Belga a Brüsszeli Griffon

Itt oszthatjuk meg kedvenceinkkel kapcsolatos élményeinket, fényképeinket. A legjobb írásokat, képeket a „Hét kutyusa” rovatban külön is publikáljuk.

Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: pera » vas. ápr. 02, 2006 1:28 pm

Sziasztok!

Belga egy nagyon különleges kiskutya, ezért gondoltam, hogy megérdemel egy saját topicot.

Õ egy 12 hetes Brüsszeli Griffon fiúcska, törzskönyvi nevén Tündér-Mogyoró Ervin, akit mi röviden Belgának hívunk. Amúgy tényleg egy tündér-mogyoró kiskutya.


Szilveszter éjjelén született Miskolcon 7 testvérével együtt.

A család már nagyon régóta vágyott egy ilyen kutyára és tegnap délután hirtelen úgy döntöttünk, hogy gyerünk és nézzük meg ezt a cukorfalatot. Mondanom sem kell, szerelem volt elsõ látásra. Rögtön tudtuk, hogy jön velünk haza Belga. A tenyésztõi nagyon rendesek, aranyosak és igazi kutyaszeretõ emberek. Teljesen meg vagyok velük elégedve.

A hazefelé út nagyon jól telt. Belga ügyesen és nyugodtan végig az ölemben ült. Amikor megérkeztünk a lakásba nagyon meg volt illetõdve, kereste a testvérkéit, de csak két röfögõ mopszot talált helyettük, akiktõl egy picit megijedt. A kezdeti ijedtség szerencsére mostmár kezd elmúlni.

Este nagyon nehezen aludt el, minden neszre fölkelt. Végül úgy bírtuk elaltatni, hogy az ágyacskáját tesóm ágya mellé tettük és egyfolytában simogattuk. Fél négykor azonban fölkelt és elkezdett randalírozni. Onnantól kezdve én már nem sokat aludtam, csak vele foglalkoztam. Próbáltam elaltatni, de sehogyse ment. Õ kipihente magát és játszani akart, úgyhogy szedett szét mindent.

Mostmár kezdi érteni, hogy mi vagyunk az új gazdái. Nagyon ügyesen sétál velünk az utcán, persze most még póráz nélkül. Általában kint végzi a dolgát, eddig csak kétszer pipilt be.

Jelenleg még itt lakik velünk Gyöngyösön, de kb. 1 hónap múlva elköltözik testvéremékkel Budapestre. De minden héten fogunk majd találkozni, mert testvéremék minden hétvégén jönnek haza Gyöngyösre.

Kép
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: pera » vas. ápr. 02, 2006 1:30 pm

Kép
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: pera » vas. ápr. 02, 2006 1:31 pm

Kép
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: pera » vas. ápr. 02, 2006 1:31 pm

Kép
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: pera » vas. ápr. 02, 2006 1:32 pm

Kép
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: pera » vas. ápr. 02, 2006 1:32 pm

Kép
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: pera » vas. ápr. 02, 2006 1:32 pm

Kép
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: Mustyi » vas. ápr. 02, 2006 2:30 pm

Szia!

Ez jó ötlet volt, egy külön topic a szõrmóknak!
Haláli ííííídes képek, igazi kis huncut baba, nem rosszalkodik sokat?
Csabi azt mondja, hogy ilyen fajta kutyus szerepel a \"Lesz ez még így se\" c. filmben!

Sok Boldog Pillanatot Kívánunk Bubuval az új családtaghoz!!!!

Puszy:
Bogi
Avatar
Mustyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: Maja » vas. ápr. 02, 2006 2:53 pm

Szia Erika!

Ngayon aranyos Belga!Tényleg olyan kis huncut pofikûja van!És a semei!Nagyon édes!gartula hozzá,majd még tegyél fel lécci róla képeket,mert nem bírok betelni velük!:)
Hallottam már errõl a fajáról,bár nem anynira sokat.
Akkor végülis ez mots a ti kutyátok,vagy a testvéredé?
És hogy boldogult a két mopszal?

Sok sikert a neveléséhez!

Emese&Molly
Avatar
Maja
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Válasz/Re:Belga a Brüsszeli Griffon

HozzászólásSzerző: pera » vas. ápr. 02, 2006 3:37 pm

Sziasztok!

Rengeteget rosszalkodik és rengeteg energiája van, mint egy kis duracell nyuszi vagy egy pattogó labda. Ezért néha Atom Antinak hívjuk.

Most testvéremék elvitték az anyósáékhoz megmutatni, úgyhogy volt egy kis idõm pihenni, hiszen fél 4 óta talpon vagyok.

Tényleg ilyen kutyus van abban a filmben. Ott tetszett meg elõször, de akkor még nem tudtuk milyen fajta. Vettünk akkor egy óriási kutya enciklopédiát és megkerestük benne.

De nagyon nehéz eladó kiskutyát találni. Állítólag kb. 60 db ilyen kutya van M.o.-on.
Avatar
pera
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:39 pm

Következő

Vissza: Büszke gazdik

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron