Szobatisztaság

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: totóbaby » csüt. márc. 02, 2006 12:55 pm

Sziasztok! Nekem is lenne még egy kérdésem a szobatisztasággal kapcsolatban. 3 napja van nálunk,egy 7, 5 hetes igazi kis rosszcsont westie baby. Bár elég sok fórumot és szaklapot elolvastam a szobatisztasággal kapcsolatban, alkalmazni valahogy mégsem sikerül. A kis rosszaság már tudja, hogy mit szeretnék a dobozzal, aminek csak egy pici pereme van meghagyva, és van már benne pisi szagminta is, de õ jobban élvezi a kergetõzést, minthogy oda végezze a dolgát. Tudnátok nekem tanácsot adni, hogy hogyan lehetnék eredményesebb? Mert így a lakás legkülönbözõbb pontjaira sikerül a csomi és a pisi, és ez igy eléggé tarthatatlan. Viszon éjszaka egy magas peremû dobozban alszik, megelõzve a baleseteket, és arra már van igénye, hogy ne piszkítson maga alá, mert akkor jelez, kiviszem a járólapos részre, viszont ott oda végzi dolgát, ahová éppen sikerül. Hogyan tudnám neki megtanítani, hogy hová kell \"alkotni\"? Esetleg léteznek valamilyen cseppek vagy szerek is ilyen esetekre? Elõre is köszi a segítséget!
Avatar
totóbaby
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Maja » csüt. márc. 02, 2006 1:55 pm

Szia Tímea!Mindednki küszködik evvel a próblémával.Szerintem még ha vannak is ilyen cseppek,ne használd,hisz ki tudja,lehet hogy ártana a kutyádnak.Mivel csak 3 napja van nálatok,a probléma a következő:
Egyszerűen még az alatt a stessz alatt va,hogy elkellett szakadnia a mamájától.Épp ezért,nah meg mert még kölyök,nem tudja írányítani,hogy mikor kell mejd neki elvégeznie a dolgát.Lehet,hogy abban a pillanatban tudja meg,amikor már nincs idő betenni a dobozba.Nekem egy 3 és fél hónapos golden szukám van,Molly.Mi is küzködtünk evvel a problémával.Ám de pár hét múlva,már tudta,hogy nagy szidást kap,ha bent végzi el a dolgát,ezért mindig jelez,ha kell neki.De ha mi erre nem reagálunk rögtön,nem piszkít oda!Megvár minket.Nekünk ugyan kertes házunk van,de ha ti panelban laktok,akkor is megléehet oldani.Egyszerűen ilyenkor nem lehet mit tenni!Pár hét múlva be áll,és akkor mind kettőtöknek jobb lesz!Sok sikert!Majd ha esetleg tudsz,tegyél fel lécci a kutyidról képet!:)Csak türelem kell hozzá!

Emese&Molly
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. márc. 02, 2006 4:57 pm

Timea!

Emesének teljesen igaza van. Legalább 3-4 hétre lesz szükség, hogy valamit megértsen ebbõl a gondból. Persze azért csak igyekezzetek figyelni és a megfelelõ helyre tenni. Õ még nagyon picike, és Ti sem ismeritek még a viselkedését. Nem látjátok azt a pillanatot amikor fel kell kapni.
Mást nem tudunk irni, mint amit eddig visszaolvashatsz a fórumban. Türelem!!!

Juhász Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Yorkie girl » csüt. márc. 02, 2006 5:45 pm

Szijja! Én kapok nyár elején egy Yorkshire terriert!És én ugy fogom szobatisztaságra nevelni:nekünk emeletes házunk van, és amig nem szobatiszta addig lent lesz és vele fogok aludni! Én délután fogom kivinni wc-tetni. És almot rakok a házba. Ha kíváncsi vagy a többire akkor irj nekem!! Kép
Avatar
Yorkie girl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: zsupszo » csüt. márc. 02, 2006 10:32 pm

olyan aranyosan elképzelitek, hogyha lesz kutyátok, akkor hogy, s mint bántok majd vele..föleg szobatsiztaság terén..nekem is voltak elképzeléseim, hasonlo, mint a tied , csakhogy a kutyák \"tojnak\" rá, azaz össze vissza inkább.
nekem is voltak \"almos\" terveim, meg hogy lemegyek vele..csakhogy a kutya nem igy akarta. oda sikerült a kaki, ahova ö gondolta, söt az almot eljátszotta..kaparta, széthordta..igy az nem jött be.. probáltuk a pelust..azt kikerülte, mintha valami mérgezõ anyag lenne.. szóval mindeféle könyv, tanács, meg okoskodás kudarcot vallott..aztán eccercsak fogta magát a kutyu, és szonélkül szobatiszta lett.azt vettük észre, kevesebbet pisil kakil, és megvarja mig lemegyünk vele. de ehhez el kellett telni 5 honapnak.. és azért még nagy nagy ritkán sikerül a lakásba csurgatnia.. rendben van, hogy szoktatni kell a kutyut a sz.tisztaságra, de azért nekik is fel kell nöniük agyilag, hogy azzá váljanak..titeket is hiába ültetett sürün az anyukátok bilire, mégsem váltatok egyik naprol másikra pelenkanélküliekké. szoval lányok fiuk..valoban TÜRELEM.. és a másik, ne akarjátok görcsösen a sz.tisztaságot, mert a kutyu ezt megérzi, és márcsakazértis....tudjátok..mint a gyerekek..

igy pisil egy illedelmes kisbigli.. Kép
Avatar
zsupszo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Edith » pén. márc. 03, 2006 8:03 am

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogyha megtörtént a \"baj\" azt mivel lehet egyszerûen felszedni? Itt most a kakira gondolok.

Elõre is köszi!!

Edit (egy leendõ yorki tulajdonos) :))))
Avatar
Edith
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » pén. márc. 03, 2006 8:18 am

Szia Edit!

Mi többrétegû szilviával szoktuk felszedni.
Bár mostanában (lekopogom!) minden a pelusra megy ha nem vagyunk otthon azt utána összehajtjuk és mehet a kukába az udvarra egy szatyorban!
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Edith » pén. márc. 03, 2006 12:35 pm

Köszi Csilla! Majd azzal próbálkozom :)))
Avatar
Edith
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Rattler » pén. márc. 03, 2006 6:09 pm

Sziasztok!

Ehhez persze arról is gondoskodni kell, hogy ugy és olyan táplálékkal legyen etetve a csöpp kutya, hogy a végtermék ne olyan legyen mint a \"csokifagyi\", hanem egyben maradó. ugy nem tudja szétkenni és könnyen összeszedhetõ.
Bocs, ez a fiam kiszólása szokott lenni.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: nelli » pén. márc. 03, 2006 6:51 pm

Sziasztok! Akkor én szerencsésnek mondhatom magamat! Van egy 3 hónapos shar pei-em, aki ha teheti a szabadban végézi el a dogait. Persze a mi hibánkból van rá precedens, hogy nem sikerül,(nem visszük le idõben. A tv-ben azt hallottuk egy mûsorban, hogy 3 óránként nagy valószínûség szerint pisilni fog a kölyök. Mi ha tehetjük 4-5 óránként visszük le. De ha elmegyünk hosszabb idóra, akkor elötte megint, és hazaérkezésünk után azonnal. Sót beosztva, mikor melyikünk kel korábban, és fekszik le késöbb, eszerint visszük le még hajnalban , akár 1-2 órakor is. Ennek eredményeképpen, pisi idõnként az ejtó elötti könnyen tisztítható szónyegre, kaksizni még nem kaksizott a lakásban.
Avatar
nelli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég