Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: zman » kedd márc. 03, 2009 6:28 pm

Juhász!
Elmegy mindenki a busba!Nekem nem kell regélnetek a sok szarságotokrol.Az én kis bulim bizonyitottan szép példánya a fajának!A legtöbb tenyésztõ meg arrogáns nagyképû majom, a kutyákban csak a pénzt látja,mint ahogy te is csak ezt fujod ,hogy normális áron kell kutyát venni.Tisztelet a kivételnek!Honnan tudod hogy én mennyiért vettem az enyémet?Be lehet kapni a kis kutyám fülét!!!!
Avatar
zman
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd márc. 03, 2009 9:43 pm

És ki vagy mi bizonyítja?

A kérdés költõi, választ nem várok rá. Nagyszerû a stílusod, úgyhogy többet ne is kérdezz, inkább a kutyádba fektesd az energiáidat, ne a vitatkozásba.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: peva » szer. márc. 04, 2009 2:00 pm

Kedves Szalma Z!

1.Azt hiszem eddig mindenki normalis hangnemben beszelt veled, jo lenne ha te is tartanad magad ehhez. Mielott pedig Juhasz Gyorgyne Evat le “Juhaszozod” tudnod kellene, hogy o sok ev tisztesseges tenyesztoi munka van a hata mogott, es evek ota onzetlenul tanacsaival segiti a kutyasokat. Barkit aki idejon es kerdez.

2.Biztosan vannak olyan tenyesztok akik nagykepuek, de azert mert 1-2 olyan azert nem kell mindenkit elitelni. Mint ahogy van rendes es szemet kereskedo, pek, rendor, vagy fodrasz, ugyanigy van ez a tenyesztokkel is. Azonban a munkajuk fontos. Ezt tudod ha lattal mar izomsorvadasos nemet juhaszt, diszplazias retrievert, szivbeteg francia bulldogot es meg sorolhatnam… Ok azon dolgoznak, hogy ilyen minel kevesebbszer forduljon elo.

3. A MEOE sajnos olyan amilyen. Talan mondhatnam, hogy nem job es nem is rosszabb mint minden hivatalos szervezet ebben az orszagban. Azt en is sajnalom, hogy a B torzskonyv megszunt, de ennek a megszuntetesere is volt okuk bizonyara. Az is sajanlatos, hogy igy neha nagyon szep es jo kepessegu kutyusok, nem kaphatnak torzskonyvet. Nekem az a filozofiam, ha masok hulyesege miatt idegeskedem, akkor azzal magamnak artok. Valtoztatni a helyzeten ugy sem tudsz, azzal, hogy a duhodet mason vezeted le, nem segitesz a helyzeten. Gondolom, hogy a kutyusodat nem olyan cellal vetted,hogy kiallitasokra jarjatok( mint azt elobb emlitettek vannak olyan kiallitasok amiken torzskonyv nelkuli kutyak is nevezhetnek), vagy tenyeszd, mas helyen nem kerik a torzskonyvet. A kutyusod igy is szep es ugyanaz kis szeretetbomba. Ertekeld ezt es orulj neki.

Szep napot mindenkinek!

Udv

E
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. márc. 04, 2009 2:33 pm

Köszönöm Éva.

Nekem ehhez most nincs türelmem, meg idõm. Hérám szül, apámat ma hoztam haza a kórházból.

Sziasztok, most eltünök.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: peva » szer. márc. 04, 2009 3:51 pm

Éva!

Jobbulást apukádnak!
Remélem sok szép és egészséges kölyke lesz Hérának és hogy sikerül találni köztük egy olyan kis szukát, akit továbbviheti a vonalat.

Üdv

P.Éva
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Detty16 » szer. márc. 04, 2009 4:45 pm

Sziasztok!!
Nekem is lenne egy kérdésem,talán Éva te tudnál nekem segíteni!!
Külföldre mennék fedeztetni,és az érdekelne,hogy külföldre is vinni kell a fedeztetési jegyet?Én úgyhallottam a külföldieknél ez nincs!!

Valaki tudna tanácsot adni?
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. márc. 04, 2009 6:18 pm

Nem, anak nem lenne értelme. A fed.jegy elõtt használt fedeztetési igazolást vidd magaddal és irasd alá a kan gazdájával.

Nem gondoltam hogy még emlékszik valaki arra, hogy Hérával mi volt a tervem. Nagyon jó utódokat produkáló kant találtam, jó kis páros lettek és nagyon szép kölyköket várunk. Ezzel Hérám befejezi aktív életét.

Apu most éppen jobban van, csakhát 94 éves.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: peva » szer. márc. 04, 2009 6:54 pm

Örülök, hogy jobban van apukád, gondolom boldog az új dédunokával :D

Emlékszem, hogy nagyon szeretnél Hérától egy szukát, remélem lesz közöttük megfelelő, de ha a kan ilyen jó akkor, jó esélyekkel indultok:D
Mi lesz Hérával? Veletek marad?
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. márc. 04, 2009 9:43 pm

Igen természetesen marad, nagyon szeretjük õt. Nagyon kedves, imád minket és emellett tökéletes házörzõ is.
Azon gondolkodom, hogy kipakoljuk, a tüzelése már ne befolyásolja a fiatal szukák ivarzását.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: ViviJane » hétf. márc. 16, 2009 10:11 pm

Szép estét!

Egy hete lettem boldog kutya gazdi.
30 éves múltam,megfontoltam a döntést.
De mivel elsõ kutyám nem egészen értek a dolgokhoz.
fajtiszta kutyát kerestem két kisgyermek mellé.
sok kutyárol olvastam mire labrador retriever mellett döntöttem.8 hetes lesz a héten.
Megkaptam a szülök Tk másolatát ha esetleg szeretném tk-ni.
szeretném de hogy,mi úton kell?
köszönöm a segitséget! Kép
Avatar
ViviJane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron