá, ha még van kérdésed, nyugodtan írj az akiteki@mail.tvnet.hu címre, mert ide nem biztos, hogy sûrûn jövök.
Avatar
Akiteki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Re: Törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: szuszu01 » kedd ápr. 19, 2011 12:13 pm

Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mit kell csinálni akkor, ha szeretnék egy almot a kutyámtól, akinek egyszer már volt egy véletlen keverék alma, nyár végén tölti a 7.évét, az állatorvosunk azt mondta, hogy második ellésnek ez a kor még belefér. A kiskutyák közül kettőnek már A tenyészszemléről most csúsztam le, legközelebb meg 7.16-án lesz, a kutyám meg most tüzel. Az apuka, akit kinéztem, tenyészszemlés. Viszont eddig a mi törzskönyvünkkel nem is nagyon foglakoztam, és csak most nézem, hogy a tulajdonoshoz nem vagyok beírva, tehát valószínűleg nincs is átíratva rám a kutya. A tenyésztő meg azóta elérhetetlen, szerintem direkt, mert elég rossz híre lett, elszaporítósodott, a bejegyzett címen és telefonszámon nem lehet elérni, border collie-s körökben senki nem tud róla semmit. Mit lehet, vagy kell ilyenkor csinálni? Szeretnék elmenni a tenyészszemlére Júliusban, de addigra már bőven megszületnének a kölykök. Gondolom a kennelnév kiváltás, és minden egyéb csak akkor lehetséges, ha én vagyok a tulajdonos. Mindenképp megpróbálkoznék még ezzel az alommal, de nagyon szeretném hivatalosan csinálni a dolgot, nem akarok én is szaporító lenni. Tudnátok nekem valami tanácsot adni, hogy mit, és hogyan csináljak?
Avatar
szuszu01
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: pén. júl. 02, 2010 12:33 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 7 vendég