tanács

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: Detty16 » hétf. dec. 21, 2009 8:56 pm

Edina!!
Hatvanba laksz?
Én Jászfényszarun,és itt is van purina proplan....7kgos is....ami hirtelen nem nagy összegû 7ezer körül asszem,és neki elég is egy darabig...

Töltéssy Zsoltnál voltál?Én hozzá járok!!
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: edy1983 » kedd dec. 22, 2009 8:31 am

szia!Igen töltésinél voltunk.Purinát már találtunk tegnap gyöngyösön.Már tegnap este ok volt mázlikám de szegénykém nagyon éhes de nem adhatok neki enni.Délután megyünk vissza az orvoshoz addig nekem sokkal rosszabbul esik hogy nem adhatok neki enni mert sajnálom.Nem lehetne mégis egy minimális tápot adni neki?szegénykém éhen fog halni estig!
Avatar
edy1983
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: edy1983 » kedd dec. 22, 2009 10:55 am

ma biztos nem adhatok neki enni semmit?és ha csak egy kicsi nagyon pici tápot beáztatok neki ?Hát valamit kell hogy egyen.Rizst hiába rakom elé ott lehet az orra elõtt órékig is akkor sem eszi meg beletömni meg nem fogom!Estig neki annyi kaja nélkül.Most csinálok húslevest annak a lavét adhatok?
Avatar
edy1983
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: Detty16 » kedd dec. 22, 2009 11:23 am

Nem lesz baja ha nem eszik a kutya,nem hal éhen!!
A doki mit mondott,milyen injekció kúrára jártok?
Megmérte a lázát?
ha 4injekciót kapott,akkor nem kullancs?
Mert a barátom kutyusa mikor kullancsos lett 4szurit kapott abból a 4. lázcsillapító volt.
Ma már szerintem ehet,legalábbis nekünk nem mondta anno,hogy nem ehet....

De fontos,hogy mit mondott a doki...
tömni nem kell,tedd elé a tápot is,ha nem eszi meg nem kell erõltetni
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: edy1983 » kedd dec. 22, 2009 11:31 am

bélgyulladást mondott.Láza nem volt azt én is megmértem tegnap sikerûlt de nem volt lázas.Most délben kellene ennie egy evõkanélnyi tápot beáztattam neki hogy egyen remélem nem csinálok ezzel rosszat!Hiába adom a rizst nem kell neki.
Avatar
edy1983
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: Detty16 » kedd dec. 22, 2009 12:33 pm

bélgyulladás az szép.....az ilyen teles idõben könnyen megvan,nekem is átmentek a kutyák rajta,pl ha az olvadt havat nyalja a kutya ami mondjuk a tetõrõl folyt le,ahol a madárkaki is fent volt leázott a vízzel és már ezer meg ezer baci is van a kutyában.....

Adhatsz neki enni,véleményem szerint és nem lessz semmi baja,de ha õ nem eszik,ne pánikolj és ne erõltesd
Avatar
Detty16
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: edy1983 » kedd dec. 22, 2009 12:40 pm

köszi!Most volt a déli kaja beáztattam neki a tápot egy evõkanálnyit és szépen lassan ette.Aztán ivott vizet és azt sem öklendezte már ki reggel kiöklendezte de most hála égnek nem.Kapott a dokitól nem jut eszembe valami ......pet port a vizébe kell belekverni fosi meg a belei rendbetételére azt is issza szépen.Remélem rendbe jön.Felvettem egy francia bulldog tenyésztõvel a kapcsolatot elmondtam neki is hogy mi a helyzet.Nem dicsért meg de egy két tanáccsal tudott szolgálni.
Avatar
edy1983
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd dec. 22, 2009 2:29 pm

Hát én sem dicsérlek meg, nem tudom elfogadni hogy ennyi önuralmad nincs!
Neked még soha nem volt egy olyan igazi gyomorrontásod? azt nem szilárd étel nélkül csak folyadékkal kúráltad?
Mi hiába igyekszünk neked adni a tanácsokat ha te csak ott tartasz, hogy éhen hal szegény. Mondtam, hogy a kutyák annyira nem hülyék. Egyszer már írtad hogy sokkal jobban van és evett. Aztán még rosszabbul lett. Értsd meg végre hogy a teljes gyomornak és bélrendszernek ki kellett volna ürülni, mielõtt óvatosan el kezded etetni.
Te nagyon fiatal vagy ugye? Egy ilyen kiskutyával éppen úgy kell bánni mint egy csecsemõvel. Õt sem lehet óránként mással tömni, nehogy éhen haljon.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: edy1983 » kedd dec. 22, 2009 6:18 pm

Akutya két napja nem evett.tegnap az orvosnél majd itthon kihányta már az összes cuccot ami benne volt.Most voltunk az orvosnál megint szurikat kapott.Te hiába mondod hogy ne adjak neki adni semmit az orvos most azt mondta hogy adjak neki maggi levesbe fõtt rizst és adott hozzá ilyen pépes macskakaját hogy azzal keverjem össze és ezt adjam neki.Akkor most én meg döntsem el mi a helyes?Tudomhogy én vagyok a felelõs mindenért de már én magam nem tudom hogy mivan.Holnap reggel is ugyanezt kell neki adnom.11-re megyünk az orvoshoz valami székletet kell neki produkálnia!elsõ kutyám jó hogy aggódom!
Avatar
edy1983
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: Rattler » kedd dec. 22, 2009 9:39 pm

Akkor most nem csak erõs hasmenése van hanem hány is. Nem lehet parvós ez a kutya? Vagy egy röntgen vagy ultrahang még nem jutott eszébe a doktornak? Neked sem?
Aggódni kevés. én nem csak az elsõért aggódtam, azóta is mindegyikért akiket felneveltem.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég