Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Rattler » szomb. júl. 21, 2007 1:30 pm

Szia!

Nem tudsz a kölyköknek törzskönyvet csináltatni, ha bármelyik szülõnek nincsen. De ha lenne, akkor még kérdés, hogy van e mindketõjüknek a tenyésztésbe vételhez szükségs minõsítése. Valamint nem biztos hogy a közeli kan megfelelõ e a szukádhoz. Hogy fajtatiszta az édes kevés.
Úgy gondolom, hogy ezeket a gondokat hagyd meg a tenyésztõknek.
Te meg élvezd az õ munkájuk eredményét: a kutyádat.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Juc2cvel » szomb. júl. 21, 2007 1:37 pm

Már elnézést kérek, de én nem pesszimista hozzászólásokat kértem válaszul. Máshol a szukának nincs törzskönyve, és a kannak van: mégis van megoldás erre a problémára. És az én kutyusom törzskönyvében sem látok mindenütt díjnyertes egyedeket. Sõt, a szukán apai nagyapjának az anyja sem volt törzskönyvezett szuka, ugyanis nincsenek a szülõk feltüntetve. Akkor ez hogy lehet??
Nyitott törzskönyv csináltatásához fontos a küllemi bírálat. De hogy kell ezt elindítani??
Avatar
Juc2cvel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: borntobesmile » szomb. júl. 21, 2007 1:48 pm

Szia!
Van kennelnevetek? Mert anélkül nem lehet tk-e a kölyköknek...
Amúgy lehet hülyeség,de szerintem nincs már nyitott tk. (??)
Tenyészszemle sem ártana bár ígyis úgyis felülbélyegzett lenne...
Jól gondold meg, az is lehet elviekben, hogy közeli rokon a 2 kutya. ha mindenképp szeretnéd őt befedeztetni keress egy tk-es kant, szerintem ez a legjobb megoldás. nem kell hiperszuper kiállítási kutyának lennie, de akkor normálisan csináljátok.

Éva sem pesszimista volt, rám se haragudj meg.
Menjetek el egy kiállításra, tenyésszemlére, ott segítenek, adnak tanácsot, a spiccesek összetartóak. Sok sikert!
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Rattler » szomb. júl. 21, 2007 1:50 pm

Nem akarlak biztatni, mert tudom, hogy amire készülsz, az igen komoly dolog, a tenyésztés nem játék!

Ha ismersz ilyet, hogy csak az egyik félnek van törzskönyve és a kölyköknek mégis van, az két úton lehetséges.
Vagy akkor lehetett un. B törzskönyvet csináltatni és azzal tenyésztésbe venni, vagy nem egyenes úton jártak.
De gondold végig, hogy hány évvel ezelõtt élt a szukád dédnagyanyja akinek a szülei nincsenek a törzskönyvön. A MEOE szabályai azóta jócskán változtak!
Én ugy tudom, hogy ma már csak a kislétszámú magyar fajták esetében fordul elõ, hogy lehet B törzskönyvrõl szó.
Vedd fel a fajtaklubbal a kapcsolatot, õk a tenyészszemléjükön mondhatják meg hogy mi a teendõ.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Juc2cvel » szomb. júl. 21, 2007 1:59 pm

Ha jól hallottam, ennek az igénylése 10000Ft... Ennyit tudok róla, de az én kutyámnak még nincs. Ha ezen múlik, igénylek. De ezt hol kell megtennem?
Jucc
Avatar
Juc2cvel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: borntobesmile » szomb. júl. 21, 2007 2:09 pm

a tenyésszemlére gondolsz? vagy nem értem :S
Lehet nem is nekem szól :)
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Juc2cvel » szomb. júl. 21, 2007 2:14 pm

De, neked szól, a kennelnévre értettem :)
Amúgy nézelõdök a Magyar Spitz Klub oldalán, de nem találok semmi számomra hasznos dolgot (pl. kutyakiállítás idõpontja) Mit kell ehhet tudni a kutyának (gondolom fel kell vezetni valahogy) mit néznek, stb...
Avatar
Juc2cvel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: borntobesmile » szomb. júl. 21, 2007 2:46 pm

A kennelnév kiváltása 10.000 forint ha tagja vagy a MEOE-nak, egyszerűbb az igényléssel a tagságit is befizetni 1 füst alatt.
A kutyakiállítások időpontjait itt találod:
http://kennelclub.hu/dogshow/2007_hu.html

Kiállításon nemtom a spicceket asztalra rakják-e ha igen akkor nyugodtan tűrni, hogy a bíró végignézze, csontozat, tapizás :) fogát meg kell mutatnia, ezt érdemes gyakorolni mert nem nagyon szeretik valamint bal oldalon szépen menni (felvezető pórázon, nem sima póráz vagy hám...)
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: borntobesmile » szomb. júl. 21, 2007 2:50 pm

Ja és az nekünk olyan 3 hónap volt mert kiküldik Belgiumba levédetni szal úgy kalkulálj...
Avatar
borntobesmile
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Tenyésztés, törzskönyvezés szakmai oldala

HozzászólásSzerző: Juc2cvel » szomb. júl. 21, 2007 2:54 pm

Hát igen, ez viszont érdekesen fog kinézni, mert az én kutyám egyenesen gyûlöli, ha idegen egyáltalán a közelébe is megy, az állatorvossal, fõleg nincs jóban, õ szokta \"tapizni\" néha így oltások során (jobbanmondva csak próbálkozik vele). A fogaival kapcsolatban: ha én próbálom a száját kinyitni, akkor is elránja a fejét.
Amúgy köszi a kiállítások idõpontját.
Jucc
Avatar
Juc2cvel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron