Svájci Fehér Juhász

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Svájci Fehér Juhász

HozzászólásSzerző: steve » vas. okt. 08, 2006 1:44 pm

Sziasztok!

Erikához hasonlóan nekem is az adta meg a kezdő lökést a regisztráláshoz, hogy érdeklődéssel vegyes döbbenettel olvastam ezen a fórumon a fajtával kapcsolatban eddig megjelent irományokat.

Magamról annyit, hogy lassan 15 éve nem csak ismerem a fajtát, hanem napi kapcsolatban is vagyok velük. Ezen idő alatt legalább ennyi almot láttam megszületni és felcseperedni. Jelenleg két kutyám van. A kanom 6,5 éves, míg a szukám 2,5. Küllemkiállításokon a JUNIOR és FELNŐTT CHAMPION címekig jutottunk, részt vettünk munkaversenyen, van BH-vizsgánk. A helyi kutyakiképző iskola oszlopos tagjaiként rendszeresen tartunk bemutatókat a környék településein. Talán szerénytelenség nélkül állíthatom, konyítok valamit a fajtához. Ezt azért tartom lényegesnek megemlíteni, hogy ne vádolhasson senki sarlatánsággal, ha netán kritikát fogalmaznék meg egyesekkel szemben. :-)))

Kép

A fajta szép, okos, sokoldalúan felhasználható. Miért nem sikerül akkor mégis kitörnünk az ismeretlenségből?! Alig látni néhány egyedet a küllemkiállításokon. Munkaversenyen, bemutatókon pedig nagyítóval sem találni belőlük egyet sem. Sokat gondolkoztam ezen.

Idén sikerült megvilágosodnom, amikor megpróbálkoztam a tenyésztéssel. Ezen az oldalon is adtam fel hirdetést. Már három volt fenn az enyémen kívül. Ez még önmagában nem lenne gond, csakhogy!!! Mindhárom hirdetés származási lap nélkül árulta a kölyköket, közel hasonló árfekvésben mint a törzskönyveseket. Kiállításra csak \"papíros\" kutya vihető. Aki így vesz kutyát, az eleve kizárja magát a fajta életéből és esetenként olyan kutyák nem adhatják a génjeiket tovább hivatalosan, akik amúgy akár a fajta becsületére is válhatnának. Ezek a szerencsétlen kiskutyák nem tehetnek arról, hogy ilyen körülmények közé születnek.

Akik a könnyű pénzszerzés ezen módját választották talán fel sem mérték, milyen károkat okoznak ezzel a becsületes tenyésztőknek, rajtuk keresztül a fajtának. Megjegyzem: szerintem nem is érdekli őket. Ha mindenki arra törekedne, hogy a kölykök ellenőrzött és a szükséges feltételeket teljesítő szülőktől származzanak, - melyek meglétét igazolja a származási lap - bizonyára sokkal többen tudnák kedvenceiket kiállításra vinni. Nagyságrendekkel nőhetne az ismertségünk és bizonyára sokkal több állatbarát választana minket. Ha ...

De ezt hallom minden más fajta kedvelőitől is.

Szerencsére azt veszem észre, egyre gyarapszik azoknak a tábora, akik önzetlenül akarnak tenni M.o.-on a fehér juhászokért. Bízom benne, hogy együtt sikerül ezt a gyönyörű és okos fajtát az őt megillető helyre helyezni a kutyástársadalomban.

Szívesen válaszolok minden kérdésre velünk kapcsolatban. Több száz saját fotó áll rendelkezésre kis- és nagykutyákról, munka közben, szabadidőben. Ezeket kérésre a neten el tudjuk juttatni bárkinek.

Üdv!

Pisti
Avatar
steve
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Svájci Fehér Juhász

HozzászólásSzerző: steve » szer. okt. 11, 2006 7:09 am

Kép
Avatar
steve
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Svájci Fehér Juhász

HozzászólásSzerző: steve » szer. okt. 11, 2006 7:10 am

Kép
Avatar
steve
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Svájci Fehér Juhász

HozzászólásSzerző: steve » szer. okt. 11, 2006 7:12 am

Kép
Avatar
steve
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Svájci Fehér Juhász

HozzászólásSzerző: steve » szer. okt. 11, 2006 7:35 am

Kép
Avatar
steve
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Svájci Fehér Juhász

HozzászólásSzerző: steve » szer. okt. 11, 2006 7:36 am

Kép
Avatar
steve
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Svájci Fehér Juhász

HozzászólásSzerző: steve » szer. okt. 11, 2006 7:37 am

Kép
Avatar
steve
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Svájci Fehér Juhász

HozzászólásSzerző: steve » szer. okt. 11, 2006 7:41 am

Kép
Avatar
steve
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Svájci Fehér Juhász

HozzászólásSzerző: steve » szer. okt. 11, 2006 7:44 am

Kép
Avatar
steve
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Svájci Fehér Juhász

HozzászólásSzerző: Fehér Juhász » szer. okt. 11, 2006 9:56 am

Gratulálok!
Gyönyörû kutyád van!
És még klasszabb, amit \"összehoztatok\" a közös munkával!!
Üdv Erika
Avatar
Fehér Juhász
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Következő

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron