Staffordshire terrier

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:Koni

HozzászólásSzerző: Klaudia » hétf. jún. 18, 2007 8:17 pm

Messze volt ez a jószándéktól.
Egyébként fogalmad sincs sem a fajtáról, sem a fülvágásról, de hiszel amit akarsz. Jah mellesleg ha állatkínzásról beszélünk van néhány videó ha esetleg érdekel....
Egyébként te kezdted a kötekedést, és már ne is haragudj, de eddig még senki nem szörnyülködött hogy húúúúha milyen a kutya füle, aki látta õket, azt is látta hogy semmi baja. És ha nem tetszik ne nézz rá a képre....

Ja még valami, Lui füle tiszta gomba és kosz volt eddig, amióta le lett vágva rendesen szellõzik a füle, és nem õrül meg attól hogy vakargatja.És nem azért volt gombás mert igénytelenül tartottuk, még mielõtt belekötnél ebbe is.
Avatar
Klaudia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Koni

HozzászólásSzerző: Klaudia » hétf. jún. 18, 2007 9:20 pm

Még valami! A kutyák nem beszélnek, de mivel van kutyád gondolom tudod, ha valami baja van, ha fáj valamilye, vagy csak rosszkedvû azt egy gazdi mindig észreveszi.
Avatar
Klaudia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Koni

HozzászólásSzerző: ps_hugi » szer. jún. 20, 2007 9:52 am

Én nem belekötöttem,csupán elmondtam a véleményemet és az ellenvetéseimet ezzel kapcsolatban.
De nekem mindegy, nem az én kutyám. Amúgy meg, tény,h nem értek a fajtához, de sztem ez ügyben nem is kell,h értsek, ez csupán elvi kérdés.
Az meg,h Lui füle beteg volt, hát akkor megértem a beavatkozást,feltéve,ha nem lett volna jobb gyógymód.

És mielött azt hinnéd,h merõ gonoszságból írtam a dolgokat és ahogy látom már el is könyveltél egy kötöszködös vkinek. Mégegyszer mondom,nekem csak a fülcsonkítással vannak problémáim.
Ja és az állatkínzással kapcsolatban, láttam már én is sajnos olyan videókat,de ahogy te is tudod,nem csak az olyan brutális és szándékos bántalmazás számít állatkínzásnak. Sztem.

Bocs ha megbántottalak,de ez van,nem tetszik és kész, és ezt ki is mondom.
Minden jót és egészséget kívánok a kutyáidnak! Kép
Avatar
ps_hugi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Koni

HozzászólásSzerző: Klaudia » csüt. jún. 21, 2007 12:50 pm

Ok!
Akkor le is zárhatjuk a témát.
Egyébként tényleg nem volt más gyógymód a fülére. Mikor elõször elvittük nem lehetett vele bírni, az orvosnak másnap el kellett altatnia hogy meg tudja nézni a fülét, mert nem engedte egyáltalán. Annak meg nincs értelme hogy mindig be legyen kábítva hogy ilyen löggyel kimosogassuk a fülét. Amióta vágott, nincs gond, nem rázza egyfolytába, nem is kaparja. Úgyhogy nem bántam meg.
Továbbá elég sokat tétováztuk rajta, hogy le merjük e vágatni, mert azért én is tartottam tõle, hgoy mi lesz velük meg hogy bírják. De nem volt gáz. egyáltalán. egy darabig külön voltak, annyiból volt rossz, mert mindegyik a másikért sírt, de most már együtt vannak, a két kis (nagy) fekhelyük egymással szembe fordítva, és ott meditálnak a nagy melegben:-)
Avatar
Klaudia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Koni

HozzászólásSzerző: ps_hugi » csüt. jún. 21, 2007 2:28 pm

Örülök,hogy most már jól van a kutyusod akkor!
Hát az enyimek is szenvednek rendesen ettõl a melegtõl, gondolhatod ekkora bundában. Lehet mindjár le is locsolom õket kicsit ;]
Avatar
ps_hugi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Zara

HozzászólásSzerző: pera » csüt. jún. 21, 2007 4:03 pm

Hoztam pár képet Zaráról. Most fél éves.
Kép
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Zara

HozzászólásSzerző: pera » csüt. jún. 21, 2007 4:04 pm

Kép
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Zara

HozzászólásSzerző: pera » csüt. jún. 21, 2007 4:04 pm

Kép
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Zara

HozzászólásSzerző: pera » csüt. jún. 21, 2007 4:05 pm

Kép
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Koni

HozzászólásSzerző: T. András » csüt. jún. 28, 2007 10:20 am

Bocs hogy hozzászólok...a fülcsonkításhoz...
A staffoknál a csonkolt fül, mint fajatajelleg, a harcikutya múltbol vezethetõ vissza, mert a lógó füle jó és fájdalmas fogást jelentett ellenfele számára, amúgy szakirodalmak azt írják, hogy csonkoltan a hallójáratot nem védi semmi a portol, toklásztól stb, a legtöbb európai országban állatvédelmi törvény tiltja, a kutyusok bármely testrészének csonkolását(amennyiben ez nem egészségügyi szükséglet). Viszont a fül csonkolása, kb olyan kellemetlen mint az embereknél a fülbelövés, csak könnyebben fertõzõdhet, mert nem annyira steril helyen mozognak a kutyuk.De a gondos gazdik ezt megelõzhetik, fertõtlenítõ krémmel, ragasztással stb. Amúgy nekem személy szerint jobban tetszik lógó füllel...mert amúgy is erõt sugárzó küllemüket bohókásan megtöri a lógó fül, de megértem azokat is akiknek a hegyesfülü \"keményebb\" (sajtó rémhírein nevelkedett laikus számára meg egyenesen félelmetes) kisugárzás jön be. Mondjuk ha a kutyát megkérdeznénk kiváncsi lennék vágatná-e. De szerintem attól még hogy valaki csonkoltatja a kutty fülét még szeretõ és felelõségteljes gazdi lehet. Az meg hogy kutyáinkat ennyire saját magunk alakítjuk...hogyan is jutottunk el a farkastól a franciabuldogig?
Bocs a hosszú írásért! Na irány mindenki szertgetni a kedvencet! Kép
Avatar
T. András
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron