Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » kedd júl. 18, 2006 11:59 am

Elmondaná valaki nekem, hogy mi a különbség a regisztrációs lap, a származási lap, valamint a felülbélyegzett származási lap között?
Egy alomnál melyiket kell kérni?

Elõre is köszönöm!
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Fruzsi » kedd júl. 18, 2006 1:19 pm

Származási lap lehet több féle. Magyarországon a Meoe által kiadottszármazási lapokat hívjuk törzskönyvnek. A törzskönyveknek 3fajtája létezik:

1. sima tk, ükkszülõkig visszamenve, normal esetben ezt kapjak
2. B tk: valamelyik szülõi ág eredete nem igazolt.
3. felülbélyegzett: Ma ennek nincs jelntõsége: A szülõk nem rendelkeznek az elõírt minõsítéssel. ez azért nem lényeges, mert nem csakazt mutathatja, hogy nem felelt mega kutya a tenyészszemlén, hanem egyálalán el sem ment rá. és ez ugye nem jelentiazt hogynem ugyanolyan jó kutyáról van szó.
Másik típusa, amikor a korhatár alatti kutyát fedezik be és ezt örzskönyvezik. Ez is felübélyegzett almot jelent.


Ha ez mond valamit, a cikket író tenyésztõ kutyája Cyprus is felülbélyegzett törzskönyvvel rendelkezik, és aligha akad a világon egyetlen eredményesebb kutya is e fajtájában.(világgyõztes, a többit nem is sorolom..)
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » kedd júl. 18, 2006 1:22 pm

És a regisztrációs lap???
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Fruzsi » kedd júl. 18, 2006 3:19 pm

Õszintén szólva errõl nem hallottam.Legalábbis ebben a formában nem. Ez nem a származási lap újabb elnevezése?
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » kedd júl. 18, 2006 3:30 pm

Õszintén... nem tudom :)
A MEOE honlapján is fenn van, a regisztrációs lap 6000 Ft, míg a származási lap regisztrációval+chippel/tetoválással 4500 Ft.

Szóval hogyha a kutyáknak van tenyésszemléjük, akkor 4500 Ft mindössze a törzskönyv kiváltása.
Mintha Juhász Györgyné ezt említette volna mikor rákérdeztem.
Gondolom ezzel is próbálnák ösztönözni az ebtartókat a tenyésszemlére.

Ez a szülõi ág eredete nem visszaigazolt mit takar pontosan? Volt egy malamutunk, amelynek B-s tk-e volt.

Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, csak szeretném tisztán látni ezt az egészet :)
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Fruzsi » kedd júl. 18, 2006 3:40 pm

Valamelyik õsrõl semmit nem tudunk, ekkor B-s származási lapja van.

Arra gondolom esetleg regisztrációs lap alatt, amikor csak egy chipet es egy azonosító kódot kap a kutya. Ez sztem 6 ezer Ft.
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: _Angi_ » kedd júl. 17, 2007 7:14 pm

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene, ez az elsõ kutyusunk és nagyon nem értjük ezt a törzskönyvezés dolgot... Amikor megvettük a kutyut nem érdekelt minket a törzkönyv kérdése, mert nem volt célunk a kutyust kiállításra vinni de idõközben (jelenleg fél éves) olyan szép kutyus lett belõle hogy érdemes lenne vinni. Úgy döntöttünk hogy csináltatunk neki törzskönyvet. Felkerestem a volt gazdit aki nagyon segítõkész de sajnos nem tudott mit mondani, mert a mi kutyusunk anyukájának nincs törzskönyve, csak a szüleinek, a kutyusunk apukájának viszont van. szóval az anyukáé hiányzik. Mit tehetünk ebben a helyzetben, hová kell fordulnunk, stb... Elõre is köszönöm a segítségeteket!
Avatar
_Angi_
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: tapmancs » kedd júl. 17, 2007 8:19 pm

Szia! Ha az anya nem rendelkezik tk-val akkor sajnos nincs mit tenni :( amúgy is a kutyusokat 1 éves korig lehet törzskönyveztetni, de csak akkor ha az alomból elhozott kiskutyák gazdik valamelyike nem igényelt tk-t! Nos gondolom, hogy az anya elmúlt 1 éves (2 éves kor elõtt nem ajánlatos a szülés) szóval így sajnos tk nélküliek lesztek :(
Avatar
tapmancs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: borntobesmile » kedd júl. 17, 2007 8:23 pm

Sziasztok! Éva! Az egy év a kölyök korára vonatkozik nem az anyáéra :D
De igazad van ha az anyának nincs tk-e akkor nem is tudják levezetni a származást.
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: tapmancs » szer. júl. 18, 2007 9:19 am

igen tudom! :) csak azé mondtam, mert egy szuka álatlában 6 és 9 hónaposan tüzel elõször, de kizártnak tartom, hogy Angéla korán befedeztetett kutyától vett kölyköt!!
Avatar
tapmancs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Következő

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég