szobatisztaság újra

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

szobatisztaság újra

HozzászólásSzerző: misstika » vas. márc. 26, 2006 9:17 am

Sziasztok!

Én most írok elõször, és remélem, lesz olyan nálam tapasztaltabb kutyabarát, aki segít megoldani a problémámat. Tacskóm most lesz 6 hónapos. Bérházban tartjuk, és még csak \"fél\" szobatiszta. Ugyanis azt már 1-2 hónapja szépen megtanulta, hogy a nagydolgát kint-lnet végezze, de a pisiléssel más a helyzet. Ha lent vagunk, pisil, megdicsérem, rendben van. De ha elmegyek dolgozni, vagy éjszaka van, akkor szinte mindig bepisil. Gondoltam elõször azért, mert fél egyedül, vagy meg akarja bosszulni, hogy elmegyünk otthonról, de ha csak 2-4 órát vagyok távol, akkor nem pisil be. Viszont ha 6-8-at, ill. éjszaka mindig odasikeredik. Próbáltuk már megszidni-de hát nem látom ,mikor pisilt be, így utólag meg nincs értelem, -ecettel felmosni-valaki javasolta...-de semmi nem vált be. Ráadásul nem is egy helyre jár, hanem az elõszobában, ahova sikeredik. A kõ már rettenetesen néz ki, én meg türelmetlen vagyok, mert hogy fogja megtanulni, hogy nem szabad, ha nem látjuk...
Adjatok tanácsot!
Kriszta
Avatar
misstika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:szobatisztaság újra

HozzászólásSzerző: nelli » vas. márc. 26, 2006 3:24 pm

Szia! Mi úgy próbáltuk a dolgot megoldnai, hogy 3-4 óránként levittünk. Így azért minimalizálódott a balesetek gyakorisága. És most már teljesen szobatiszta a 3 hónapos shar pei-em. Este felébresztett minket, és hajnali 2-3 -kor is kabát és mentünk. fárasztó idõszak volt. De ki kell bírni . Mi sem bántottuk soha. Olyan azért volt, hogy késõn szólt, és mire felvettem volna akabátom,már curgott a kõre, akkor hangos fujjolás szidás, és rohanás le a fûbe.
Kitartás! Remélem sikerrel fogsz járni.

Nelli
Avatar
nelli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég