A szobatisztaság

A Kiskutya.hu portálon publikált cikkekkel kapcsolatos hozzászólások vélemények kerülnek ebbe a témakörbe.

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Szentkuti Évi » hétf. ápr. 03, 2006 1:48 pm

Sziasztok!

Fíbi jövõhéten lesz 4 hónapos. Sajnos még éjszaka becsurizik kétszer is, pedig már szépen kint végzi minden alkalommal a dolgát. A nagyot fõleg. Napközben is, van egy két pisi míg haza érek, de már nem rakok ki kutyapelust, mert nem akarom,hogy megszokja, hogy oda szabad, leszídni nem akarom, de akkor úgy néz ki nekem is jön a virrasztás.

Utána már nem kaphat ki, hiszen nem érti a verést, bár tudja hogy nem szabad bepisilnie, tehát éjjel fülelnem kell,vagy nyitva hagyom az ajtót, nem tudom hogy is csináljam, mert éjjel már elég fáradt vagyok. Tegnap is levittem 10 körül reggel meg 5-kor. Volt hogy már kibirta. Az csoda lehetett, tudom türelem. Az van még.

Fíbi is elég sokszor iszik, Eukanubát kap, elméletileg minden kaja után szomjasak, csak gondolom nem mindegy mennyire.

Szóval küzdelem a pisi ellen! De nem szabad feladni! Menni fog mindenkinek!
Sok sikert magunknak!
Üdv
Avatar
Szentkuti Évi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Kata manó » hétf. ápr. 03, 2006 1:54 pm

Szia!

Nekem is van egy ismim akinek olyan kutyusa van mint neked:) Már két éves, de nem tudja sokáig tartani így sem. félnaponta le kell vinni, max 3/4 mert utána már szenved szegény, sztem nem lesz semmi baj:) Ez lehet a méretétõl függ. bár én nem tom, mert az enyém jóformán 3 hónaposan szobatiszta volt.
Avatar
Kata manó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Lilluska0707 » szer. ápr. 05, 2006 4:33 pm

Sajanos az én kiswestiem van amikor fél óránként pisil!Miért van ez ? Kiskorában ilyen sûrûn pipil? Még csak 7hetes! Ezért sajna én sem tudom fél óránként kivinni pipiltalni,az újságpapír nem jött be neki, szóval valószínû nekem is marad a türelem. Remélebb majd késõbb már kevesebbszer fog pipilni! Amúgy elég sokat visszük ki de még ez sem elég! Legalább a kakit azt kint végzi!

Lilla
Avatar
Lilluska0707
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Kicsi Nyuszi » pén. ápr. 07, 2006 11:24 am

Szia Lilla!

Igen, a kölyökkutyák nagyon sokszor pisilnek; evés, ivás után, ébredés után meg a köztes idõkben is.
Mi kutyapelussal próbálkoztunk, amíg nem vihettük ki és most már csak 1x pisil rá napközben, amikor nem vagyunk otthon, kakilni csak nagyon ritkán szokott napközben, Mindig reggel és délután, amikor hazaérünk.

Csak legyen egy rendszer majd késõbb, hogy mikor viszed ki és akkor tuti megszokja.
Türelem! :)
Avatar
Kicsi Nyuszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Kiskópé » szomb. ápr. 08, 2006 12:10 am

Mármint napközben. Az én kutyusom az éjszakát végigalussza velunk, igaz én éjjeli bagoly vagyok, és még éjfélkor körul leviszem de így kialakult az, hogy reggel nem ver ki az ágyból, hagy alukalni :) Valahogy gazdi es kutyi szokásai szépen össze szoknak.
Avatar
Kiskópé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Kiskópé » szomb. ápr. 08, 2006 11:33 am

Söt még arra is megtanítható, rászoktatható, hogy \"parancsra\" pisiljen. Amikor pisilt, vagy láttam ahhoz készulödik lenn, a megszokott helyein, mert csak ott volt hajlandó, ismételgettem, pisi, pisilj. Pisilj gyorsan.
Mert az nem jó ha nagyobb korban direkt húzza a séta idejét, azzal, hogy nem és nem pisil, kakil.
Ma már ha késö este leviszem, akkor már csak azért hogy végezze el a dolgait, mert napközben sokat vagyunk kinn, nekem szerencsém van, mi le tudjuk vinni naponta 4szer, szóval, ha nagyon bogarászik, szöszmötöl a fuben, én meg hulla fáradt vagyok, mennék már alukálni, csak rászólok, pisilj gyorsan, és már guggol is.
A kutyák fantasztikusak! Nem gyözök csodálkozni, mi mindenben egyuttmuködöek, mi mindenre taníthatók.
Avatar
Kiskópé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: ajoka » szomb. ápr. 29, 2006 12:07 pm

Sziasztok! Nekem hétfõn lesz 2 hete, hogy van egy töndéri Bolognese kiskutyám, Bubu. 2 hónapos. Ahhoz képest, hogy ilyen fiatal, szerencsére már kijár, vagyis inkább én viszem ki kis- és nagydolgát végezni. Mikor már látom, hogy szaglássza a szõnyeget, tudom, hogy pisilni fog és viszem ki. Kép
Avatar
ajoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: edina » szer. máj. 03, 2006 1:12 pm

Szia Timi!

A mi bigli kutyunk is nagyon sírt az elején, amikor eljöttünk itthonról. Mi több tanácsot is kaptunk akkor.
A rádiót bekapcsolva hagyjuk, így hall beszédet.
A másik, jutifalikat adok neki mindig, mielôtt indulnék, így el van vele foglalva és nem engem figyel.(bár ez lehet, hogy csak a biglikre jellemzô, mivel ôk imádják a hasukat, ôket meg lehet zsarolni :)
Ja és rengeteg játéka van és itt nem csak a drága játékokra gondolok. Amit ô imád, a plüssállatok, teniszladba, zokni, szövetzsepi, szövettáska, zsineg, a többi nem is jut hirtelen eszembe. Az a legjobb, ha minden nap egy újabb játékkal játszol vele, mielôtt eljössz itthonról, így azzal elfoglalják magukat egy darabig.

Persze azért sír még, mert hiányolja az anyját és a tesóit, persze ez el fog múlni, még picike.
Az éjszaka sírással kapcsolatban a mi kis kutyunk is sírt az elején, éjjel 3x voltunk fent. Mindig kimentünk hozzá, símogattuk, amíg el nem aludt. Mamár nem sír, csak a játékaival játszik, ha felébred (most 4 hónapos).

Üdv, a kutyidnak is
Edina
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: Rattler » szer. máj. 03, 2006 3:33 pm

Szia Timi!

Edina tanácsai jók, de még valami nagyon fontos. Most amig otthon vagy, kezd el szoktatni az egyedülléthez.
Menj ki abból a szobából, ahol együtt vagytok, csukd be az ajtót ugy, hogy õ éppen alszik, vagy bármivel nagyon foglalkozik. 1-2-3 perc mulva feltûnés nélkül menj vissza és ha ekkor észrevesz, dicsérd meg és csináld a dolgod tovább. Ha közben sirni kezd, akkor ronts be az ajtón és szidd meg.
Ezt kellene gyakorolni sokszor és nagyon türelmesen ugy hogy a kint töltött idõt közben növelni kell. Néhány nap alatt megszokja.
Nem irtad, mennyi idõs a kicsi, de még az nagyon jó, ha adsz neki olyan rágni valót, ami sokáig elvonja a figyelmét.
Gondolok itt füstölt fülre, vagy a kis préselt cipõ formájú rágóra.
Ezek akkor is jók, ha még csak 8-10 hetes. Elrágni nem fogja, de jót majszol rajta és addig nem utánad sir.

Éva
Avatar
Rattler
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:A szobatisztaság

HozzászólásSzerző: edina » szer. máj. 03, 2006 3:52 pm

Ezek a csontok a mi kis kutyinkat is 1/2 órára lefoglalják, az jó nagyon! És amit írt Éva azt utána azzal is folytathatod, hogy ténylegesen el is mégy otthonról, egyre több ideig ne legyél otthon.
Én a beszoktatás hetén úgy csináltam, hogy minden nap fél órával késôbb mentem be hozzá, kint hallgatolóztam a folyosón. Hallottam mindig, hogy felkel pontban abban az idôpontban, ahogy elôzô nap hazaértem, de kint maradtam és hallottam, hogy játszik. Gondoltam bemegyek, ha nagyon sír, de szerencsére erre nem került sor. A hétvégén is egyedül hagytuk és a következô héten nem volt már gond.
Mindenképpen fokozatosan csináld, különben nagyon fog sírni utánad!!!
Avatar
edina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:40 pm

ElőzőKövetkező

Vissza: Hozzászólás írásainkhoz

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron