szőrtüszőatka

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Pappné » csüt. dec. 14, 2006 7:35 pm

4 hónapos berdeauxi-dog kiskutyámat sajnos megtámadta a szõrtüszõ atka.A bõrrõl vett minta is alátámasztotta az állatorvos véleményét, de még tetõzve egy kis gombával is. Jelenleg Taktic -os fürdést ( 5l viz 10ml taktic) rendelt az orvos hetente egyszer.Ha valakinek van ebben tapasztalata írjon már nekem, hogy ez milyen hosszú folyamat és a kikopott szõr mikorra nõ ki stb...
Köszi a válaszokat, amúgy nagyon vagány kis kutya!!!!!!!!
Avatar
Pappné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » pén. dec. 15, 2006 6:25 am

nekünk igaz nem szõrtüszõ atka volt, hanem valamilyen allergiás reakció, de a kutyus pofiján jó nagy részen kihullott a szõr. kb. 4 hónap kellett hogy normálisan visszanõjön.
a taktic a legjobb megoldás ebben az esetben, szorítok hogy minél hamarabb rendbe jöjjön a kutyus!
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Pappné » pén. dec. 15, 2006 11:32 am

Kérdésem, hogy a fürdetõ oldatot le kellett-e róla öblítened vagy sem , mert az egyik állatorvos szerint igen a másik szerint nem. Most légy okos??????????
Én nem öblítettem hátha jobb lesz az eredmény. Azt hiszem Te írtál arról az immunrendszerrel kapcsolatos táplálék kiegészítõrõl ami a bõrre és a szõrre is hatással van. Ha megkérnélek leírnád a pontos nevét.
Avatar
Pappné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Miharu » szomb. feb. 17, 2007 8:27 pm

Sziasztok!

6 hónapos francia bulldogomnak sajnos szõrtüszõ atkája van már kb. 3 hónapja. Hetente 2x fürdetjük a taktik nevû szerrel, mellette kapja a vetri- DMG nevû immunerõsítõ cseppet, de úgy tûnik, hogy még ez sem segít. Hol szebb lesz a bõre, hol pedig elkezd újra terjedni. Esetleg valaki tud más gyógymódot is ajánlani? Mert eléggé reménytelennek tûnik a helyzet, nem tudom, meggyógyul-e így... Vagy csak legyek türelmesebb?
Avatar
Miharu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: csiil » szer. ápr. 04, 2007 5:25 pm

Sziasztok!

Én nem tudom, hogy látogatjátok-e még ezt a fórumot, de szintén ezzel a gonddal küzködünk már egy ideje a tacskó keverék kutyánkkal. Borzasztóan piros a bõre fõleg a hajlatokban, és nagyon hullik a szõre.Már többször vittük állatorvoshoz, õ mondta, hogy szörtüszõ atkája van, és hogy ez nem igen gyógyítható, és valami kenõcsöt írt fel. (sajnos nem tudom a nevét..)
Nekünk ezt a fürdetõs eljárást nem igen ajánlotta, sõt azt mondta, hgy ne igen fürdessük a kutyát.
Most nagyon elgondolkoztam ezen a Luposan lupoderm nevü táplálék kiegészítõn.. Van még valakinek errõl valami tapasztalata? Tényleg olyan látványos eredményt lehet elérni vele, mint ahogy írtad Erzsi? (remélem nem haragszol meg a tegezésért)

Ildikó
Avatar
csiil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: PeppeNero » szer. ápr. 04, 2007 9:42 pm

Sziasztok! Nekem sharpeieim vannak, egyikükön kialakult egy súlyos homloklebeny mûtét után a szõrtüszõ atka. Taktikkal fürdettük, de ami igazán használt az az : Ivomactin injekció (ez azonban egy veszélyes szer, van olyan fajta aminél súlyos következményei vannak). A sharpeinél nagyon hatásos és ártalmatlan. Kérdezzétek meg az orvosotok, hogy az általatok tartott fajtánál mi a tapasztalat mert ha valami ez használ. A taktikot jó alaposan be kell masszírozni a bõrbe ammennyyire csak lehet és a kutyán hagyni, nem lemosni!! Én ráhajszárítóztam a kutyára, így nem tudta lenyalogatni.
Ha érdekel valakit a honlapomon vannak képek a kutyusom gyógyulásáról és képek az atkájáról: www.peppenero.atw.hu (ezen belül Hobby kutyáink- Hugo betegségei-képek) Nagy puszi a betegeknek és mielöbbi gyógyulást!!
Ja, és a szõrtüszõ atka gyógyítható, pontosabban teljesen tünetmentessé tehetõ, csak immunrendszerét kell megerõsíteni, a tüneteket kezelni és ha az immunrendszer nem gyengül le akkor pápá atka:)
Avatar
PeppeNero
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: csiil » szer. ápr. 04, 2007 10:05 pm

Köszi Rita! Felírtam a szer nevét, holnap ha megyek a dokihoz meg is kérdezem tõle.
Gratulálok a honlaphoz, és a gyönyörû kutyusokhoz.. (shar-pei imádó vagyok.. :)
Mégegyszer köszi
Ildi
Avatar
csiil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: csiil » szer. ápr. 04, 2007 10:13 pm

Most néztem meg Hugó kálváriáját.. Úristen.. Szegény.. Hogy bírtátok ezt lelkileg? Mi mindent átélt szegényem.. De gyönyörû kutyus!! Le a kalappal elõtte/és elõtted is! Stramp kis legény lehet...
Szép a többi kis rácos is!
Avatar
csiil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: PeppeNero » csüt. ápr. 05, 2007 12:21 am

Köszönjük szépen (kutyik nevében is :) )
Hugóca stramm kisfiúcska, bár a jelleme megsínylette, kimaradt a gyerekkora. Remélem sikerrel jártok a dokinál!
Írd majd meg mit mondott! X-be a kezem értetek és minden kis beteg buksira!
Rita
Avatar
PeppeNero
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: csiil » csüt. ápr. 05, 2007 5:16 pm

SZiasztok!

Mi ma voltunk a dokinál, és úgy néz ki, hogy most ez nem az atka (éventen 2-3x mindig elõjön), hanem ez most \"csak\" allergia... Kaptunk szurit, vitamint, meg megin a Flucinar (Flucinac, nem tom, valami ilyesmi) kenõcsöt.
De pár nap múlva megyünk vissza,hogy tényleg csak allergia-e.
Viszont ezt a luposan-t meg fogom rendelni neki. A doki még ajánlotta a tojássárgáját nyersen, hogy ez jó a szõrre. Mit gondoltok??
Avatar
csiil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég