Diszpláziás labrador retriever kölykök

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

Diszpláziás labrador retriever kölykök

HozzászólásSzerző: flower » szomb. aug. 18, 2012 7:59 pm

Kedves Kutyabarátok és Kiskutyát Keresők!
Szeretném felhívni a figyelmét a labrador és golden retriever kiskutyát keresőknek, hogy ne vegyenek kiskutyát olyan személyektől, akik nem tudnak felmutatni arról igazolást hogy a kiskutya szülei diszplázia-mentesek (csípő és könyökízület). Én sajnos rosszul jártam. A labrador kutyusunknál 1 évesen derült ki, hogy könyökízületi diszpláziája van. Mindkét lábát meg kell műttetni. A műtétek összköltsége:300.000,-Ft. És kérem az 'amatőr' és 'profi' tenyésztőket, hogy ne pároztassanak beteg kutyát. Nem csak a rengeteg pénz miatt, hanem a kutya szenvedése miatt se, ugyanis a műtétet követően hosszú ideig mozgásában korlátozni kell a kutyát (vadászkutyáról beszélek) legalább egy hónapig. Tehát kis területen zárva kell tartani, akinek erre meg nincs lehetősége az nem tudom, hogy hogyan oldja meg ezt a problémát.
Mivel Magyarországon ez még nem tiltott, sajnos csak etikai kérdés, hogy az alom tervezésénél ki hogyan jár el.
(Persze az is jó kérdés, hogy mi lesz a már megszületett sok beteg kiskutyával....)
Avatar
flower
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: szomb. aug. 18, 2012 7:43 pm

Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron