Sophie Budapestről

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Sophie Budapestről

HozzászólásSzerző: Tündi » vas. jan. 29, 2006 3:23 pm

Bajszi!

Szerintem ennek egy új topicot nyithatnál, legalábbis az egy másik téma, h te miből készítesz tanulmányt és mit vettél észre, nem kapcsolódik erősen Sophie-hoz és Tobihoz, mégha innen indult is ki a megfigyelésed vagy ez váltotta ki a reakciódat.

Én is szívesen elmondom a véleményemet neked e témakörben, de egy másik topicban.

És egy nagyon fontos dolog:
\"A hét kutyusa\" címet ÁKOS adományozza oda, tudtommal NEM lehet szavazni, ezáltal nyerni! Ennek menetét elolvashatod, ha \"A hét kutyusa\" résznél az \"És a te kutyád?\"-ra kattintasz. A nyeréssel kapcsolatban pedig pszichológiai kutatást kéne végezned. Komolyan. Ott van pl. a játékszenvedély.
Avatar
Tündi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Sophie Budapestről

HozzászólásSzerző: bejgli » vas. jan. 29, 2006 4:53 pm

Szia Fruzsi!

Persze tenyésztésre nem is gondoltunk a lakásban, de a tartását is sokan elítélik!
Az biztos, hogy imádni fogjuk, -már most imádjuk-, van telkünk a hétvégi kötetlen szaladgálásra és imádunk kirándulni, sétálni, horgászni..., biztos jó helye lesz nálunk és nagyon sok szeretetet fog kapni tõlünk!
Fruzsi, ha nem gond, csinálsz újabb képet a kutyusunkról! Bocsi, de annyira várjuk, biztos sokat változott már!
Köszi
Avatar
bejgli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Sophie Budapestről

HozzászólásSzerző: Viky » vas. jan. 29, 2006 5:17 pm

Szya Edina!!

A Bigli nagyon jó választás volt...imádnivaló kutyus!!

Sophie olyan tündéri és mindenki imádja, ha rosszat csinál is alig bírom leszidni, olyan aranyosan néz!

Nagyon okos, és könnyen tanul, de türelmesnek kell vele lenni, mert nagyon makacs!!

A panel nem gond...csak sokat kell levinni...én pl minden etetés és nagyon alvás után leviszem + még mikor jelez akkor is. Először 6kor és 11kor utoljára!

Mostmár kezdi megszokni, h nem pisilünk bent!
Kép
Avatar
Viky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Sophie Budapestről

HozzászólásSzerző: bejgli » vas. jan. 29, 2006 5:42 pm

Kedves Viky!

Nagyon ari a kutyitok és igazán szerencsések vagytok, hogy már kezdi megszokni a kinti pisit! És egyébként türelmesen megvárja, amíg leértek?
Én gondoltam az alomra is, amíg egyedül van, szerintetek hülyeség? Persze, ha kint sikerül neki, nagy dicséret, de ha az almot találja el, az sem lenne nagy gond. Inkább, mint a padlószõnyeg... :-)
De ri is dolgoztok, nem? A kutyus van egyedül is, nem?!
Milyen játékai vannak? Mi már beszereztünk jó pár játékot, a boltos lány szerint nagyon szerencsés az a kutyus, aki ennyi játékot kap. :-) Én úgy gondolom, inkább több legyen, minthogy uncsiból a bútorokat nézze ki magának...
Üdv a kutyónak!
Edina
Avatar
bejgli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Sophie Budapestről

HozzászólásSzerző: Viky » vas. jan. 29, 2006 6:00 pm

Szya!

Sophie türelmesen vár míg leérünk, még sosem pisilt le, ha erre gondoltál...:)

Az elején még volt mikor nem bírta tartani, sõt még most is van h nem tuggya megvárni míg felöltözök pl reggel, de még nem is várom el tõle..

Sophie szokott egyedül lenni, én még nem dolgozom de iskolába járok (17 vagyok) anyuék meg dolgoznak szóval 11-3ig egyedül van.
Mi úgy oldottuk meg h a fekvõhelye és minden más az elõszobában van, ahol nincs sok bútor.
Játéka nagyon sok van a sípolós és tüskés (mûanyag rágóka) labdától a kötélig minden, de inkább a nagypapámtól kapott kis szõrmedarabokat imádja, jah és persze a plüst szereti nagyon! Válassz ki neki 1-2 plüst mert Sophie pl imád azokkal harcolni!

Az alom nem hülyeség, ha használja, nemtom nekünk nem vált be...egyszer sem pisilt bele mindig máshova ezért nem is használjuk.
De pl Tobit (Sophie testvérét) még nem viszik le, õ az esetek 99%-ában az alomba vécézik!
Szóval ez is változó ki kell próbálni!

Remélem tudtam segíteni...

Puszi Kép
Avatar
Viky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Sophie Budapestről

HozzászólásSzerző: Viky » vas. jan. 29, 2006 6:03 pm

Jah és, ha rám hallgatsz kialakítassz neki 1 rendszert h mikor kap enni.
Nálunk ez 6, 10, 15 és 20 órakor van...ezután mindig rögtön le kell vinni és egy idõ után megszokja.
Ha elmentek otthonról vegyétek fel a vizét és a kaja is csak addig maradjon lent míg eszik!
Este én 11kor viszem utoljára elõtte megitatom utána azt is elveszem és csak reggel kapja vissza.

Nekem beválik úgy néz ki :)

Puszi Kép
Avatar
Viky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Sophie Budapestről

HozzászólásSzerző: Fruzsi » vas. jan. 29, 2006 6:12 pm

Játékokról jutott eszembe.. Kép
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Sophie Budapestről

HozzászólásSzerző: Fruzsi » vas. jan. 29, 2006 6:13 pm

Nade a macikat is szeretjük, nem csak pimpikét Kép
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Sophie Budapestről

HozzászólásSzerző: Fruzsi » vas. jan. 29, 2006 6:15 pm

\"elviszem a macikamat\" Kép
Avatar
Fruzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Sophie Budapestről

HozzászólásSzerző: bejgli » vas. jan. 29, 2006 6:16 pm

Viky!

Köszi a segítséget!
Azért megpróbálkozunk az alommal(hátha) és persze sokszor le is visszük majd.
Ha megkapjuk a kutyót, biztos jelentkezem majd!
Boldog kutyaéveket és sok türelmet! :-))
Avatar
bejgli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég