szőrtüszőatka

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: fejes78 » csüt. aug. 28, 2008 8:32 pm

Sziasztok!
Nekem a 4 hónapos boxerem lett atkás.
Mi a NEOSTOMOSAN-nal fürdetjük hetente és kapott még két oltástis.
Béres-csepp vitamint adok még neki.
Kép
Avatar
fejes78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: madaraspusztai » szer. okt. 01, 2008 3:35 pm

A fürdetés magában nem vezet eredményre csak ha az oltást is megkapja.Taktik+ 2 oltás.
Avatar
madaraspusztai
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: leila.shaba » vas. okt. 05, 2008 4:21 pm

Szia Gábor!

Az oltás nevét megtudnád írni, mert mi már több hete fürdetjük a kutyust, hol szépen visszahúzódik, hol kiújul a betegség.
Köszönjük a segítséget! Kép
Avatar
leila.shaba
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: leila.shaba » vas. okt. 05, 2008 4:22 pm

Szia Gábor!

Az oltás nevét megtudnád írni, mert mi már több hete fürdetjük a kutyust, hol szépen visszahúzódik, hol kiújul a betegség.
Köszönjük a segítséget! Kép
Avatar
leila.shaba
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: bullangel » kedd okt. 21, 2008 8:31 am

helloo! hogy állsz az atkás kutyival? Majd jelentkezz már az emilcímemem légyszí. Kép
Avatar
bullangel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: bullangel » kedd okt. 21, 2008 8:35 am

Van egy olyan oltóanyag, aminek a neve CONVENIA. Sajna elég húzós az ára, de általában a szõr bõr és egyéb felülfertõzéses dolgokat csodálatosan helyre kapja. Nekem a pofáján alakult ki atka, sehol máshol szerencsére/kopp-kopp/ 2x kapott ebbõl az oltóanyagból és nagyon szépen helyrejött. Jelentkezzen valaki, akinek gombás fertõzése volt a kutyán. Kezelés..stb...Biocan M az nulla, azt ne is mondja senki nekem ötletként. Kép
Avatar
bullangel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: bullangel » kedd okt. 21, 2008 8:39 am

Na szóval én itt valahol olvastam, hogy Lupoderm, meg a Bewitalnak a Cani immunja.. Nagyon jóóóó! Én emelett még adom az Aloe Echinaceát illetõleg az Omega 3 kapszulát. /FLP/ Nekem nagyon beváltak ezek a szerek. Egy tény, valahol olvastam, hogy a Neostomosant használta valaki atkára, de az NEM JÓÓÓ RÁÁ. Erre figyeljetek. Az csillapítja a felülfertõzõdést, de magát a bajt nem szünteti meg. Jelentkezzen az emilen kérem, akinek gombás és atkás gondja megoldódott a kutyáján. Köszönöm Kép Kép
Avatar
bullangel
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Pipi » csüt. okt. 23, 2008 11:16 am

Sziasztok,
mi kigyógyultunk. Taktikkal fürdettem elég sokáig, az önmagában nem segített. aztán kapott Pleasan nevû immunerõsítõ szirupot, az igen jo. abbol kiszedett 3 üveggel. közben adtam neki a Luposan lupodermet, és Trovet táppal etetem, miota kezelték, allergiás és bõrproblémákal élõ kutyáknak adják, állatorvosi táp. elég drága, de szerintem nagyon jo. halas, a kutyi is imádja. a luposantól nekünk ugy 2-3 honap mulva lettek láthatóak az eredmények, semmi olyan, amit igérnek, hogy 3-4 nap. hosszu ideig adtam, mig jobb lett. már nincs atka, bár még mindig nem olyan dús a szõrzet a lábon, mint a test egyéb helyein, de a lényeg, hogy már eltûnt az atka. ja, még annyi, ritkán fürdetem, de ha igen, akkor speckó kénes samponnal, ami bõrbetegségre valo, és amint az Évától megtanultam, ha már hajszárítózni vagyok kénytelen, akkor a fújás elõtt bepermetezem kicsit Glis Kur védõolajjal, nehogy eltörjön a szõre. most ennyi jut csak eszembe, mi majd egy évig ezzel küszködtünk, rengeteg fajta orvos, orvosság és kúra van mögöttünk. volt idõ, hogy már agyon elkeseredtem, de végül az ötödik orvos segített rajtunk.
a fekete törpeschnauzer az én kutyám, a bulldog haverkutya. de õt is imádjuk.
Kép
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Bea87 » vas. okt. 26, 2008 5:06 pm

Sziasztok!
Van egy 1,5 éves német vizslám. Nemrég különbözõ helyeken, a hátán a nyakán egymástól viszonylag távol sebek jelentek meg rajta. Elég csúnyák, kb. 5Ft-os nagyságúak. Viszketnek, és \"levelnek\". Az állatorvos azt mondta, hogy valószínûleg kezdõdõ szõrtüszõ atka.
Nagy segítség lenne, ha le tudnátok írni, a ti kutyáitoknál hogy kezdõdött. Macskáim is vannak. Átterjedhet rájuk?
Avatar
Bea87
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:szőrtüszőatka

HozzászólásSzerző: Pipi » kedd okt. 28, 2008 11:44 am

szia Beatrix,
Nem akarlak elriasztani, de ha már „level“, ahogy te fogalmazod, akkor az már nem kezdõdõ. nekem nem volt ilyen súlyos, csak itt-ott megritkult a szõr és a fekete helyett szürkés lett az aljszõrzet. azt egy orvos sem jelentheti ki vizsgálat nélkül, hogy atka. ki kell vizsgálni. ne hagyagold el, a kutyád érdekében mondom ezt. nekünk csak „kölyökkori“ szõrtüszõatka volt a diagnozis, ami abbol ered, hogy az anyjátol kapott tejben nem volt annyi immunanyag, ami elég lett volna, hogy kialakuljon az egészséges saját immunrendszer, ezért nem tudott védekezni az atka ellen egyedül. be kellett segíteni. de elõször az immunrendszert kell rendbetenni, s ha az okés, akkor a kutya már maga is legyõzi az atkát, mert megerõsödik. remélem, érthetõen fogalmaztam. mi majd egy évig gyúgyítottuk a kutyát, nagy kálvária volt. most két éves és 5 honapja tünetmentes, ám ennek ellenére nagyon figyelek rá és szõr-bõr vitamint, antiallergén kaját adok neki. mert az ördög nem alszik.
amikor elõször voltunk vele ezzel orvosnál, õ mutatott nekem egy könyvet, amibe le volt rajzolva egy elfertõzõdött atkás kutya. hát majd a szívem szakadt meg. ha jol tudom, más állatra nem terjed, mivel ez immunologiai betegség. vidd el orvoshoz még egyszer, s ha nem csinál vele semmit, akkor vidd máshoz, míg nem késõ.
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 2 vendég

cron