Segítség!!! Korpa!

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Segítség!!! Korpa!

HozzászólásSzerző: Susuke » vas. feb. 25, 2007 10:49 am

Léccike adjatok tanácsot!
Tegnap megfürdettük kutyusunkat, mert már nagyon ráfért! Hajszárítóval megszárítottuk, és próbáltuk nem kiengedni, minél tovább a meleg szobában tartani, de szükségletei voltak, és ki kellett mennie! Mondta a doki, hogy könnyen megfázhat a bõre és akkor jön a korpa... Hát jött is! Most mit tegyek? Mit használjak, vagy mit csináljak, hogy elmúljon? Köszi elõre is!
Jucus
Avatar
Susuke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Segítség!!! Korpa!

HozzászólásSzerző: yokobaba » vas. feb. 25, 2007 1:48 pm

szió!
a kutyusoknál sokszor elõfordul a korpásodás. ezt okozhatja az is hogy fürdés után hamar kimennek és a bõrük megfázik, de attol is lehet hogyha nem kutya samponnal fürdetik õket. emberi samponnal, tusfürdõvel nem szabad õket fürdetni, de az sem mindegy hogy milyen kutyasampont hasztnálsz! az én kutyámnak szinte az összes kutya sampontol kiszárad a bõre:( elmentünk dokihoz és egy különleges gyógy samponnal kell fürdetni 1 hónapban 3 szor.. szerintem menj el egy állatkereskedésbe és ott majd az eladó segíthet a választásba.
üdv: Fruzsi és Szutyok
Avatar
yokobaba
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Segítség!!! Korpa!

HozzászólásSzerző: Susuke » vas. feb. 25, 2007 1:55 pm

A sampon megfelelõ, dokitól vettük, azzal volt a gond, hogy megfázott! Arra nincs ötletetd, hogy mitõl múlik el?
Avatar
Susuke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Segítség!!! Korpa!

HozzászólásSzerző: ancsy » szomb. márc. 17, 2007 6:18 pm

akkor használd a LUPO DERM olajat! Az segít
Avatar
ancsy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Segítség!!! Korpa!

HozzászólásSzerző: Susuke » szomb. márc. 17, 2007 8:30 pm

Szia!

Köszönöm a tanácsot, azóta a probléma elmúlt, pedig nem használtunk rá semmit, csak hát eltelt egy kis idõ!
De tényleg köszi, így legalább ha véletlenül mégegyszer így járnánk, akkor tudni fogom, hogy mit keressek!
Avatar
Susuke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Segítség!!! Korpa!

HozzászólásSzerző: ancsy » vas. márc. 18, 2007 9:31 am

elfelejtettem írni,hogy azt itatni kell vele,nem a bõrére tenni,de ha már megveszed,akkor minden rávan írva,hogy mennyit is... Kép
Avatar
ancsy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Segítség!!! Korpa!

HozzászólásSzerző: Zétény » csüt. dec. 18, 2008 9:33 pm

Sziasztok!

Fésültem a kutyám,és ahogy húztam a fésût fehér kis pici pöttyök jöttek fel a szõrére! Ez a korpa lenne?
Olvastam,hogy lehet megfázástól....
Nekünk kutyáknak való sampon van,kiskorától kezdve azt használom és eddig nem volt semmi! Étrenden sem volt változtatva! Mi lehet az oka?
Õ lenne az :) : Kép
Avatar
Zétény
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Válasz/Re:Segítség!!! Korpa!

HozzászólásSzerző: peva » pén. dec. 19, 2008 11:10 am

Szia!

A korpát több dolog is okozhatja. Az egyik oka lehet, ha a tápváltás túl gyorsan történik, illetve ha az új táp \"túl erõs\". Ilyenkor még az elõzõ tápból kell többet adni és lassabban, fokozatosan adagolni az újat. Vagy az is lehet, hogy az új táp valamiért nem jó a kutyának.
A másik oka lehet nem megfelelõ sampon használata, vagy akár az is, hogy a sampon nem lett megfelelõen kimosva. Ilyenkor segithet egy új fürdetés, amikor jól kimossák a sampont.
Harmadik ok lehet, hogy megfázott a kutyus bõre.
És végül lehet az oka vitaminhiány is. Nekem erre tojássárgája-méz keverékét javasolták.
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Válasz/Re:Segítség!!! Korpa!

HozzászólásSzerző: Rattler » pén. dec. 19, 2008 3:04 pm

Leginkább a megfázásra tippelek, napok óta szakad az esõ.
Bár azt látom hogy a szobában készült a fotó, de egy roti azért biztosan sok idõt tölt kint. Tojássárgája olivaolajjal, mézzel kikeverve nasinak, de óvatosan, ettõl könnyen lehet hasmenés. Minden másnap elég. És jó lenne alaposan átdörgölni a testét a kintlétek után.
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Segítség!!! Korpa!

HozzászólásSzerző: Zétény » pén. dec. 19, 2008 4:33 pm

Sziasztok!

Köszi szépen,én is a megfázásra tippelek!
Kipróbálom ezt a nasit!:) Még azt szeretném megkérdezni,hogy mennyi idõ körülbelül mire nem lesz korpás?
Igen,benti kutyus,de sokat vagyunk kint! Mikor hazajövünk mindig megtörölgetem(mancs,hát,has).
Avatar
Zétény
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:45 pm

Következő

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron