Segítsetek légyszi mert már nem bírom!!!!

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Válasz/Re:Segítsetek légyszi mert már nem bírom!!!

HozzászólásSzerző: ggina » vas. aug. 05, 2007 12:00 pm

Kép
Avatar
ggina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Segítsetek légyszi mert már nem bírom!!!

HozzászólásSzerző: ggina » vas. aug. 05, 2007 12:08 pm

Kép
Avatar
ggina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Segítsetek légyszi mert már nem bírom!!!

HozzászólásSzerző: kobar » kedd aug. 07, 2007 5:20 pm

sziasztok!
csak egy ötlet,hogy miért jelöl a kutya:Domináns, erõszakos, erõs jellemû, rangsorproblémás, elrontott nevelésû kutyák körében a nemüktõl függetlenül közismert jelenség a jelölõ vizelésnek az a formája, amit a gazdik úgy szoktak megfogalmazni, hogy „bosszúból, szándékosan odapisil, pedig tudja, hogy nem szabad”. Ilyen esetekben elsõsorban a kutya jellemén és a rangsorban elfoglalt helyzetén kell változtatni. Ha megszûnik, hogy vezetõ pozícióba képzeli magát az ember/kutya közös falkán belül, akkor logikusan elmarad a nemkívánatos, vagy túlzásba vitt jelölõ vizelés is.

Próbálj ezen változtatni
szia Barni.
Avatar
kobar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Segítsetek légyszi mert már nem bírom!!!

HozzászólásSzerző: barikitti » szer. aug. 08, 2007 9:16 am

Hali!

Barninak igaza van h a rangsorolásban van a gond és ezért jelöl, megjelöli a területét ezáltal adja tuttára mindenkinek h õ a fõnök.

Abba nem értek egyet h ettõl agresszív. A másik h nincs ilyen h bosszúból tenne meg vmit a kutya nem képes önálló gondolkodásra mint a delfinek. Intelligensek az.

Asszem a mostani kutyaujságban van errõl egy cikk h ne kezeld emberként a kutyádat mert nem az és ne is kezeld ugy mintha önállóan gondolkodna. Ez nagyon fontos.
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Segítsetek légyszi mert már nem bírom!!!

HozzászólásSzerző: kobar » szer. aug. 08, 2007 11:13 am

Szia Kriszti!

Én ezt cska nyelvtani, stilisztikai különbségnek szántam, hogy bosszúból csinálja akutyu, mert lényegében a dominancián van a hangsúly, s ez bármitõl lehet, példul attól is hogy érzi az erõfölényét valami oknál fogva, csak ezt az tudja aki éppenséggel a kutyussal együtt él, hogy mikortól alakult ki ez benne , elõtte hogy viselkedett, mit változtatott meg a kutya nevelésével kapcsolatosan, s bizony mindegyik kisördög hajlamos arr, mint az ember gyermekei is ha valamit megengedsz, utána ne csodálkozz? hogy máskor is megteszem!
Csak ennyi kiegészítésnek..
Barni
Avatar
kobar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Kicsit más, de kezdem én se bírni

HozzászólásSzerző: Timi87 » csüt. aug. 09, 2007 10:35 am

Sziasztok! Nekem is lenne egy nagy problémám. A kiskutyám (7 hónapos shi-tzu) eddig tündéri volt. Nyár közepén elmentem 1 hétre külföldre, addig a szüleim vigyáztak rá. Õk rászoktatták arra, hogy a kutya mindig velük ment mindenhova vagy volt volt valahol.Amióta hazajöttem, kb 2 hete, ha egyedül van otthon állandóan ugat, ami azért is kínos mert panelben lakunk. Megpróbálkoztam már azzal h megálltam az ajtóban és amikor ugatott beléptem és odalegyintettem párat egy újsággal (nem vertem meg).Azt hittem sikerült, de kiderült miután elmentem továbbra is ugatott. Mit tegyek? elõre is köszi
Avatar
Timi87
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:43 pm

Válasz/Re:Segítsetek légyszi mert már nem bírom!!!

HozzászólásSzerző: Kati0101 » vas. aug. 12, 2007 9:53 pm

Szia Timi! Tavaly mi is voltunk nyaralni 2 hétre és sajnos otthon kellett hagynom a kutyum (nagyon nehezen viseltem) az elso 3 nap szomoru volt meg állandoan keresett engem aztán kicsit megnyugodott amikor haza mentunk nem akart hozzám jonni 2 percig de aztán nem tudtam lerázni:))
Szerintem probáld meg kivinni mielott elmész lehet segít. Udv Kati&Nyafi
Avatar
Kati0101
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:42 pm

Válasz/Re:Kicsit más, de kezdem én se bírni

HozzászólásSzerző: Pepi » hétf. aug. 13, 2007 2:19 pm

Timi! Ami szerintem segíthet
1. lehetõleg minél kevesebbet legyen egyedül
2. mielõtt elmész, vidd le sétálni, de ne 5 percre. Én is 5-kor kelek a féléves yorkimmal, és 6-ig lent vagyunk, játszunk, hogy kifáradjon, és akkor napközben aludni fog.
3 Jan Fennel: Kutyapszichológia, olvasd el! Kutyatartók bibliája:) De dióhéjban: amikor hazaérsz, bárhonnan, bármilyen rövid, vagy hosszú idõ után, NE FOGLALKOZZ A KUTYÁVAL! Belépsz, és rá se nézz, ne is szólj hozzá, ha ugrál, akkor finoman lépj arrébb, vagy told el, de csak mint egy \"tárgyat\", ne fogd kézbe. Egész addig ne szólj hozzá, amíg be nem fejezi ezt a ceremóniát. Ha lenyugodott, akkor lehet, hogy el fog vonulni, vagy csak lefekszik a közeledben. Ekkor is várj 5-10 percet, utána mintha mi sem történt volna, simogasd meg, vagy szólj hozzá, de akkor se úgy, hogy elkezdjen ugrálni. Mintha nem is mentél volna el otthonról. Idõvel megtanulja, hogy nincs baj, õ csak Miattad aggódik, amikor sír. Ja, és amikor én elmegyek otthonról, annyit sem mondok, hogy szia Molly, egyszerûen kisétálok. Lehet, hogy kicsit kegyetlennek tûnik, de ettõl nem fog kevésbé szeretni, és biztos vagyok benne, hogy fel fog hagyni ezzel a rossz szokással. :) Várom majd a fejleményeket, a könyvet pedig ne felejtsd el, ha kell, elküldöm a begépelt változatot e-mailben.
Avatar
Pepi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron