tanács

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: Ördög » pén. dec. 18, 2009 9:03 pm

Józef!Jan Fennel könyvét énis olvastam de a Beaglere nem mindíg jön be a tanácsa pl az 5 sec. nagyon sok idő ennél a Perpetum Mobile fajtánál,5 másodperc alatt akár a szemed elől is képes eltünni))) Tehát 1-2 másodperc az még oké erre a klikkert tudom javasolni(persze előbb a gazdénak megkell tanúlni a használatát) vagy pedig a kutya síp mert ha több száz méterre van a kutya annak aztán kattogtadhatod a klikkert ;-)

I the devil

nagyidai józsef írta::
Én azt olvastam vhol, hogy ez lehet lelki miújság is, mert ha a szobatisztasághoz való szoktatás közben, ha rossz helyre kakilt és te ezt csak később vetted észre és akkor is leszidtad, akkor ezzel azt rögzítetted bele, hogy a kakival nem szerez neked örömöt,tehát azért eszi meg, mert azt hiszi, ha eltünteti akkor azzal szerez neked örömet! Állítólag 5 másodpercen belűl kel leszidni vagy dicsérni mert addig emlékezik. A magára hagyást pedig fokozatosan próbáld, mindig 1 picit hosszabb időre hagyd magára.


Ezt olvasd el mindenképp! Nekem sokat segített:http://www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia
Avatar
Ördög
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:44 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: Rattler » pén. dec. 18, 2009 9:15 pm

Azért a francia bulldog biztosan nem úgy pörög mint a tieid vagy az enyémek!.

A happy doggal kapcsolatban nagyon más a tapasztalatom. A kölykök szenvedtek miatta. Ha annyit adtam \"amennyit meg birt enni\" akkor habos hasmenésük volt. Kikúráltam őket, majd elkezdtem kimérni hogy mi az a mennyiség amit elbír az emésztőrendszerük. Nos, ez olyan kevés volt, hogy egyfolytában üvöltöttek, mindig éhesek voltak, egy kinlódás volt. A felnőtteknél pedig, ha azt akartam hogy ne f..anak, akkor egyszerűen elfogytak a szőr alól a kutyák. Volt marha nagy téli szőrük vattaszerű aljszőrrel, ami náluk télen igy kell, de a tavaszi első trimmelésnél kiderült, hogy alatta nincs kutya.
Én másfél évig próbálkoztam vele, elég volt.

És hányan vagytok?
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: Rattler » pén. dec. 18, 2009 9:39 pm

Edina!

A zsákon ajánlott mennyiséget vedd alapul, de az csak ajánlott, van akinek kevesebb, van akinek több kell.
Az legyen a cél, hogy a kölyök szép kis hurkákat ürítsen, ne legyen híg a széklete. Addig emelheted a napi adagot, amig nem kezd hígulni. ha ez elõfordul akkor csökkensd pár szemmel a mennyiséget.
Az immunovetbõl nagyon pici kell naponta egyszer szórd a kajára.
Döntsd el hogy neked hogy a legmegfelelõbb az etetés. Pl. reggel 7-1/2 8 között, délben 1 óra körül, este 7 körül. Vagy amit tudsz tartani, de az rendszeres legyen.
10 percnél tovább ne legyen elõtte, mindenképpen vedd el és majd a következõ etetési idõben add oda újra. Egy kiskutya sem olyan hülye hogy éhen haljon, viszont ha megérzi az aggódásodat akkor ezzel nagyon vissza fog élni!!!!
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: edy1983 » szomb. dec. 19, 2009 10:11 am

Köszönöm4Már most elég szép kis hurkákat pakol nekem de a kiakit ha nem figyelek még mindig megeszi.Avitamint is adom neki.Az eukanuba kaja úgy látom bejön neki nem hamzsol mint eddig ha nem szépen eszik.Tíz perc alatt simán elfogyasztja.Most készülünk venni neki egy 15 kg-os eukanuba tápot jó ötletnek tartod elõre megvenni?És szerinted mire figyeljek még oda hogy ne egye meg a kakit?Mindent köszönök azért egykicsit okosabb lettem!
Avatar
edy1983
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: Rattler » szomb. dec. 19, 2009 2:10 pm

Most várd ki hogy 2 hetes távon mi változik. Az új táp és a vitamin valamilyen irányban változást fog hozni, addig csak azonnal szedd össze a produkciót. Lehet hogy mást nem is kell csinálni és szépen el fogja felejteni ezt a dolgot.
Annyit segíthetsz, hogy észreveszed hogy kakál, és ha visszafordul megszaglászni, akkor egy éles fúj és kis pofon mehet. Majd azonnal szeded föl.

Elõször inkább 7 kg-sat vegyél, ha van a nekivalóból ekkora. Ha nincs, akkor vedd a 15-öst.

Az hogy most nem zabál hanem rendes ütemben eszik, jó jel.
Azt figyeld, hogy ha lelassul az evés tempója és inkább nyammogja a kaját, akkor okvetlen csökkentsd az adagot.

Kérdezz csak máskor is, legfeljebb azt mondom hogy nem tudom.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: edy1983 » vas. dec. 20, 2009 7:19 am

szia!Ne haragudj de már megint egy problémával fordulok hozzád!Tegnap kapott egy ténylek minimális pulyka husit meg egy kis darab te tényleg kicsi sütõtököt.Anyós hozta neki.De mázlikám az éjjel széthányt mindent.Már reggel sem kellett neki a táp csak vizet iszik meg nagyon remeg.Kilyött belõle a kaja meg ha issza a vizet ilyen fehér nyúlos habos valami.Ez szerinted a husitól van vagy mégsem lesz neki jó az eukanuba táp?Váltsunk neki tápot?Vagy nagy hatással van rá hogy a táp mellett nem kaphat semmi más hamit?Nagyon aggódom érte õ az elsõ kiskutyám és nagyon sajnálom!Elõre is köszönöm a válaszod.Szia!
Avatar
edy1983
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: edy1983 » vas. dec. 20, 2009 8:29 am

És még hozzátenném hogy azt olvastam hogy egy egészséges kutyának a napi széklete 1-2 alkalom.De azt én kiskutyám evés után képes 4 szer is kakilni.ez normális?Meg a hányáshoz visszatérve már arra is gondoltam mivel éjszaka alszom és nem tudok rá figyelni valószínû hogy mivel még mindig megeszi a kakiját nem-e attól van rosszúl?Nem tudom most tényleg nem tudom mi a baj.Köszönöm
Avatar
edy1983
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. dec. 20, 2009 3:08 pm

Elõszöris sürgõsem koplaltatni kell. A hús és a sütõtök okozhatta talán. A Eukanuba biztos hogy nem és a székletevés sem.
Az egészséges fellnõttnek van napi 1-2 széklete. A kölyöknek többször is lehet, akár minden evés után is.
Nem volt jó ötlet éppen tápváltáskor számára ismeretlen kóstolókkal kínálni.
Meg kellene mérni a hõmérsékletét. Fenekébe hõmérõ és pár percig nyugton tartani. Ez elsõre lehet hogy egyedül nem megy. 38,5 körül még normális, ha 39 közelében van, akkor holnap el kellene vinni orvoshoz.
Apropó, most jut eszembe. Oltást, féreghajtást mikor kapott?? Ezek szoktak még hatással lenni, de az is ha nem jó ütemben lett féregtelenítve és mostanra férges.
Mindenesetre ma ne adj neki enni! csak víz legyen elõtte.
Ha nem boldogultok akkor holnap or vos!
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: edy1983 » vas. dec. 20, 2009 5:31 pm

Ma 12 óráig aludt folyamatosan meg már csak öklendezett.Reggel adni akartam neki az adagját de semmit nem evett.Mivel az üzidet most este néztem meg ezért a déli adagot odaadtam neki és nagyon jó zûen ette.Már délre nem volt semmi baja.Kis hurkákat kakilt de most csak egyszer .a 3.oltásra megyünk szerdán.Kéthetente megyünk oltásra a legutóbbinál az orvos adott neki egy jó nagy adag féreghajtót de azóta sem volt benne semmi.Az volna még a kérdésem hogy lehet -e most fürdetni a kutyust vagy muszály ezt kozmetikusnak csinálnia?Meg még a másik hogy muszály a kutyusnak ilyen drága kaját kapnia?Van a purinától darling hami is azt nem eheti?Jaj annyi kérdésem volna még de nem szeretnélek mindig fárasztani.Most hogy már jobban van azért biztonság kedvéért el kell vinni rvoshoz?köszönök mindent!szia!
Avatar
edy1983
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:50 pm

Válasz/Re:tanács

HozzászólásSzerző: Rattler » vas. dec. 20, 2009 8:37 pm

Hőmérsékletet mérted?
Nagyon figyeld, hogyan eszik, milyet kakál és hány-e még. Ha holnap nem esik vissza akkor talán megússzátok a soron kívüli doki látogatást.
Természetesen megfürdetheted otthon kölyöksamponnal, de ne most. Nem biztos hogy teljesen jól van, nem hiányzik neki egy stresszes helyzet, és még ha nem jár rendszeresen a szabadba akkor is nagyon hideg van. Várd meg hogy a közérzete rendeződjön.

A kajáról az a véleményem hogy egy ilyen kicsi kutyának nem drága az igazán minőségi táp. Egyben kifizetni lehet hogy sok, de sokáig is tart. Sok olyan táp van amin a Purina felirat rajta van, mert ez egy nagy cég. Gyárt tucatkaját ami olcsó, de gyenge minőségű. A Darling is ilyen, a Friskies is, a Dog chow is. Az igazi, minőségi sorozat a ProPlan. Vehetsz olcsóbbat, de nem érdemes.
Nyugodtan kérdezz, mondtam már.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron