Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: davila » hétf. okt. 22, 2007 8:06 pm

Üdv!
Egy pici segítséget szeretnék kérni!
A MEOE oldalán azt olvastam a Törzskönyvezési Szanályzatban, h. csak akkor TK-eztethetem a kiskutyákat, ha a kan tenyészszemléztetve van, a szuka meg min. nagyon jót elért nyílt osztályban. Nekem midnkét kutyám rendelkezik fiatal osztályos gyõztes, ill. kitûnõ eredményekkel, de tszemlével nem. Ebben az esetben kaphatnak felülbélyegzett TK-et a kiskutyák?
A választ elõre is köszönöm!
Avatar
davila
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. okt. 24, 2007 4:47 pm

Vannak bizonyos fajták, ahol a Meoe-n belül mûködõ fajtaklub kikötötte, hogy õ ragaszkodik a tenyészszemle meglétéhez és van olyan ahol nincs ilyen és elég a kiállítási eredmény. De úgy tudom, hogy ilyen már nem nagyon van, tudtom szerint kell a tenyészszemle. Különben igen drága lesz a törzskönyv.
Ha ilyen jó kutyáid vannak, akkor sokkal értelmesebb lett volna azzal kezdeni, hogy 12 hónapos korban tenyészszemlére mentek. Elõbb úgysem illik tenyésztésbe venni õket, sõt.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: F.Zsuzska » szer. okt. 24, 2007 4:52 pm

Igen, van olyan pl a pointer ahol dysplazia szûrésen is részt kell venni a tenyészpárnak, másként semmi esély a kölyköket törzskönyveztetni.
Avatar
F.Zsuzska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: F.Zsuzska » szer. okt. 24, 2007 4:53 pm

Szilvi! milyen fajtájú a kutyád? utána nézek ha gondolod mi a követelmény
Avatar
F.Zsuzska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. okt. 24, 2007 4:53 pm

Vannak bizonyos fajták, ahol a Meoe-n belül mûködõ fajtaklub kikötötte, hogy õ ragaszkodik a tenyészszemle meglétéhez és van olyan ahol nincs ilyen és elég a kiállítási eredmény. De úgy tudom, hogy ilyen már nem nagyon van, tudtom szerint kell a tenyészszemle. Különben igen drága lesz a törzskönyv.
Ha ilyen jó kutyáid vannak, akkor sokkal értelmesebb lett volna azzal kezdeni, hogy 12 hónapos korban tenyészszemlére mentek. Elõbb úgysem illik tenyésztésbe venni õket, sõt.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldal

HozzászólásSzerző: agi112 » szer. okt. 24, 2007 6:06 pm

éVI!
Tudsz valamt a Meoé-rol hog yállnak a pereskedésbenn?
Avatar
agi112
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldal

HozzászólásSzerző: Rattler » pén. okt. 26, 2007 1:08 pm

Nagyon bonyolult és spórolnak az infókkal. Állítólag visszaküldték az elsõ fokra, úgyhogy általában az a válemény, hogy újabb évekig semmi nem fog történni és elölrõl kezdõdik a cirkusz.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Törzskönyveztetés !!! HELP

HozzászólásSzerző: nawaihnohu » szomb. okt. 27, 2007 2:02 pm

Sziasztok!

Hálás lennék, ha tudna nekem segíteni valaki! Egy 10 hetes fajtatiszta kiskutya, melynek anyukájának, apukájának van törzskönyve, neki is kellene. A gazdi rámbízta az ügy elintézését, ha kell mindenben segít. Fénymásolatokat küld a szülõk törzskönyvérõl. Hova/kihez kell mennem és mit kell kérnem? Úgy tudom állatorvosnál kell chipeltetni.. ezenkívül? Valaki, akinek van ebben tapasztalata?
Elõre is köszi mindenkinek! : )
Avatar
nawaihnohu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés !!! HELP

HozzászólásSzerző: livelygolden » szomb. okt. 27, 2007 2:40 pm

Szia!

Elõször is sztem legegyszerûbb dolog felkeresni a MEOE helyi központját, ott tudsz kérni/venni alombejelentõ lapot. Erre kell rávezetni a kölyök/szülõk/tenyésztõ adatait.
(azt remélem nem kell külön mondanom, hogy a tenyésztõnek meoe tagnak kell lennie és rendelkeznie kell kiváltott kennelnévvel, tagsági díj 6e ft, kennelnév 10e ft)
És attól függõen, hogy rendelkeznek-e a szülõk az adott fajtaklub által elõírt eredményekkel be kell fizetni a tkv. árát. Ha megvannak az eredmények, 4.500ft, ha nincsenek 8e ft.
Azt, hogy microchipet, avgy tetoválást kap a kölyök, még a tenyésztõ választhatja. Ha tetkot kér, akkor annak az ára benne van a törzskönyvben, ha chipet, akkor a beültetés árát kell még fizetni az állatorvosnál, ez 1250ft.
Nem minden állatorvos rakhatja be a MEOE-s chipet! A honlapjukon szerepel az álaluk elfogadott áo.-ok névsora. És a kiválasztott állatorvos kapja meg a törzskönyvet, 30 napon belül.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Törzskönyveztetés !!! HELP

HozzászólásSzerző: Rattler » szomb. okt. 27, 2007 2:55 pm

Az alomból egy kölyöknek sem csináltattak törzskönyvet tehát nincs kennelnevük sem? Ha van kennelnevük és esetleg testvérnek csináltattak már, akkor csak a \"tenyésztõ\" intézheti.

Ha nincs ilyesmi, csak összeengedtek két törzskönyves kutyát (ez a tipikus szaporító, de jóindulatú legalább), akkor kezdem az elején.
Be kell lépni a MEOE-ba.
Választani kell egy kennelnevet. Ez lesz a kölyök
vezetékneve. Ezt beadjátok a MEOE-ba, megnézik, van e már ilyen, ha nincs akkor jóváhagyják. Választani kell egy törzskönyvi nevet, ez lesz a kutya keresztneve.
A beadáshoz kell: egy alombejelentõ-fedeztetési igazolás formanyomtatvány kitöltve. Ennek melléklete egy fedeztetési jegy, mindkét szülõ törzskönyvének másolata, ha vannak tenyészszemlét igazoló lapok vagy kiállítási eredmények, azok is.
A beadáskor megkérdezik, hogy tetoválva vagy chippezve akarod-e, ezt ráírják az anyagra. Azt nem mondhatod, hogy egyiket sem akarod. Ha a chippet választod, akkor az illetékes állatorvoshoz fog majd 4-5 hét múlva érkezni a tk és a chip.

Belépés 6000.- kennelnév 10000.- tk+chip/tetov. 4500.-
orvos vizsgál/chippez 1500-3000.-
Amennyiben a szülõknek a törzskönyvön kívül semmi más papírjuk nincs, akkor a harmadik helyen említett költség nem 4500 hanem 8000.-

Nem tudom, miért fontos a törzskönyv, de jobban jártál volna, ha veszel egy szabályosan ellátott és felszerelt kiskutyát.
Úgy sejtem, hogy akitõl vetted, az ezekrõl semmit nem tud. Viszont a MEOE-ban a szülõk törzskönyvén látni fogják, ki a szuka tulajdonosa, és ezt az egészet õ intézheti, mert õ minõsül tenyésztõnek. Az más kérdés, hogy ha ez csak neked fontos, akkor az összes költséget te állod.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron