törzskönyveztetés

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Rufus » csüt. jan. 04, 2007 4:22 pm

Sziasztok!!!
Van egy 14hetes Németjuhász kiskutyám: RUFUS :D
Tenyésztõtõl vettük,mindkét szülõ rendelkezik törzskönyvvel.De az alombol egyik kölyöknek sem volt. Mi szeretnénk hogy legyen...és azt már tudom hogy 1éves koráig lehet...tehát még nem vagyunk elkésve!!! :)))
Szeretném a segitségeteket kérni aki tud errõl vmit az kérem irjon... elõre is köszi...
További szép napot :D
Avatar
Rufus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: kollanyi@hidas.tvnet.hu » csüt. jan. 04, 2007 4:58 pm

Fordulj a tenyésztõhöz és kérd meg, hogy rendeljen törzskönyvet ehhez a kölyökhöz. Számolj azzal, hogy ennek költsége van, nem is kevés. Egy törzskönyves kutya ára Kb. egyharmaddal több, mint amennyiért vetted. /szerintem/. A törzskönyvvel a tenyésztö bizonyos garanciát is vállal. Ezért több az ár. Mindenképpen a tenyésztõhöz fordulj. Nekem airedale terrier kiskutyáim vannak. Küldök képet. Üdvözlettel. Klári Kép
Avatar
kollanyi@hidas.tvnet.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Rufus » csüt. jan. 04, 2007 5:04 pm

Szia!!!
Köszi a segitséget..akkor majd felhivom a tenyésztõt...de mi csak februárban szeretnénk neki csináltatni...
Ari a terrier :D
Avatar
Rufus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Emőke1 » pén. jan. 05, 2007 12:33 pm

Szia,
Ha februárban teszed, az gázos lehet, mertváltozott a MEOE szabályzat kissé.
Szerintem hívd fel a MEOE Törzskönyvezési Osztályát, keresd László Istvánt, aki a tk-i oszt. vezetõje, és német juhászos is, kérj tõle tanácsot. Ez a legbiztosabb, mielõtt bármilyen egyéb akcióba fogsz
Avatar
Emőke1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Rufus » pén. jan. 05, 2007 1:59 pm

Szia!!!

huh...ez meglepõ!!!
tegnap néztem meg a MEOE honlapját...láttam van törzs osztály...gondolkodtam rajta hogy majd felhivom õket ha aktuális lesz...De ezek után amit most leirtál akkor felhivom õket most!!!
Nagyon szeretném hogy törzskönyves legyen és chipp is!!
A chippel nincs gond mert 8000ft-ért megcsinálja a dokink!
Szerinted az sok?!
8000ft sok indexxel együtt?! -amugy az mit jelent :S -
anélkül meg 6000ft! :D
Nagyon szépen köszi az infót!!!
Akor ideje cselekednem :D
Köszi Rufus nevében is :D
Avatar
Rufus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Emőke1 » pén. jan. 05, 2007 2:05 pm

Figyelj,
Egy törzskönyv kiváltás MEOE tagnak 4.500,.-/kutya. Ez azt jelenti, hogy a tenyésztõ, aki nyilván tag,-intézi, mert neki van kennel neve ( az a kutya vezetékneve), és nála vannak a papírok a kanról, és a szukáról ( anya-apa).
Elõször a tenyésztõ a lakhelye szerinti állatorvossal chipezteti, majd elküldi a szülséges papírokat a MEOE-nek.
Ha saját szakálladra akarod tkv-t intézni, szerintem csak felülbélyegzettet kapsz. A Ti állítorvosotok nem tudja Tk-nek megfelelõen chipezni, az elõzõek miatt. Szóval iszkiri a tenyésztõ, aztán MEOE!!! Egyébként szokás: Tk-s kutya 80-100%-al drágább.
Avatar
Emőke1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Rufus » pén. jan. 05, 2007 2:11 pm

Szia!

Okés akkor majd felhivjuk elöször a tenyésztõt,de a tesomnak van meg a száma csak :(
Rufust Aszódon vetük...

Mondták nekem azt is hogy B kategoriás tk-t csináltathatok ami azt igazolja h fajtatiszta...de mást nem... :(
Ez pénz kérdése is...attol függ mennyibe kerül ez az egész...
A tk-nél csak a 4500kell fizetni+ a chipp?!
Kösziiii
Avatar
Rufus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Rattler » pén. jan. 05, 2007 5:59 pm

Sziasztok!

Orsolya amikor megvettétek, miért nem tk-vel vettétek?
Ha most mégis kellene, akkor a tenyésztõt nem kerülheted meg, de õ a tk-es kutyát sokkal drágábban adta mint a tk nélkülit. Tehát számíts rá, hogy a zsebedbe kell nyúlni. Az, hogy a tk a ameoe-nál a tenyésztõnek 4.500.- Ft-ba kerül, nem azt jelenti, hogy tõled ennyit fog elkérni.
Ha tk-es kölyköt adunk el, akkor azt a lehetõséget is megveszed, hogy az évek folyamán valami nagy kiállítási és/vagy tenyészpályát fusson be a kutyád. (hiába mondod, hogy te nem akarod, lehet, hogy 2 év múlva mégis akarni fogod). Így garanciát kell vállalnunk néhány dologra a kiskutya egészségével kapcsolatban és ha nem teljesítjük akkor perelhetõk vagyunk.
Ezért én már mûttettem meg 5 hónapos kiskutyát a saját költségemen, mert köldöksérves lett.
Ha tk. nélkül adunk el kölyköt, akkor csak félárat fizetsz, de a legtöbben szóba sem állnak veled amint kivitted a kapun.
A másik gond, hogy ha a tenyésztõ a te kiskutyád testvérei közül már törzskönyveztetett, akkor nem biztos, hogy elfogadják tõle igy utólag a bejelentést.

Én nem szoktam tk nélkül eladni, de látom-hallom hogy mi történik.
Tehát legelõször kérdezd meg a tenyésztõt, hogy tudd, õ hogyan áll a dologhoz.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: Rufus » pén. jan. 05, 2007 7:29 pm

Sziasztok!!!

Amikor megvettük Rufus akkor egyik kölyök sem volt tk-je.
Nekem elég lenne akkor egy olyan ami igazolja hogy fajtatiszta... Amugy a tenyésztõvel már beszéltünk különféle dolgokrol..remélem ha ez ügyben fordulok hozzá nem fog viszakozni. Ha meg nem lehet,vagy annyira kacifántos akkor kénytelen leszek elfogadni a helyzetet...attol én még ugyanugy fogom szeretni,és a család is!!!
csak a fedeztetésre is gondoltunk...mi lesz akkor...???
ha jol tudom csak tk-val rendelkezõ kutyit lehet!
Na de ez van...ezt kell szeretni.
Azért megprobálok mindent,ami tõlem(tölünk)telhetõ...
Köszönöm a segitséget!!
Avatar
Rufus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:törzskönyveztetés

HozzászólásSzerző: rafael » csüt. júl. 05, 2007 8:33 pm

mennyibe kerül a törzskönyveztetés?
Avatar
rafael
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron