kutyus lakásba?

Minden a kutyakölykök neveléséhez, egészségéhez tartozó kérdést és választ várunk ebben a fórumban.

kutyus lakásba?

HozzászólásSzerző: arbi86 » pén. nov. 12, 2010 8:51 am

Sziasztok!

Néhány jótanácsot szeretnék kérni.
Még nincs kutyusunk de nagyon szeretnénk, párom karácsonyra venne is egyet, de sajnos nincs kertünk mert panelban lakunk. Jó lenne néhány hasznos tanács, hogyan is lehet kutyust lakásban tartani.
Mekkora kutyát lehet lakásban tartani, ami még jól érzi magát (párom bieglt szeretne)?
Mennyi ideig lehet a kutyust magára hagyni egyedül a lakásban?
Mit lehet tenni az ellen,hogy ne rágja össze a bútorokat?

Tanácsokat előre is köszönöm! :)

arbi
Avatar
arbi86
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: pén. nov. 12, 2010 8:28 am
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: kutyus lakásba?

HozzászólásSzerző: peva » pén. nov. 12, 2010 9:34 am

Kedves Arbi,

jol nezz utana fajtanak amit vesztek es annak is hogy kitol. Semmikeppen ne vegyel kutyust auto csomagtartojabol meg gyanus emberektol, hanem normalis helyrol tenyesztotol. Ez jelentosen meg fogja konnyiteni a dolgodat, mert a tenyeszto egyreszt segithet eldonteni hogy neked valo-e a fajta, illetve a kesobbiekben is fordulhatsz hozza.
A BEagle egy csodalatos fajta, nekem is nagyon tetszik de en nem ezt a fajtat ajanlanam elsosorban lakasban valo tartasra. Nem azt mondom hogy nem lehet,de vannak nala alkalmasabb fajtak. A beagle vadaszkutya es rendkivul intelligens is. Sok mozgasra van szuksege es arra hogy szaglaszhasson szaladgalhasson a szabadban (persze erre minden kutyanak szuksege van, de a beagle azok koze tartozik akiknek jobban). Ezenkivul egyedul panellakasban egy beagle nehezen lehet megoldani hogy ne csinaljon valami rosszasagot. Persze ismeroseim koreben van aki ir szettert vagy goldit tart lakasban, de ok eleg jol szervezett csalad valtozo idobeosztassal. Ez azt jelenti hogy anyuka apuka csusztatott orarenddel dolgoznak es van 2 geyrekuk es valaki mindig levisiz a kutyat. Van aki reggel van aki delben van aki delutan es van aki este nagy seta jatekkal stb. Tehat meg lehet oldani mindent. Irhatnal egy kicsit milyenek a korulmenyeitek (pl. hanyan vagytok, milyen idobeosztassal, mennyit lenne egyedul a kutyus lenne-e aki ha sokat kell egyedul lennie elmegy megsetaltatni, mennyire vagytok aktivak stb ilyenek) es akkor tudunk fajtat javasolni, ami esetleg a legjobban illik a korulmenyeitekhez, aztan persze a dontes a tietek es segitunk akarhogy is lesz csak nem erdemes vaktaban lovoldozni.
De igy elozeteskent annyit hogy szerintem egy kutyat nagyon jol lehet lakasban tartani es keveset valtoztat az hogy van-e kertetek vagy sem, mert a kertbol is sokszor el kell vinni setalni a kutyust,es tevhit az hogy a ktuyanak eleg angy kert majd ott jatszik. A kertben jatszani kell vele es kivinni a kertbol minnel tobbet. Persze ez azzal jar hogy esoben szelben hoban hidegben le kell vele menni sokszor setalni pisilni kakilni stb.

Minnel kevesebbet van egyedul a kutya annal jobb. PErsze hogy egyedul lehet hagyni bizonyos idotartamra de fokozatosan kell szoktatni az egyedullethez, elotte mindig jol lefarasztani (reggel munkaba menet elott jo nagy jatek-seta) es akkor egy nyugodtabb egyed/fajta kibirja egyedul. Ha le van mozgatva (ki van farasztva) hozza van szoktatva fokozatosan az egyedullethez es van neki ragcsa-jatek hagyva akkor nagy valoszinuseggel nem a butorokat fogja ragni hanem aludni fog es a ragcsat ragja majd.

Udv

PEva
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Re: kutyus lakásba?

HozzászólásSzerző: arbi86 » pén. nov. 12, 2010 10:04 am

Kedves Peva!

Köszönöm az eddigi tanácsaidat is.
Csak akkor veszünk kutyust, ha minden kötülményt meg tudunk neki teremteni hogy jól érezze magát. Láttam én már kertben tartott kutyát, aki csak akkor látta a gazdiját, ha az enni vitt neki. Olyat is aki lerombolta a fél lakást, mert nem foglalkoztak vele, én nem szerenték ilyen gazdi lenni.
Mi csak ketten vagyunk a párommal, és sajnos napközbe nem mindig tudnénk hazamenni a kuytust sétáltatni. 8tól 4ig szegény legtöbbször egyedül lenne (max egyzser tudná ismerős levinni sétálni nap közbe, már ha nincs suliba). Este, hétvégén aktivan turázunk, sétálunk mindig, de nem hiszem hogy ez egy kutyának elég volna.
Ha azt tanácsoljátok hogy igy ne legyen kutyusunk, akkor hallgatok is rátok, végül is az a lényeg h a kutyának jó legyen.
Üdv arbi
Avatar
arbi86
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: pén. nov. 12, 2010 8:28 am
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: kutyus lakásba?

HozzászólásSzerző: peva » pén. nov. 12, 2010 11:02 am

arbi86 írta:Kedves Peva!

Köszönöm az eddigi tanácsaidat is.
Csak akkor veszünk kutyust, ha minden kötülményt meg tudunk neki teremteni hogy jól érezze magát. Láttam én már kertben tartott kutyát, aki csak akkor látta a gazdiját, ha az enni vitt neki. Olyat is aki lerombolta a fél lakást, mert nem foglalkoztak vele, én nem szerenték ilyen gazdi lenni.
Mi csak ketten vagyunk a párommal, és sajnos napközbe nem mindig tudnénk hazamenni a kuytust sétáltatni. 8tól 4ig szegény legtöbbször egyedül lenne (max egyzser tudná ismerős levinni sétálni nap közbe, már ha nincs suliba). Este, hétvégén aktivan turázunk, sétálunk mindig, de nem hiszem hogy ez egy kutyának elég volna.
Ha azt tanácsoljátok hogy igy ne legyen kutyusunk, akkor hallgatok is rátok, végül is az a lényeg h a kutyának jó legyen.
Üdv arbi



Kedves Arbi,

nem idealisak a korulmenyek mert 8 orat egyedul hagyni egy kutyat az kicsit sok, de szerintem megoldhato plane ha az az ismeros levinne napkozben. Nekem cocker spanielem van es o is egyedul van nap kozben, nem 8 orat joval kevesebbet de elofordult mar hogy 8 orat volt egyedul otthon. Mis is sokat megyunk hetvegen meg amikor otthon vagyunk mindenfele es ilyen szempontbol a cocker jo kutya mert o mikor nem vagyunk otthon szepen elalszik a divanyon de mikor menni kell akkor o kb. 3x annyit megy mint mi oda-vissza szaladgal. :D Fontoljatok meg hogy tudjatok -e azt vallalni hogy minden reggel indulas elott felkeltek egy orval elobb es nagyot setaltok-jatszotok vele odakint akkor is ha hideg vanstb. Ugyanez amikor hazaertek es faradtak vagytok. Es ezt 15 even keresztul. Ha ezt tudjatok vallalni en azt mondom erdemes belevagni, mert egy kutya annyi oromot szeretet boldogsagot visz az eletetekbe hogy megeri korabban kelni :D
A lakasban jol tarthato kutyak koze sorolnam a cocker spanielt (ha hetvegen sokat baragoltok akkor jo valasztas de hazabeszelek) de pl. basset hound vagy a kis olasz agar is, angol bulldog, cavalier king charles spaniel, tacsko. Beagle is lehet ha talatok egy nyugodtabb alacsonyabb energia szintu egyedet de ovatosan, nehez ilyet talani! Szerintem ezek olyan fajtak amikor lakasban jol lehet tartani viszont esetleges turzasa, nagyobb setakor is szivesen mennek veled. Ezutan jonnek a kis meretu tarsasagi kutyak keves mozgasigennyel. Azt javaslom nezz korul a kutyafajtak leirasanl pl. kutya-tarban stb helyeken es beszeljetek meg a paroddal melyik fajta tetszik. Keressetek meg tenyeszeteket vegyetek fl a kapcsoltatot tenyesztokkel, legjobban ugyis ok fogjak tudni megmondani hogy illik-e hozzatok ez a fajta. Errol is (tobbek kozott) ismerheted meg a jo tenyesztot hogy reszletesen kikerdez hogy illik-e hozzatok a kutya, elmondja a fajta hatranyait inkabb lebeszel mint ra.

Jol esne ha irnal majd a fejlemenyekrol, es persze ha barmi kerdesed van itt vagyunk.

Udv

PEva es Csoki
Avatar
peva
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2010 6:46 pm

Re: kutyus lakásba?

HozzászólásSzerző: arbi86 » pén. nov. 12, 2010 11:51 am



Kedves Arbi,

nem idealisak a korulmenyek mert 8 orat egyedul hagyni egy kutyat az kicsit sok, de szerintem megoldhato plane ha az az ismeros levinne napkozben. Nekem cocker spanielem van es o is egyedul van nap kozben, nem 8 orat joval kevesebbet de elofordult mar hogy 8 orat volt egyedul otthon. Mis is sokat megyunk hetvegen meg amikor otthon vagyunk mindenfele es ilyen szempontbol a cocker jo kutya mert o mikor nem vagyunk otthon szepen elalszik a divanyon de mikor menni kell akkor o kb. 3x annyit megy mint mi oda-vissza szaladgal. :D Fontoljatok meg hogy tudjatok -e azt vallalni hogy minden reggel indulas elott felkeltek egy orval elobb es nagyot setaltok-jatszotok vele odakint akkor is ha hideg vanstb. Ugyanez amikor hazaertek es faradtak vagytok. Es ezt 15 even keresztul. Ha ezt tudjatok vallalni en azt mondom erdemes belevagni, mert egy kutya annyi oromot szeretet boldogsagot visz az eletetekbe hogy megeri korabban kelni :D
A lakasban jol tarthato kutyak koze sorolnam a cocker spanielt (ha hetvegen sokat baragoltok akkor jo valasztas de hazabeszelek) de pl. basset hound vagy a kis olasz agar is, angol bulldog, cavalier king charles spaniel, tacsko. Beagle is lehet ha talatok egy nyugodtabb alacsonyabb energia szintu egyedet de ovatosan, nehez ilyet talani! Szerintem ezek olyan fajtak amikor lakasban jol lehet tartani viszont esetleges turzasa, nagyobb setakor is szivesen mennek veled. Ezutan jonnek a kis meretu tarsasagi kutyak keves mozgasigennyel. Azt javaslom nezz korul a kutyafajtak leirasanl pl. kutya-tarban stb helyeken es beszeljetek meg a paroddal melyik fajta tetszik. Keressetek meg tenyeszeteket vegyetek fl a kapcsoltatot tenyesztokkel, legjobban ugyis ok fogjak tudni megmondani hogy illik-e hozzatok ez a fajta. Errol is (tobbek kozott) ismerheted meg a jo tenyesztot hogy reszletesen kikerdez hogy illik-e hozzatok a kutya, elmondja a fajta hatranyait inkabb lebeszel mint ra.

Jol esne ha irnal majd a fejlemenyekrol, es persze ha barmi kerdesed van itt vagyunk.

Udv

PEva es Csoki


Kedves Peva!

Köszönöm a sok jó tanácsot, mindenképp megfogadom, és értesítelek a fejleményekről. :)

Üdv arbi
Avatar
arbi86
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: pén. nov. 12, 2010 8:28 am
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: kutyus lakásba?

HozzászólásSzerző: Lolokaa » hétf. jún. 11, 2012 3:07 pm

Jó napot kívánok!

Remélem tudnak nekem ebben segíteni. Kutyát szeretnék amióta az eszemet tudom,de várni akartam addig ameddig kertes házba nem költözünk. Viszont kijött rajtam a pánikbetegség és néha nagyon be tudok fordulni,hogy kimozdulni sincs kedvem.Egy kutya szerintem segítene rajtam,hogy újra "ide-oda menős" legyek,mert akkor már nem csak rólam lenne szó.
A megfelelő kutyát keresem számomra,aki nagyon szeretetreméltó,okos,ragaszkodó,magas érzelmi intelligencia szinttel rendelkezik,kis termetű,nincs nagy mozgás igénye (a lakás miatt),de ha esetleg elmegyek biciklizni akkor tudjon mellettem futni.Na meg az is szempont,hogy tud-e egyedül lenni 4-5 órát.
Egy kutya biztos visszahozná az életkedvemet. :) Csak nem tudom,hogy milyen fajta lenne jó nekem,akár keverék is...

Köszönettel: Ledényi Tímea
Avatar
Lolokaa
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: hétf. jún. 11, 2012 2:57 pm

Re: kutyus lakásba?

HozzászólásSzerző: csipet1 » csüt. jún. 14, 2012 1:15 pm

SEGÍTSÉG !
3 hete örökbe fogadtam egy 11 hónapos yorki lánykát. Tüneményes és nem lehet megállítani. Az a baj, hogy felugrik mindenre naponta legalább 50x. Én nem bánom, csak miután nagyon pöttöm félek, hogy árt a lábainak. Hogyan tudnám megállítani, illetve azt szeretném tudni, hogy ez a játékos ugrálás valóban ártalmas? A lépcsőn ölben viszem. Mindig volt kutyám, nem vagyok kezdő, de ilyen apróval nem tudom mit tegyek. Kérem segítsetek tanáccsal. Köszönöm.
Avatar
csipet1
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2012 1:04 pm


Vissza: "Kutyabaj" kérdések-válaszok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég