Schnauzer gazdik,tenyésztők

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Válasz/Re:Schnauzer gazdik,tenyésztők

HozzászólásSzerző: Pipi » csüt. feb. 08, 2007 1:16 pm

Miért ilyen halott eza topic, nincs itt senkinek sem snacija?
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Juhász Györgyné,Éva!! Kérlek válaszolj!

HozzászólásSzerző: Klauszka » csüt. feb. 08, 2007 5:26 pm

Nem tudom,hogy mért ilyen halott a topic...

Ha ide tévednél Éva akkor légyszíves válaszolj a következő kérdéseimre!Betiltottták tényleg a snacik fül és farok vágását?Mennyi idő korban csinálják?Hogyan?
Azért szeretném ha te válaszolnál mert tudom,hogy közép schnauzert tenyésztesz
Avatar
Klauszka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Juhász Györgyné,Éva!! Kérlek válaszolj!

HozzászólásSzerző: Pipi » pén. feb. 09, 2007 2:28 pm

Igen, Éva nagyon tapasztalt tenyésztõ szerintem. nekem is nagyon sokat segített.
Avatar
Pipi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Schnauzer gazdik,tenyésztők

HozzászólásSzerző: Klauszka » csüt. feb. 15, 2007 4:59 pm

nem nagyon akar senki se válaszolni... valaki?
Avatar
Klauszka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:Schnauzer gazdik,tenyésztők

HozzászólásSzerző: Susuke » pén. feb. 16, 2007 7:53 pm

Nekem nem snacim, hanem rotim van, de a rotikat is szokták csonkolni, a farkukat. Én ezt úgy tudom, hogy bizonyos fajtáknál már nem standard-követelmény a csonkolt farok, és ezért nem is jellemzõ már, hogy a tenyésztõ csonkoltasson! Amúgy pedig biztos, hogy pár napos korukban történik meg mindez!!!
Tanácsom az, hogy nézz utána a neten a fajtastandardnek, és ott biztos találsz konkrétabb információt!
Amúgy ez nekünk is érdekes kérdés volt kutyavásárlásnál, mert az elõzõ rotink csonkolt farkú volt, és hiába kerestük, már sehol sem találtunk másmilyent, mint csonkolatlant! nehéz volt megszokni, nem is a látvány miatt, hanem mert a kis piszoknak a farkában is nagy ereje van, és amikor azt csóválja... :D
Nagyon szép hivatás a tenyészet, sok sikert hozzá!!
Avatar
Susuke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:Schnauzer gazdik,tenyésztők

HozzászólásSzerző: barikitti » pén. feb. 16, 2007 11:01 pm

Szija Klaudia!

tudom neked ajánlani a vágott fül/farok topicot ahol ezekrõl többet is olvashatsz. vagy keress rá google-ben.
Avatar
barikitti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Re: Schnauzer gazdik,tenyésztők

HozzászólásSzerző: Kittus2 » szer. márc. 16, 2011 8:25 am

Sziasztok!
Itthon még mindig nincs betiltva a fül és farokvágás csak már nem mindegyik állatorvos vállalja be!Az én Törpe Schnauzer kanomnak 10 hónaposan lett vágatva a füle és a farka is.A Törpe Schnauzereket nem nagyon viseli meg ez a dolog bár van,hogy a farokvágás depresszióba ejti a kutyát ha nagyon későn vágják neki!Mondjuk most már a tenyésztők inkább arra koncentrálnak,hogy minél kevesebb fül és farok vágott kutya legyen ugyanis már elég sok országba be van ez tiltva.Amúgy szerintem jól néznek ki natúrba is,bár nekem is anno nehéz volt ezt megszokni,de most már teljesen elfogadtam és tetszik is.
Kitti
Avatar
Kittus2
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Előző

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron