Szőrbetegségek

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Szőrbetegségek

HozzászólásSzerző: Totó » pén. jan. 13, 2006 5:44 pm

Üdvözletem mindenkinek!

Van egy négy éves keverék kutyám, az Illatos úti menhelyrõl. A kutyust kölyökkorában hoztuk el, nappal többnyire kint van a kertben, éjjel viszont lakásban. Néha nagyon hullik a szõre, ami nem túl hosszú. A kutyus 20 kg súlyú.
Az állatorvos megállapította, hogy pajzsmirigy betegsége van, erre rendszeresen szed is gyógyszert.
Néha azonban ennek ellenére nagyon hullik a szõre, a bõre pedig korpás.
Kérdésem, hogy valaki találkozott e már hasonló problémával?
Illetve van e vmi tanácsuk, hogy milyen táplálék tesz jót a kutya szõrének?
Az én kutyám száraz tápot kap, orvosi tanácsra, nem is akármilyen márkát..
Avatar
Totó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szőrbetegségek

HozzászólásSzerző: Totó » hétf. jan. 16, 2006 4:41 pm

Szia Éva!

Igen az orvos megvizsgálta, volt vérvétel is. Az alapján mondta a diagnózist. Az orvos a kutyámnak az Acana nevû tápot ajánlotta. Mi a véleményetek errõl a márkáról?
Avatar
Totó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szőrbetegségek

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. jan. 16, 2006 9:43 pm

Az Acana tudtom szerint nagyon jó. Én soha nem etettem még,de eddig mindenki dicsérte.
Érdemes megpróbálni, de azért én a kiegészitõket nem vetném el.
Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szőrbetegségek

HozzászólásSzerző: PeppeNero » szer. feb. 15, 2006 2:39 pm

Szia!
Nagyon jó szõr regenálok vannak már, állatorvos is biztos segít!Lehte,hogy a táp, próbálj ki másikat de hosszabb ideig.
Avatar
PeppeNero
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szőrbetegségek

HozzászólásSzerző: Ela » kedd feb. 21, 2006 3:20 pm

Jonapot kivanok!
Lehet, hogy kutyajanak valami vitamin hianya van. Ha lesz ra alkalom, kerdezzek ezt meg allatorvosuktol.
Udvozlettel, Alzbeta
Avatar
Ela
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szőrbetegségek

HozzászólásSzerző: Maja » vas. feb. 26, 2006 12:15 pm

Mi Mollyt,Eukanubával etetjük az orvos tanácsára,mivel nagy kutya.s most nõ,ezért ilyenkor jó tápra van szükésge.De kap Friskiest is,meg Darlingot.Szerintetek jók ezek a tápok?

Lehetséges,hogy a menhelyen szedett össze valamit a kutyád.Bár ha kölyök korában még nem volr erre utaló jel,akkor ezt is ki kell zárni.Ez bizony egy komoly bõrbetegség lehet!Sok sikert,és gyógyulást!:)

Itt van az én kis Mollym! Kép
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szőrbetegségek

HozzászólásSzerző: Rattler » hétf. máj. 08, 2006 8:27 am

Szerintem sincs komolyabb baja, esetleg túl száraz lehet a lakás levegõje, kicserélném a fekhelyét, tennék rá bolhairtót, /nem nyakörvet/ . De az etetés lehet a legfontosabb. Nem tudom mit adott az orvos, én a Hill~s tápok közül keresném a neki valót. Bár ez nagyon drága, de egy kiskutyának azért sokáig elég.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szőrbetegségek

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. máj. 11, 2006 9:00 pm

Szia Miranda!

Én nem fürdetném meg embernek készült samponnal, Inkább a kölyöksampon lenne jó.
Adhatsz neki tojást, de még nagyon kicsi, nehogy hasmenése legyen. Próbáld meg és ha a széklete nem változik jelentõsen, akkor hetenként max 3x adj. Még belsõ bõrápolásra nagyon jó lenne ha a közbensõ napokban megpróbálnál adni neki 1 kávéskanálnyi olajat. Én egy idõben rendszeresen adtam a kutyáimnak a kajára 1 evõkanál oliva olajat és nagyon jól néztek ki.
A picinek kávéskanállal is csak szûken.
Ezek nem fognak ártani, csak azt kell figyelni, hogy ha higul a széklet, akkor szüneteltetni kell.

A Hill\'s táp drága, ezért csak a legjobb állatorvosi rendelõkben lehet kapni.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szőrbetegségek

HozzászólásSzerző: miranda16 » hétf. máj. 15, 2006 12:49 pm

Szia Éva!
Köszönöm a tanácsaidat, mindenképp kipróbálom! Vettem a patikában kutyák számára direkt érzékeny hámló bõrre sampont, azzal fürösztöttem, mintha jobb lenne a bõre és kevésbé vakarózna, de nem annyira látványos a dolog.
Szia:
Miranda
Avatar
miranda16
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Szőrbetegségek

HozzászólásSzerző: edina » szer. máj. 24, 2006 9:26 am

A mi 5 hónapos beagle kutyánkon rózsaszín foltok jelentek meg a pocakján vagy 1 hete és szerintem nôtt is a területe és eléggé viszket is neki. Tápot nem váltottunk, a fekhelyén kb. naponta váltom a takarót, de eléggé száraz bent a levegô. Lehet, hogy attól? Kenjem neki valamivel?
Ha valaki tud segíteni, írjon
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron