tanács

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Re: tanács

HozzászólásSzerző: Snaci » szer. jan. 19, 2011 8:07 pm

Samara nem tudom hogy honnan szerzed az ismereteidet, de ezek a dolgok nem egészen így vannak ám. A máj az a szerv amiben lerakódnak azok az anyagok amire gondoltál, aztán jön az epe és kipucolja. Nagyon durván és egyszerűen fogalmazva. De ha Dórinak lesz ideje, majd elmagyarázza.
Egyébként minden állati eredetű táplálékra igaz, hogy sok benne a nem belevaló anyag, arra a húsra is amit mi eszünk. Még vegának se érdemes lenni mert a növényi eredetűekben is ott vannak. És akkor mit is ehetnénk mi és a kutyáink?
Azt meg, hogy csak heti 1-2 alkalommal adjunk csontot a kutyának, és hogy milyet ne adjunk,miért ne lehetne megtanulni? Pl. Innen a fórumból is.
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

Re: tanács

HozzászólásSzerző: livelygolden » szer. jan. 19, 2011 11:18 pm

Snaci írta:Samara nem tudom hogy honnan szerzed az ismereteidet, de ezek a dolgok nem egészen így vannak ám. A máj az a szerv amiben lerakódnak azok az anyagok amire gondoltál, aztán jön az epe és kipucolja. Nagyon durván és egyszerűen fogalmazva. De ha Dórinak lesz ideje, majd elmagyarázza.
Egyébként minden állati eredetű táplálékra igaz, hogy sok benne a nem belevaló anyag, arra a húsra is amit mi eszünk. Még vegának se érdemes lenni mert a növényi eredetűekben is ott vannak. És akkor mit is ehetnénk mi és a kutyáink?
Azt meg, hogy csak heti 1-2 alkalommal adjunk csontot a kutyának, és hogy milyet ne adjunk,miért ne lehetne megtanulni? Pl. Innen a fórumból is.


Szólítottál? :D

ööö, pontosan mi is volt a kérdés/állítás?
Bocsánat, ezeknek a mondatoknak a kibogarászára és értelmezése (samara amit írt) nekem már sok a napi 10-12h parazitológia tanulás mellett :roll:
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: tanács

HozzászólásSzerző: Snaci » csüt. jan. 20, 2011 4:01 pm

Szia Dóri

csak arra gondoltam hogy hátha lesz időd elmagyarázni neki szakmailag hogy nem egészen helyesen gondolja amit írt. Mármint azt hogy a sok akármilyen anyag éppen a csontban rakódik le.

Tanulj szorgalmasan!
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

Re: tanács

HozzászólásSzerző: samara » csüt. jan. 20, 2011 7:03 pm

szia Snaci :)

akor ugy tunik csak a mi kutyáink olyan érzékenyek.Bar nálunk 10 kutyabol -8 nak nagyon csunya borproblémája van azert mert a gazdi csontot ,felvagottat ad neki.Es ez csak 1 a sok gond kozul.de nyitot vagyok minden erdekesegre ami a csont adas mellet szol.

egy tovabbi szep napot mindenkinek :D
samara
Avatar
samara
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: pén. jan. 14, 2011 7:54 pm

Re: tanács

HozzászólásSzerző: livelygolden » csüt. jan. 20, 2011 10:02 pm

samara írta:szia Snaci :)

akor ugy tunik csak a mi kutyáink olyan érzékenyek.Bar nálunk 10 kutyabol -8 nak nagyon csunya borproblémája van azert mert a gazdi csontot ,felvagottat ad neki.Es ez csak 1 a sok gond kozul.de nyitot vagyok minden erdekesegre ami a csont adas mellet szol.

egy tovabbi szep napot mindenkinek :D
samara


Ez alapvetően nem a csonttól van, hanem a fehérje forrásától. Nem tudom, mit próbáltál, csirke pl. sok kutyánál okoz gondot (legyen az a csont, az azon levő cafatok, vagy az abból vett bőr/szőrképletek és egyebek) Emellett lehet hogy pl. egy marhacsonttól semmi baja nem lenne.

Nem létszükséglet nekik, de az enyémek imádják rágcsálni, ha épp szervez pár füstöltcsontot.
Azon kívül a levesből se fogom kidobni a kukába, ha van aki szívesen eszi meg :D
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: tanács

HozzászólásSzerző: Snaci » pén. jan. 21, 2011 4:23 pm

Mi az hogy "azért mert"? Honnan veszed hogy azért? Bőrbetegség millió dologtól lehet. És nem igazán értem, minden gazda ennyire eszetlen? Mert lehet egy, esetleg 2. De az összes? Ezek Tőled származó kutyák? És majdnem mind bőrbeteg? EZ LEHET ÁM GENETIKAI TERHELTSÉG IS!Egyébként se keverd a dolgokat: felvágottat ne egyen a kutya! Csontot meg egyen ha ugy adódik és szereti rágni!

A csont adása mellett az szól hogy kalcium és egyéb ásványi anyagok vannak benne ami természetes ugye és nem szintetikus./mármint mesterségesen előállított/, meg az is hogy a kutya ha normális akkor nagyon szereti. Erősíti a rágása a pofát, tisztítja a fogakat.

Két dolog miatt nem lehet minden nap adni: az összerágott, megőrölt csont egy idő után lerakódhat és eltömítheti a beleket és valóban okozhat székrekedést is. Ezért a hasmenés megfogására viszont lehet adni. A másik hogy nagyon lekoptathatja a fogakat. Ezért kell ésszel etetni a kutyát és tudni hogy hol az a bizonyos egyensúly.
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

Re: tanács

HozzászólásSzerző: samara » pén. jan. 21, 2011 8:31 pm

hello ésszel etetni a kutyát és tudni hogy hol az a bizonyos egyensúly ez igaz de az emberrek nagy resszenek ha aszt mondod hogy lehet adni akor adnak mint vesszet mindefele marhasagot.A kutyakrol meg amirol irtam mind minket latogat a rendeloben :D tehat a csontok,felvaggotak adasanak a hatasat en elsokezbol lattom
az en kutyain Eukanubat( a nagy dobi)/Acanat(a tacsko)/Royal Canint ( a kis dobi), kalcium és egyéb ásványi anyagok a k9 kalcium tabletakkal egeszitem ki.csontot senki nem kap:P

szep estet
Avatar
samara
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: pén. jan. 14, 2011 7:54 pm

Re: tanács

HozzászólásSzerző: Snaci » szomb. jan. 22, 2011 7:54 pm

Jó, legyen így ha szerinted ez a helyes. Ha viszont tanácsokat adsz, tedd hozzá hogy a véleményed szerint.....
Szia
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

Re: tanács

HozzászólásSzerző: Snaci » szomb. jan. 22, 2011 7:55 pm

Ja! És a kutyáidat azért sajnálom, sok finomságból maradnak ki.
Avatar
Snaci
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2010 4:00 pm

Re: tanács

HozzászólásSzerző: samara » vas. jan. 23, 2011 5:27 pm

akor a velemenyem szerint ( igy megfelel Snaci) a kutyaim sok kenyelmetlenseget usznak meg .
itt meg ha jol tudom mindenki a velemenyet irja le,es nem fogja senki habozas nelkul kovetni.
amit meg leirtam sajnos nem velemeny hanem amit mindennap latok.(a csont kovetkeznenyei)
de latom te nem nagyon fogadol el mas allaspontot mint a tied

szep napot :)
Avatar
samara
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: pén. jan. 14, 2011 7:54 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég