rühesség

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

rühesség

HozzászólásSzerző: Zoeka » csüt. nov. 20, 2008 2:35 pm

Sziasztok!
Azért írok ide a fórumba mert szeretném mások tapasztalatát, tanácsát tudni. Kb másfél hete találtunk egy kis kutyát. Elég rossz állapotban. Akkor kb 5 hetes volt. Tele volt bolhával és bélféreggel.Ezt megszüntettük. Észrevettem hogy vakarózik nagyon meg rákerestem a neten ,igy tudtam, szegény még rühes is. Elvittem állatorvoshoz fürdetõt irt fel neki. Miután elõször megfürdettem vele, másnap ugyanúgy szenvedett szegény. Véresre vakarta a testét.De a papíron az áll,hogy hetente egyszer fürdessük.Hát én ezt nem tartottam be és két nap múlva újra megfürdettem ezzel a szerrel. Kevesebbet vakarózik és nyugodtan alszik azóta.Az lenne a kérdésem, hogy aki volt már hasonló helyzetben, menyi idõ múlva lett jobban a kutyus és hogy tényleg belepusztulhat? Olyat is olvastam, hogy vki elaltatja a rühes kiskutyát, hogy ne szenvedjen. Egyébként jól van, játszik, eszik, alszik. Elõre is köszi minden hozzászólást!
Avatar
Zoeka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:rühesség

HozzászólásSzerző: agi112 » csüt. nov. 20, 2008 7:05 pm

Szia
A rühesség egy mocsok dolog és én már halottam hogy a kutyus bele pusztult mivel a vakarózástól ki hullik a szöre és tiszta sebesre vakarja a bõrét egyiket a másik után fertõzi felül ha kezeled a kutyust vigyázz hogy mindig tiszta rongy legyen alatta sose az ami elõtte volt az a fürdetõ jõ segiteni fog továbbra is és vigyázz mert emberre is átterjed tulajdon képen nem ártott volna a dokinak egy kis bõr kaparékot venie a kicsitõl mert a rühnek is van több faja és mindegyikre más és más hazsnál olyan mint a gomba az is van több fajta és mindre más az ellen szer
Avatar
agi112
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:41 pm

Válasz/Re:rühesség

HozzászólásSzerző: Zoeka » szomb. nov. 22, 2008 10:25 pm

Szia Agi!
Köszi a válaszod! Azóta picit jobb a helyzet.Kis ruhát adtunk rá így nem vakarja a bõrét annyira. Cserélem mindig a törölközõket alatta. Remélem hamar jobban lesz és nem hullik ki az összes szõre.
Avatar
Zoeka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:47 pm

Válasz/Re:rühesség

HozzászólásSzerző: Kovács Vanda » kedd júl. 28, 2009 12:38 pm

Sziasztok!

Lenne egy problémám. Igazából lehet, hogy nem itt kéne megkérdeznek de nemtaláltam más helyet ahol segítenek nekem. most jelenleg van 2 kutyám és 3 macskám. 2 hete észrevettem, hogy az egyik macskámanak a fenekérõl elkezdett hullani a szõr. Azóta pici foltokban hiányzik a fenekérõl a farka fölött szõre. Nem látom hogy folyamatosan vakarná meg rágná, de láttam eddig hogy 2x nyalogatta és picit rágcsálta, és néhány pici seb is van rajta. gondolom a rágás miatt. Attól félek hogy rühes! És ha az akkor nagyon tartok attól hogy a kutyáim is elkapják és a többi macskám!

De most ezt találtam a neten:
-------------------------------------------------------
A macska rühöt egy ásóatkák családjába tartozó élõlény okoz.

- Hogy miért?

- A bõr alatt járatokat készít és gyulladást okoz. Ezen kívül a könnyebben megtelepedhet még számos káros baktérium.

A betegség jellemzõ tünete:

A fülek belsõ és külsõ részén barnás foltok vannak. A cicánk fejét ferdén tarja és vakarja, esetleg szinte véresre. Állatorvosi kezeléssel már gyógyítható. Mely a fülkagyló több alkalommal kitisztításával helyre jön. Persze ehhez nagy türelemmel járjunk el. Macska féle, fajta rühatka emberre veszélytelen, de kutyáknál a található fajtája viszont igen.

-------------------------------------------------------

Az én macskámnak nem a fején jött ki, és ilyen tünetek nem jellemzik. akkor ez nem rüh? vagy esetleg másfajta rüh is lehet benne? vagy ez bolha ekcéma?

Segítsetek kérlek, mert nem akarom hogy a családból valaki, vagy esetleg a kutyáim elkapják ezt a borzalmas betegséget! Remélem tudtok segíteni!
Avatar
Kovács Vanda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:48 pm

Válasz/Re:rühesség

HozzászólásSzerző: livelygolden » kedd júl. 28, 2009 1:19 pm

Szia Vanda!

Nagyon sok minden lehet ez, egy módon mehetsz biztosra: minél elõbb vidd el állatorvoshoz a cicát!

A rühatka minimálisan minden állaton megtalálható. VIszont elszaporodni akkor tud csak, ha az immunrendszer legyengül.
Avatar
livelygolden
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:rühesség

HozzászólásSzerző: NEva » kedd júl. 28, 2009 3:54 pm

én gondolnék még bolha ekcémára, de az állatorvos meglátogatása minden esetben javasolt!
Avatar
NEva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Re: rühesség

HozzászólásSzerző: szamep » csüt. márc. 29, 2012 8:04 pm

Sziasztok!
Nagyon nagy szívességet szeretnék kérni!Segítsetek!olyan problémánk van,hogy van 1 Angol Bulldogunk "aki" kint él és vagy 3 napja észre vettük hogy a pofáján elkezdett egy csomó helyen kihullani a szőre..nem tudom mi lehet mert vakarni nem vakara csak nagyon piros neki meg ha hozzá nyúlunk akkor olyan mintha "égne! a bőre , remélem nem rüh vagy atka.nagyon félek mert van még 2 pici yorkink akik nem találkoznak vele csak akkor ha viszem ki őket sétáltatni..szeretném hogy segítsetek hogy szerintetek mi lehet mert nagyon aggódom nem csak miatta hanem a 2 pici yorki miatt is!Köszönöm szépen!!
Avatar
szamep
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: csüt. márc. 29, 2012 7:51 pm

Re: rühesség

HozzászólásSzerző: kismegi77 » kedd ápr. 10, 2012 8:06 am

Sziasztok,

Szeretnék tanácsot kérni rühességgel kapcsolatban.5éves a kutyánk kuvasz keverék.
A rühesség már nagyon hosszú ideje fenn áll nála,időnként persze elmúlnak a tünetek mint a viszketés,farok hajtás körbe-körbe,fej rázás.....Nagyon sokféle gyógyszert kipróbáltunk már,de semmi nem mulasztotta el a betegséget!Tud valaki olyan módszert amivel ki lehet kezelni ezt a betegséget és nem jön elő újra meg újra!!!!Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is!!!!
Avatar
kismegi77
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 10, 2012 7:53 am

Re: rühesség

HozzászólásSzerző: qwertydsc » hétf. ápr. 23, 2012 7:04 pm

Hello
Rühesség ellen nagyon jo "gyogyszer" a fáradt motorolaj.
Én probaltam és nagyon szépen eltünik a betegség.
Probáld meg 1 sebet bekenni teszt celjaból, hagyd néhany napig es meglátod milyen szépen eltünik.
Szerintem 1 probálkozást megér.
Avatar
qwertydsc
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: hétf. ápr. 23, 2012 6:55 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég