szőrtüszőatka

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Petra22 » vas. szept. 05, 2010 5:29 pm

Sziasztok!Nekem egy 4 hónapos Cane Corso kölyök kutyusom van!1 hónapja megtámadta a szőrtüszőatka!Ínjekciót kapott és heti egyszer kell fürdetnem egy bizonyos Neocidol oldattal és higyjétek el,hogy nagyon jó,mert azóta nincs neki piros daganat a testén és gyönyörű a szőre!Nem vakarozik,és nem hullik neki!Még kell egy ideig vele fürdetni és még egy ínjekció vár rá,de megéri!Próbáljátok ki!
Avatar
Petra22
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: vas. szept. 05, 2010 5:23 pm

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Dayanne » csüt. jan. 27, 2011 2:39 pm

Sziasztok!
Az én 9,5 éves cocker spánielom is szőrtüszőatkás. Karácsony előtt kezdődött a dolog, kaptunk rá antibiotikumot, Plerasan szirupot, és taktik-ot. Sajnos a füleiben is találtak daganatokat, ezért ki kellett venni a hallójáratot, egyszerre csak az egyik füle volt operálva (még karácsony előtt). Január folyamán akartuk a másik fülét, de rosszabodott a bőre állapota. Elkezdődött a pofiján, hullott a szőr, aztán egyre sebesedett...mostanra már több helyen is sebes, és vérzik (nem folyamatosan), kaptunk megint taktikot, szirupot is szedi azóta, de nincs javulás:( már kezdünk nagyon kétségbe esni, hogy nincs kiút...eddig étvágya is volt, de mostmár alig eszik,úgy kell belétuszkolni, a járása is nehézkes :cry: a fórumot olvasva, mindenkinek fiatal kutyussal volt ez a probléma...Akad olyan is akinek idősebb kuttyal volt ilyen?! Örülnék ha válaszolna :( előre is köszi!
Dia
Avatar
Dayanne
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: csüt. jan. 27, 2011 2:09 pm

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: livelygolden » csüt. jan. 27, 2011 4:13 pm

Dayanne írta:Sziasztok!
Az én 9,5 éves cocker spánielom is szőrtüszőatkás. Karácsony előtt kezdődött a dolog, kaptunk rá antibiotikumot, Plerasan szirupot, és taktik-ot. Sajnos a füleiben is találtak daganatokat, ezért ki kellett venni a hallójáratot, egyszerre csak az egyik füle volt operálva (még karácsony előtt). Január folyamán akartuk a másik fülét, de rosszabodott a bőre állapota. Elkezdődött a pofiján, hullott a szőr, aztán egyre sebesedett...mostanra már több helyen is sebes, és vérzik (nem folyamatosan), kaptunk megint taktikot, szirupot is szedi azóta, de nincs javulás:( már kezdünk nagyon kétségbe esni, hogy nincs kiút...eddig étvágya is volt, de mostmár alig eszik,úgy kell belétuszkolni, a járása is nehézkes :cry: a fórumot olvasva, mindenkinek fiatal kutyussal volt ez a probléma...Akad olyan is akinek idősebb kuttyal volt ilyen?! Örülnék ha válaszolna :( előre is köszi!
Dia


Szia,

bizonyítottan atkás a kutya? Találtak bőrkaparékban atkákat? Vagy csak a tünetek voltak hasonlóak? (mert akkor lehet más is a háttérben)

Az atkák kikezelése 10-18 hetes folyamat, mellette igényel kiegészítő kezelést is, antibiotikumot a másodlagos fertőzésre stb
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Dayanne » pén. jan. 28, 2011 7:13 pm

Szia Livelygolden!

Köszi a reakciót!
Igen szőrtüszőatka, saját szememmel láttam a kis rohadékot a mikroszkóp alatt. Most másodszorra nem kapott antibiotikumot, csak szirup, taktik, fürdés a spec. samponnal. Szerencsére az étvágya még jó. Igen, olvasgattuk, hogy ez hosszadalmas procedúra. Mi azért ijedtünk meg, mert már sebei vannak, elég sok helyen és véreznek. Szerinted még ez is gyógyítható ilyen korú kutyusnál?! Meg azt se tudjuk hogy a másik fülét operáltassuk e ilyen állapotban.

Udv: Dia
Avatar
Dayanne
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: csüt. jan. 27, 2011 2:09 pm

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: livelygolden » pén. jan. 28, 2011 10:13 pm

Dayanne írta:Szia Livelygolden!

Köszi a reakciót!
Igen szőrtüszőatka, saját szememmel láttam a kis rohadékot a mikroszkóp alatt. Most másodszorra nem kapott antibiotikumot, csak szirup, taktik, fürdés a spec. samponnal. Szerencsére az étvágya még jó. Igen, olvasgattuk, hogy ez hosszadalmas procedúra. Mi azért ijedtünk meg, mert már sebei vannak, elég sok helyen és véreznek. Szerinted még ez is gyógyítható ilyen korú kutyusnál?! Meg azt se tudjuk hogy a másik fülét operáltassuk e ilyen állapotban.

Udv: Dia


SZia,

igazából az a rossz ebben, hogy akkor tudnak elszaporodni, ha az állat vmi miatt legyengül és ez még tovább gyengíti őket (immunszupresszív hatású). Ördögi kör. Gondolom a kora se segített, meg lehetett még valami más is a háttérben.
Viszont nem olyan idős a kutya, hogy ez indokolná az elengedését (persze nem kölyök már, de ez még nem számít túlzottan öregnek:-))
Én azt tanácsolnám, keressetek fel egy bőrgyógyászt, pl. az egyetemen Tarpataki Noémit, ő tud tanácsot adni nektek! Minden egyes eset más és más, neki tapasztalt szeme van már a dolgokhoz.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: cercera » vas. jan. 30, 2011 11:33 am

Sziasztok!
Végigolvastam az összes hozzászólást a témához. Nekünk is hasonló gondjaink voltak. Kb. fél éves korában Mollykának, aki mini törpe tacskó, egy foltban az oldalán kihullott a szőre. Kimetszettek egy darabot a bőréből és a szövettani vizsgálat során megállapították a szőrtüszőa-kórt. Injekciós kúrán és több Stronghold cseppen voltunk túl, mire elmúlt és a szőr is visszanőtt. Nem kellett viszont fél év és ismét előjött az atka okozta szőrhullás, ami azonban már nem az oldalán, hanem a kis mellső lábain jelentkezett a hónalji részen és a kis mellkasán. Ez viszont már nem csak a szőrhullás volt, hanem gennyes hólyagok is keletkeztek a bőrén. Ugyanez a gyógyszeres-injekciós folyamat játszódott le, kiegészítve a Béres Minera cseppekkel, amiket azóta is szedünk. A szőre minden lábacskáján azóta is ritkás, állítólag a tacsiknál vagy egy örökletes kopaszság, ami viszont a hasi részt és a nyakat érinti. Mollykának azonban a combjai külső részén és ugyanúgy a mellső lábainál is ritkás a szőre. Lehet ez tényleg az, viszont bármikor, ha az immunrendszere akár csak egy hányástól vagy hasmenéstől legyengül, máris visszatérhetnek az atkák. Ez ellen szeretnék egy bizonyítottan hatásos és bevált immunerősítő módszerre javaslatot kérni. Már szinte rettegésben élünk az atkáktól és az újabb szőr- és egyéb problémáktól.
Köszönettel: Réka
Avatar
cercera
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: vas. jan. 30, 2011 11:15 am

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: livelygolden » vas. jan. 30, 2011 6:37 pm

cercera írta:Sziasztok!
Végigolvastam az összes hozzászólást a témához. Nekünk is hasonló gondjaink voltak. Kb. fél éves korában Mollykának, aki mini törpe tacskó, egy foltban az oldalán kihullott a szőre. Kimetszettek egy darabot a bőréből és a szövettani vizsgálat során megállapították a szőrtüszőa-kórt. Injekciós kúrán és több Stronghold cseppen voltunk túl, mire elmúlt és a szőr is visszanőtt. Nem kellett viszont fél év és ismét előjött az atka okozta szőrhullás, ami azonban már nem az oldalán, hanem a kis mellső lábain jelentkezett a hónalji részen és a kis mellkasán. Ez viszont már nem csak a szőrhullás volt, hanem gennyes hólyagok is keletkeztek a bőrén. Ugyanez a gyógyszeres-injekciós folyamat játszódott le, kiegészítve a Béres Minera cseppekkel, amiket azóta is szedünk. A szőre minden lábacskáján azóta is ritkás, állítólag a tacsiknál vagy egy örökletes kopaszság, ami viszont a hasi részt és a nyakat érinti. Mollykának azonban a combjai külső részén és ugyanúgy a mellső lábainál is ritkás a szőre. Lehet ez tényleg az, viszont bármikor, ha az immunrendszere akár csak egy hányástól vagy hasmenéstől legyengül, máris visszatérhetnek az atkák. Ez ellen szeretnék egy bizonyítottan hatásos és bevált immunerősítő módszerre javaslatot kérni. Már szinte rettegésben élünk az atkáktól és az újabb szőr- és egyéb problémáktól.
Köszönettel: Réka


Szia Réka,

tudod elég nehéz ez a téma. Ugye a kutyák többsége már közvetlen születés után fertőződik, de ha nem gyengülnek le, akkor nem üti ki őket.
Bevált csodamódszer nem létezik. Ők is olyanok mint az emberek, van amelyiknek gyengébb az immunrendszere, van amelyiknek erősebb.
Immunerősítőből valami erősebbet kipróbálhatnátok, Béres nem rossz, de annyira nem is erős. Én VMP-t szoktam adni nekik, ha bármi van.
Mellette próbálhatnál adni valami szőrregenerálódást segítőt is.

Emellett igyekezzetek elkerülni a fertőzésre okot adó dolgokat, legyen mindig időben beoltva az éves kombinált, ha még nem kapott, kapja meg a kennelköhögés elleni vakcinát is (ősszel-tavasszal szinte járványszerűen megy végig a kutyák körében)
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Dayanne » kedd feb. 01, 2011 2:55 pm

Szia Livelygolden!

Talán mintha kicsit javult volna. Vidámabb valamivel, tobbet mozog, ugat is már, a kaját se kell tuszkolni:)...remélem nem esik vissza. Bőrorvosnál voltunk mi is vele. Koszi az ajánlást, de én Szlovákiából vagyok. :)

Udv: Dia
Avatar
Dayanne
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: csüt. jan. 27, 2011 2:09 pm

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd feb. 01, 2011 6:34 pm

Dayanne írta:Szia Livelygolden!

Talán mintha kicsit javult volna. Vidámabb valamivel, tobbet mozog, ugat is már, a kaját se kell tuszkolni:)...remélem nem esik vissza. Bőrorvosnál voltunk mi is vele. Koszi az ajánlást, de én Szlovákiából vagyok. :)

Udv: Dia


Szia,

Így érthető:-) Biztos nálatok is van akkor hozzáértő bőrgyógyász!

Kiegészítésként -ha eddig nem volt - nálatok is hasznos lehet az immunerősítő/bőrregeneráló készítmények alkalmazása.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Re: szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Dayanne » hétf. márc. 07, 2011 1:24 pm

Sziasztok!

Bocsi, kicsit eltűntem. Nah már majdnem egészen rendben vagyunk, még járunk kontrollra amíg két alkalommal a törlet nem lesz negatív. Már a szőre is szépen nődögél :) Azért van vmi ami aggaszt: sokszor megfigyeltem, h mintha elvesztené az egyensúlyát, elernyednek a lábai és kezd dőlni...aztán észreveszi magát, s mintha mi se történt volna. Nem tudom mire véljem ezeket a tüneteket.

További szép napot mindenkinek:)

Üdv:

Dia
Avatar
Dayanne
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: csüt. jan. 27, 2011 2:09 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég