Törpeuszkár

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Törpeuszkár

HozzászólásSzerző: jennyke » kedd márc. 27, 2007 10:03 am

Szia Anita
Az uszim 4 és fél hónapos.Még két évig lehetek itthon,mert a legkissebb gyermek 8 éves koráig tart ez a hivatásosanya nevezetű dolog és én szeretnék minnél több időt itthon tölteni hogy a gyerekeimmel lehessek.Szerintem csak így szabad nagy családot vállalni.Így mindenre jut idő de soha nem unatkozom.Kívánom neked is és Andreának is hogy legyen egy klassz férjetek sok gyereketek és még több kutyátok!!PUSSZ Ja és az uszim Jenny a spanim Alex
Avatar
jennyke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Törpeuszkár

HozzászólásSzerző: dibidobi » kedd márc. 27, 2007 10:22 am

Szia Judit!

Én is nagyon írigyellek, hogy otthon tudsz lenni a kiskutyáddal.
Az uszik a leginkább társasági kutyák és õket nagyon jól és nagyon hamar meg lehet tanítani mindenre.Szerintem sem nagyon fogja elhagyni a játékot de azért ahogy telnek az évek biztos, hogy komolyodni fog.Meg a te kutyusod én úgy tudom, hogy felnõtt korában is \"öleb\" kutyus marad.Én pont azért vágytam fajta tiszta csivire mert olyan kis pici és mindig lehet majd dédelgetni mint egy kisbabát, de hát nem így alakult és pötyke sem ilyen lett.Utál egyedül lenni, hisztizik ha nincs vele foglalkozva de õ leginkább csak a játékot igényli.Nagyon ritka, hogy lehet úgy babusgatni mint egy pici babát.Maximum pár percig hagyja utána már harapja a kezedet és ugrál az öledben, hogy nem veszed észre, hogy én csak játékra vágyom?!Én úgy tudom, hogy az uszik azért bújósak maradnak nagy korukban is.
Avatar
dibidobi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Törpeuszkár

HozzászólásSzerző: jennyke » kedd márc. 27, 2007 10:45 am

Andrea
Az én kutyusom annyira bújós hogy ha bárhova leülök õ már az ölemben van. Ha a sarokülõre ülök akkor vagyaz egész kutya vagy legalább a feje rajtam van.A spanim ráül a lábamra vagy réteszi a fejét pedig õ nem is kiskorától van velem.Most is itt ül alattam.Most ne nevessél ki de az én kislányom már 6 éves és már nem igényli hogy naponta 13-szor körbecsókolgassák csak mondjuk fele annyiszor.Anagyobbik fiam 9 éves õ nem az a nyalakodós tipus a nagy fiam meg 18. (Ne ijedj meg 36 vagyok de 26-nak érzem magam) Így nekem a kis uszi a negyedik gyerekem.A spani meg a nagytesója.Ha rajtam mulna biztos szülnék még 2 gyereket csak az õ felnevelésük már a másik 3 életszinvonalának romlását eredményezné amit nem szeretnék. így maradnak a kutyák akik a gyerekek után még rengeteg szeretetet kapnak és viszonozzák is.
Avatar
jennyke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Törpeuszkár

HozzászólásSzerző: dibidobi » szer. márc. 28, 2007 10:11 am

Szia Judit!

Ugyan miért nevetnélek ki.Én is úgy gondolom, hogy a kutyusok mindig is jobban és tovább fogják ígényelni a kényeztetést és a babusgatást mint a gyerekek.Egyébként lehet, hogy pont te fogsz minket kinevetni de mi tényleg a gyerekünknek tartjuk a kis pötykét.Fél éves volt tegnap és november 15-e óta van nálunk.Addig a párommal mindig édes szavakkal becézgettük egymást de ez azóta megváltozott.Mióta gyerekünk lett azóta állandóan anyának szólít én meg apának.Nem is nagyon jön más szó a szánkra.Pötykére is sokszor csak annyit mondunk, hogy a \"gyerek\".Ha boltba megyünk vagy bárhová az az elsõ, hogy bele kerüljön a kosárba pötyke ajándéka.Anyámék is sokszor mondják, hogy nem vagyunk normálisak amit csinálunk mert õ mégis csak egy kutya de nekünk nem.Nekünk õ a pici babánk.Sõt szerintem nagyobb odafigyelést is igényel mint egy gyerek.De lehet, hogy ezt csak én gondolom így.Gyerekem még nincs de a hugom és én köztem 11 év van és szinte én voltam a második anyja így bele láttam mivel is jár a gyereknevelés.
Te kérted R.Bettytõl a kutyapszichológi könyvet emailban?Ha igen milyen?Remélem nekem is minnél hamarabb megjön.Már nagyon kíváncsi vagyok miket ír.Remélem sok dolgot tudok majd belõle hasznosítani és nem fog kiderûlni, hogy valamit esetleg rosszul csináltam.

Sajnos mennem kell dolgozni.

További szép napot!
Avatar
dibidobi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Törpeuszkár

HozzászólásSzerző: csiil » szer. márc. 28, 2007 11:44 am

Szia Judit!

Gyönyörû uszid van :) Nekünk is volt, õ volt az elsõ kutyusom, szóval nekem szép emlékeim vannak az uszkárokról. Õ is folyton bújt.. :) És annyira okos, inteligens kutyus volt, hogy az hihetetlen.. Ha természetre választanék kutyát, biztos az uszkár mellett döntenék. De most egy kis törpe keverékem van, immáron másfél hete :)
Yokonak hívják, és õ egy csivava-yorki-tacsi keverék féle :)

Amúgy mi is, mint Andiék teljes mértékben gyereknek tekintjük Yokot (nekünk õ a \"fõpróba\" :). Tudjátok, a növény már él 2 éve, most megnézzük a kutyát, ha õ is kibírja 2-3 évig, akkor jöhet a gyerek :) )
Szóval nálunk is apa-gazdi, meg anya-gazdi van :) És ha vásárolunk, akkor valamit mi is igyekszünk neki hozni.
Szerencsére én elég sokat tudok itthon lenni vele,mert egyetemre járok, az meg hát tudjuk,hogy nem egy egész napos elfoglaltság :) Párom féltékenykedik is, hogy szerintem engem jobban szeret :)

Viszont én úgy örülnék,ha Yoko bújós lenne, de nem az.. Nem bír megmaradni ölbe.. Csak akkor bújik,ha alszok, és akkor odajön õ is aludni :) De hát még változhat a személyisége, nem? Remélem kicsit bújosabb lesz majd, de most még nagyon izgága..

Remélem raksz fel majd még képeket, olyan jó nézni a kutyusod, ilyenkor eszembe jut az én uszim is...

Sziasztok!

Ildi és Yoko
Avatar
csiil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Törpeuszkár

HozzászólásSzerző: jennyke » csüt. márc. 29, 2007 8:49 am

Szia Andrea
A könyvet nem én kértem,de ha neked elküldi Betty akkor el
küldhetnéd nekem mert már sok helyen írták hogy nagyon jó!
juditgulyas71@freemail.hu Most Jenny sem nagyon akar enni de gondolom ö a foga miatt.A tésztát meg a puhább kaját megeszi csak a tápot nem nagyon akarja.
Avatar
jennyke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Törpeuszkár

HozzászólásSzerző: jennyke » csüt. márc. 29, 2007 8:59 am

Kedves Ildi
Örülök hogy írtál! Gondolom megnézted a képeket és láttad hogy egy arany spanim is van.Az én férjem is féltékeny mert ha én egyhelyen vagyunk mind a két kutya hozzám húzódik.Szerintem ez természetes mert nekem több idõm van rájuk.Nem is gondoltam hogy majd õ is ennyire imádni fogja mert õ inkább németjuhász és dobi párti dehát nem lehet nem imádni.
Avatar
jennyke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Törpeuszkár

HozzászólásSzerző: csiil » csüt. márc. 29, 2007 1:04 pm

Szia,

Igen, néztem, a spanci is nagyon aranyos!! Az is szóba került nálunk, mikor szó volt róla, hogy milyen kutyust szeretnénk, de párom nem rajong a spánielekért.. Én bírom õket :)
Én nagyon örülök,hogy itthon tudok velel lenne, mert ha valahova elmegyünk mindketten, folyton arra gondolok, hogy most mit rághat szét, mit csinál... Szóval mi is folyton együtt vagyunk.. De mikor párom megjön, akkor úgy rohan hozzá... A kis farkát folyton csóválja.. Szóval párom is kezd megbarátkozni vele,hogy hozzám egy picit jobban húz..
Avatar
csiil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Törpeuszkár

HozzászólásSzerző: csiil » csüt. márc. 29, 2007 1:04 pm

Szia,

Igen, néztem, a spanci is nagyon aranyos!! Az is szóba került nálunk, mikor szó volt róla, hogy milyen kutyust szeretnénk, de párom nem rajong a spánielekért.. Én bírom õket :)
Én nagyon örülök,hogy itthon tudok velel lenne, mert ha valahova elmegyünk mindketten, folyton arra gondolok, hogy most mit rághat szét, mit csinál... Szóval mi is folyton együtt vagyunk.. De mikor párom megjön, akkor úgy rohan hozzá... A kis farkát folyton csóválja.. Szóval párom is kezd megbarátkozni vele,hogy hozzám egy picit jobban húz..
Avatar
csiil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Törpeuszkár

HozzászólásSzerző: csiil » csüt. márc. 29, 2007 1:05 pm

rakok fel egy képet, ha nem bánod Yokoról Kép
Avatar
csiil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég