Szobatisztaság

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Arany Zita » kedd szept. 11, 2007 3:14 pm

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Befogadtunk egy kb. 2-3 hónapos kiskutyust. Eleinte mindíg egy helyre pisilt, de egy hete minden nap az ágyra is. Nem tudna valaki segíteni abban hogy ezt vajon miért is csinálja, és hogyan tudnám róla leszokatni? Ha megszidom érte nem használ.
Előre is köszönöm.
Avatar
Arany Zita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Zsanee » kedd szept. 11, 2007 5:11 pm

Szia Zita!
Nekünk is ezt csinálta, aztán mivel elfogyott a tiszta takarónk így kénytelenek voltunk azzal aludni, amit már lelkesen megjelölt. Ahol érzi, h ott a szaga, oda nem pisil...Legalább is nekünk bejött. Nálunk is az ágyban alszik, már a takarók is tiszták, de mivel érzi a saját szagát, hiszen minden nap ott fexik, így nem érez késztetést, h újra lepisiljen mindent.
Meg már lassan 5 hónapos, egy idő után felfogja, ha meg van szidva érte! Okosak, csak türelem kell hozzá, meg fogja érteni a Tiéd is!
Avatar
Zsanee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Arany Zita » szer. szept. 12, 2007 4:30 pm

Szia Zsani!

Már itt is hasonló a szitu....ráadásul a matracból nem is tudom teljesen kitakarítani, ennek ellenére minden nap odapisil. Hát akkor marad a türelem...
Köszönöm a segítséget!!
Avatar
Arany Zita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Arany Zita » szer. szept. 12, 2007 4:35 pm

Szia Zsani!

Az elõbb el is felejtettem gratulálni a kutyusodhoz! Gyönyörû. Nekem is van egy Francis Bulldogom.. Õ már úr... most novemberben lesz 9 éves. Legyen Neked is annyi örömöd benne, mint nekem!
Avatar
Arany Zita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Zsanee » szer. szept. 12, 2007 5:21 pm

:) Köszönöm szépen! Minden percet élvezek, amit vele töltök! Tündéri kutyus...és lehengerlõen tud bocsánatot kérni!! :DDD
Hallottam egy olyan megoldást is, ha odapisil ahová nem kéne, fogod megszidod, és utána egy kis ideig átnézel a kutyán, tudomást sem veszel róla. Tysont ez halálosan kiborítja, és már megérti, h rosszat tett.
Avatar
Zsanee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Arany Zita » szer. szept. 12, 2007 7:25 pm

Megpróbálom. Bár tudja hogy rosszat csinál. Ha felfedezem a kis foltot az ágyon, hanyatt-homlok menekül elõlem. De most az is divatos, hogy ha megszidom játszani kezd. Nem veszi komolyan. De bántani nem szeretném. Hát.... majd csak kialakul. De mindenképpen kipróbálom az átnézõs dolgot. Köszi a tippeket. Fura, mintha õlenne az elsõ kutyám. A bulldoggal nem volt semmi ilyen probléma. Õ inkább borzasztóan makacs és nevelhetetlen. :))
Avatar
Arany Zita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. szept. 13, 2007 9:19 am

Ha meg tudod oldani, takard le az ágyat újságpapirral, az csörög alatta, és talán el megy a kedve rámenni.
Nem utólag kéne a foltot felfedezni, hanem kilesni, mikor csinálja, akkor rárontani, hangosan és mérgesen felkapni és lelökni.


Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Arany Zita » csüt. szept. 13, 2007 12:30 pm

Szia Éva!
Köszönöm atippet! Kipróbálom. Sajnos nem vagyok mindíg itthon, ezért nem tudom állandóan figyelni. És általában akkor csinálja amikor nem vagyunk itthon.
Avatar
Arany Zita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Rattler » csüt. szept. 13, 2007 1:23 pm

És mi van, ha arra az idõre amig egyedül van, kizárod a kérdéses szobából? Akkor mit fog kitalálni?
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Arany Zita » pén. szept. 14, 2007 8:50 am

Elintézi a nappaliban lévõ garnitúrán. Onnan sajnos nem tudom kizárni. Nem tudom miért csinálja. Ráadásul csak oda, ahol én ülök vagy fekszem. A férjem oldalát \"szabadon\" hagyja.
Avatar
Arany Zita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Következő

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron